Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 450 ezres nettó fizetéssel és...

450 ezres nettó fizetéssel és lakásvétre szánt 10 millió önerővel milyen életet engedhetek meg magamnak Pesten?

Figyelt kérdés

Budai oldalra költözök saját lakásba hitellel, itt kaptam munkát, egyetemre is itt jártam. Azt számoltuk ki a szüleimmel, hogy venni érdemesebb lenne egy lakást. Amit kinéztem, az 28.5 millió forint, szüleim szerint új építésű vegyek mindenképpen, ez 2 szobás. Lesz 18.5 millió hitel 20 évre, 102 ezer forint törlesztővel, fixálva. Új építésű lakás 150 ezer alatt nincs errefelé, plusz a havi költségek.

A közös költség és a rezsi 30 ezer per hó lesz nekem.

Ha így számolok, akkor 318 ezer forintom marad meg a lakhatás után. Ebbő milyen életet engedhetek meg magamnak? Még nem éltem soha külön, így annyira nem tudom. Egy 30 ezres hiteles autó belefér ebbe? Étterem havi egyszer, horvátországi nyaralás és síelés Szlovákiában? Milyen életet lehet élni ennyiből manapság? Vagy bilibe lóg a kezem?


2020. aug. 8. 10:48
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
54%
kamu ez az egész kérdés úgy ahogyan van
2020. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
67%

szerintem is... nem igaz, hogy aki keres havi 450et az nem tudja, hogy lehet élni ennyi pénzből, vagy akár 300ból.. elárulom kérdező, elég jól. Rengeteg család él ennyi pénzből összesen.


Ha meg nem kamu a kérdés, jó nagy madár vagy, ha veszel egy olyan lyukat 30ért békásmegyer végén :D

2020. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
53%
Elég fellengzősen hangzik amúgy Békásmegyer faluszélére a "budai oldal". Földrajzilag valóban az, árszabásilag is, de azért mégiscsak a halál faxán van.
2020. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Pénzügyi intelligencia?
2020. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

azt nem tanították neki az egyetemen :))



Ugye még írta, hogy jövőre sokkal többet fog keresni, mint 450, akkor megint mi értelme a kérdésének? Amire felépül az a ház, 2024 talán beköltözéssel, addigra már annyit fog keresni, hogy nem is akar odamenni :)

2020. aug. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!