Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 450 ezres nettó fizetéssel és...

450 ezres nettó fizetéssel és lakásvétre szánt 10 millió önerővel milyen életet engedhetek meg magamnak Pesten?

Figyelt kérdés

Budai oldalra költözök saját lakásba hitellel, itt kaptam munkát, egyetemre is itt jártam. Azt számoltuk ki a szüleimmel, hogy venni érdemesebb lenne egy lakást. Amit kinéztem, az 28.5 millió forint, szüleim szerint új építésű vegyek mindenképpen, ez 2 szobás. Lesz 18.5 millió hitel 20 évre, 102 ezer forint törlesztővel, fixálva. Új építésű lakás 150 ezer alatt nincs errefelé, plusz a havi költségek.

A közös költség és a rezsi 30 ezer per hó lesz nekem.

Ha így számolok, akkor 318 ezer forintom marad meg a lakhatás után. Ebbő milyen életet engedhetek meg magamnak? Még nem éltem soha külön, így annyira nem tudom. Egy 30 ezres hiteles autó belefér ebbe? Étterem havi egyszer, horvátországi nyaralás és síelés Szlovákiában? Milyen életet lehet élni ennyiből manapság? Vagy bilibe lóg a kezem?


2020. aug. 8. 10:48
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Helyesírás telefonon: 1-es. “Ebbő” = “Ebből”, “Lakásvétre” = “Lakásvételre”
2020. aug. 8. 10:50
 2/45 anonim ***** válasza:
Még lehet élni
2020. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
91%

"318 ezer forintom marad meg a lakhatás után. Ebbő milyen életet engedhetek meg magamnak?"


Nem ennyiből engedheted meg magadnak az életet. Ebből félre kell tenned biztonsági tartaléknak, hosszútávú célokra (nyugdíj ill gyerekek iskoláztatása stb) és a maradékból engedhetsz meg magadnak valamit.


A prioritásaidat (hogy ebből mire szeretnél költeni és mennyit) te tudod.


Egy autó átlagos fenntartási költségi havi 70 ezer (ha 30 a törlesztője az már 100). Havi 1 étterem és évi 2-szeri nyaralás akár bele is férhet, ha másra nem nagyon költesz.


Privát véleményem, hogy ennél fontosabb dolgok is vannak és az életkezdés elején (amikor még nem építettél némi vagyont magadnak, pl a lakásod nem hitelmentes) akkor pl az autó még nem szükséges (havi 100 ezres kiadás nagyon lassítana).

2020. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
51%

#3: Bár nincs autóm, de azért a havi 70 (+30) ezret kicsit sokallom. Nem sokan engedhetnének meg maguknak autót ilyen költségek mellett ma Magyarországon.

Kérdező:

Meg lehet élni. Ha évi 2x utazni akarsz, autót meg félretenni is, akkor szűkös lesz, oda kell majd figyelned, hogy mire költesz, de ki lehet gazdálkodni. Mondjuk havi 50k utazásra az éves szinten 600 ezer, abból ki lehet hozni 2 utazást. Félreteszel még 50k-t, hogy legyen tartalék. Marad 218 ezer. Mondjuk 70 ezer kaja és akkor eszel normálisan. Marad még majdnem 150 ezer "élni". Ruha, ez-az, szocializálódás stb.

2020. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
A vagyonszerzési illetékkel kalkuláltál? Arra még ki kell fizetned 1 140 000 Ftot. Ha részletfizetést kérsz rá, az még havi 95 0000 Ft.
2020. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd már meg, hol adnak 18.5 millió forintot 20 évre fix 102 ezer ftos törlesztővel. Inkább 120 ezer a reálisabb.
2020. aug. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Havi 300-ból elég kényelmes életet lehet élni, ha nincsenek extra igényeid. Természetesen gond nélkül el is lehet szórni ennyi pénzt.


Budapesti lakás mellé kocsi szerintem teljesen felesleges. Max arra jó, hogy hazajárj vele, de gondolom eddig is meg tudtad oldani kocsi nélkül.

Kocsit ne vegyél hitelre. Rendes fizetésed van, bírjál ki egy-két évet tegyél félre és max akkor vegyél kocsit.


Én nem vennék új építésű lakást, amilyen minőségben manapság építenek. De ez ízlés dolga, ha nektek az jön be, akkor oké. Sajnos használt lakást se kapnál 30 millió alatt.


Egy tipp: nyissál önsegélyező pénztárat, oda teszel be pénz és a saját berakott pénzedből fizethetsz a hiteltörlesztőbe. Adóvisszatérítés miatt ezen lehet havi 2-3 ezret keresni.

Nem egy nagy pénz, de nincs vele sok macera érdemes érte lehajolni.

2020. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Valaki mondja meg kérem, hogy egy autó havi költsége hogy a pcsába 70 ezer?
2020. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
78%

Kiszámoló írta meg évekkel ezelőtt:

[link]

"Egy érdekesség: évi 12 ezer kilométernél egy átlagos 8 éves autó havonta 75 ezer forintba, egy 5,8 milliós új autó 120 ezer forintba kerül. Ebből csak 25-32 ezer forint az üzemanyag és egyéb kenőanyag költsége, vagyis a havi kiadás 20-40%-a az üzemanyag költsége."

2020. aug. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy baromság. 2x havonta teletankolod az mondjuk 28 ezer + olajcsere évente 1x 10 ezer + munkadíj.
2020. aug. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!