Megérne ez egy munkaügyi pert? A munkáltató rendes felmondással akart elbocsátani, de nem írtam alá, majd emaileztünk és hülyének akar nézni?
Munkaszerződés:
"Rendes" felmondás:
Emailem a cégnek 1 :
Válasz a cégtől 1 :
Nincs pénzem ügyvédre, jelenleg álláskeresésire várok.
Tanácsokat kérnék, hogy miként juthatnék a pénzemhez amiért már megdolgoztam és járna... Vagy nincs értelme?
Kérdező, végigolvastam minden dokumentumot, és a korábbi válaszolókhoz csatlakoznék, a berpapírt mindig a kifizetéskor kell számonkérni a munkáltatón, mert a jelenlegi helyzetben te vagy érdekelt abban, hogy ezek meglegyenek. A versenytilalmi megállapodástól eltekint a munkáltató, tehát szabadon elhelyezkedhetsz, viszont neki ezért nem kell fizetnie, ez is teljesen tiszta.
Ha peren kívül nem hajlandóak elfogadni a feltételeidet és tárgyalni sem hajlandóak, akkor nagy valószínűséggel úgy gondolják, hogy védhető az álláspontjuk és ne felejtsd el, hogy nekik van ügyvédjük, neked nincs. Mind a munkaszerződés, mind a felmondás eléggé alaposan van összerakva, felkészültek. A jelenlegi helyzetben pedig telkesen valid a felmondás indoka is. Sztem ebbe nincs értelme beleállni, mert akkora pénz nem forog kockán, hogy ezért érdemes legyen ügyvédet fogadni. Sztem inkább tanulj ebből az esetből és ne nyeld le, ha nem kapsz meg olyan pénzt, amiben előzetesen megállapodtatok vagy törvény szerint járna és a berpapirt meg havonta kérd el.
Versenytilalomra nem jár pénz, ha nem léptette életbe a munkáltató. Ez teljesen biztos.
Ha valóban a te hibád, hogy nem adtál le jelenléti ívet, akkor tuti bukta az egész per. Elég erről egy email, amit küldtek neked...
Ezt az egészet buktad. Perelés előtt egyeztetni kellett volna valami hozzáértővel!
Szóval vannnak Munka törvények amik leírnak dolgokat - Nem számít.
Van egy szerződés ami feketén fehéren rögzít dolgokat és amit mindkét fél elismert aláírt - Nem számít.
Ezt komolyan gondoljátok? :D
Életbe léptetni a versenytilalmat?
A szerződés aláírásától számítva életbe van léptetve ott a dátum!
Plusz világosan meg van fogalmazva, hogy a szerződés megszűnését követően is kötelezi rá a munkavállalót, ugyanakkor a rendes felondásban próbál alóla kibújni amit természetesen nem fogad el a munkavállaló.
Ezt komolyan gondoljátok? :D
23/
Nem tekinthet el, akkor nincs értelme köteleznie magát és a munkavállalót. Ezt vagy csinálom vagy nem csinálom, kibúvó nincs ugyanis akkor a munkavállalónak is lenne kibúvója, hogy miért nem tartja be, akkor meg minek kerülne szerződésbe.
Nagyon nehéz a fejetek. Tökmindegy azóta az emailváltás is be lett küldve az anyaghoz, hogy a bíróság tisztában legyen azzal, hogy a Munkáltatónak fogalma sincs a kötelezettségeiről, és struccpolitikát próbál folytatni. Tőlük be fogják kérni a kötelezően vezetendő iratokat, amit nem itt fogok felsorolni ott van minden a Munka Törvénybe és ami alapján elvileg a fizetést bérszámfejtették, viszont nem lesz mit felmutatniuk, ahogy a fizetés kiadását sem tudnák bizonyítani aláíró jegyzék nélkül, de elismeri a munkavállaló, hogy kapott fizetést, csak nem annyit amennyi járna, és ezt bizonyítani tudja hónapról hónapra a pénzéhez kapott kézírásos számológépcetlikkel amik a munkáltató informatikai eszközeiből jöttek ki, és amivel más szigorú számadású és egyéb papírokat is nyomtatott!
Ennek ellenére vesztett ügy lenne? Komolyan gondoljátok?
Igen, veszett ügy!
A versenytilalomra vonatkozó rész mindenképp szabályos, és az is, hogy a munkáltató lemond erről. Tehát nem korlátozza azt, hogy x ideig nem dolgozhatsz a konkurenciánál, ezért nem is kell kompenzálni.
Az én szerződésemben is van, ez a pont külön tárgyalást igényelt szerződéskötés előtt. Nálam úgy szól, hogy ha életbe kívánják léptetni, hogy egy évig nem dolgozom a szakmában, akkor 10 milliót fizetnek. Azt majd munkaviszony végén eldönti a cég, hogy ennyit megér-e nekik az, hogy ne menjek át a konkurenciához vagy csináljak saját céget. Az ő döntésük.
Lássuk be, hogy egy valutapénztáros nem igazán az a szakma, ahol ilyen versenytilalmi megállapodásokat szoktak kötni. Innentől kezdve, hogy te felmondtál, úgy döntöttek, hogy nem ér meg nekik x forintot, hogy ne menj másik valutás céghez. Ez érthető.
A másik, pedig amit még fognak kérdezni, hogy egy évig nem volt gond, hogy szerinted rosszul kaptál bért? Csak akkor lett fontos, amikor felmondtál?
A másik, hogy a szerződésben havi bér szerepel és nincsen ott, hogy mt szerint pótlékok járnak. A bért úgy is meg lehet határozni, hogy az alapbérbe be vannak építve az esetleges pótlékok.
Tehát jogszerű lehet az, hogy ezt a bért számfejtik neked minden hónapban, függetlenül attól, hogy 20 vagy 22 munkanap van a hónapban.
A megjelölt 3.2-es pont nem a pótlékokra vonatkozik, hanem arra, hogy ha pl van a cégnél 13.havi fizetés vagy cafeteria, akkor az neked is jár, mint minden dolgozónak.
A jelenléti ív vezetése a te felelősséged is, nem csak a cégé. Most komolyan mit kellett volna csinálni a bérszámfejtéskor, amikor nem adtál le jelenléti ívet? Hagytak volna pénz nélkül? Ha ők tudják bizonyítani, hogy nem küldtél jelenléti ívet, és mondjuk az általuk tudott beosztás alapján számfejtettek, akkor nincs gond ezzel.
Az, meg hogy direkt nem írtál alá fizetési jegyzéket vagy bármit, amikor a fizetést kaptad szintén nem a cég hibája. Illetve annyiban igen, hogy az első ilyen alkalommal ki kellett volna rúgni téged! Nem életszerű az, hogy egy évig csak néha néha kaptál egy kevéske pénzt, amit a cég papírral tud igazolni.
Most még eszembe jutott, hogy nem kötelező papíron vezetni a munkaidőt, simán lehet, hogy valaki a központban mégnézni az üzletek kamera felvételeit vagy a riasztó csekkolást és az az alapja a munkaidő nyilvántartásnak...
Ez egy 100% veszett ügy neked!
26/
NeM Én MoNdTaM FeL, a CéG!
Lényegtelen!
Örülj neki, hogy egy havi bért kapsz ajándékba. Ebben a sztoriban nincs több.
26/
Egyedi hozzáféréssel kell bejelentkezni a váltórendszerbe a munkavégzés megkezdésekor az adott helyen, ez informatikailag visszanyomozható, ahogyan a zárós aláírt papírok is amiket kötelesek megőrizni a banktörvény / pénzügyi törvény szerint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!