Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 450 ezres nettó fizetéssel és...

450 ezres nettó fizetéssel és lakásvétre szánt 10 millió önerővel milyen életet engedhetek meg magamnak Pesten?

Figyelt kérdés

Budai oldalra költözök saját lakásba hitellel, itt kaptam munkát, egyetemre is itt jártam. Azt számoltuk ki a szüleimmel, hogy venni érdemesebb lenne egy lakást. Amit kinéztem, az 28.5 millió forint, szüleim szerint új építésű vegyek mindenképpen, ez 2 szobás. Lesz 18.5 millió hitel 20 évre, 102 ezer forint törlesztővel, fixálva. Új építésű lakás 150 ezer alatt nincs errefelé, plusz a havi költségek.

A közös költség és a rezsi 30 ezer per hó lesz nekem.

Ha így számolok, akkor 318 ezer forintom marad meg a lakhatás után. Ebbő milyen életet engedhetek meg magamnak? Még nem éltem soha külön, így annyira nem tudom. Egy 30 ezres hiteles autó belefér ebbe? Étterem havi egyszer, horvátországi nyaralás és síelés Szlovákiában? Milyen életet lehet élni ennyiből manapság? Vagy bilibe lóg a kezem?


2020. aug. 8. 10:48
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
83%
Eléggé hasonlítok a kérdezőre olyan szempontból, hogy nekem is nettó 450 ezer a havi bevételem, havi kb. 300 km-re használom az autót + kirándulások kb. havi 1x. Lakásvásárlás előtt állok én is ami valószínű lakáshitellel történik majd. Amiben viszont eltérek a kérdezőtől az az, hogy nem Budapesten, hanem vidéki nagyvárosban élek. Amit nem értek, hogy minek kell pont egy Honda Jazz-t venni pont Budapestre, ahol előny egy kisebb, olcsóbb kocsi annál. Ráadásul kisebb kocsival könnyebb parkolni is. 300 ezerért már olyan kocsit kapsz ami évekig autó és olcsó. Kocsit hitelre biztosan nem vennék amíg a lakáshitelem nagy része le nem telt, akkor inkább nem kell autó. Budapesten a tömegközlekedés is kiváló.
2020. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
70%
PErsze, budai oldalon 28,5ért újépítésű 2 szobás lakást, menj már ... :)
2020. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

Szia. Látom felkorbácsolta az indulatokat hogy vennék egy tizenéves Honda Jazzt. Úgy beszéltek már mintha egy nagydízel BMW-ben kéne kettőstegűt cseréltetni vagy vezérlést. Nem kinullázom magamat havonta. Ha elreped a szélvédő, veszek a bontóban egy újat, szereléssel együtt 20 ezer maximum, rákérdeztem! Ha elromlik valami, meg tudom javítattani. Egy szett gumit erre, márkásat, 100 ezerért hoznának nekem ami ilyen kevés futással 4-5 évig is jó lesz!


Olyan területen dolgozom amire mindig is lesz igény! Még a vírus alatt is vették fel az embereket! Elvileg jövő ilyenkorra már 450 ezret fogok keresni, de ezzel egyelőre nem számolok, csak a jelennel!

2020. aug. 8. 12:55
 24/45 anonim ***** válasza:
27%

#16:

"Előző, tehát az nem költség, hogy 10 év múlva egy másik autót kell venned mert az előző elamortizálódott?"

Nem, mert lehet nem is veszel többet autót. Nem kell az amortizáció költségét hónapról hónapra kiperkálnod, ahhoz, hogy használni tudjad. Ez így megtévesztő.

Te pólót is így veszel? Megveszed 5 ezer ft-ért és elkezded kalkulálni, hogy mennyi az amortizáció? 1 év múlva vehetsz mondjuk egy újat, tehát havonta 400 ft költséget jelent egy db póló, amihez még hozzájön a mosás. Tehát a póló igazából nem 5000 ft-ba kerül, hanem 10000 ft-ba+mosás. Ez így hülyeség.

2020. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

21: Honda Jazz egy nagy autó? Ne viccelj már.


22: ingatlan.com. Keress rá nyugodtan! Nem egy darab van. Jelöld be, Budapest-budai oldal, új építésű, min 2 szoba. Válogathatsz 30 millió alatt :) De utálom hogy pár életunt ember akinek savanyú a szőlő rögtön hazusággal vádolja az embert ahelyett hogy utánanézne az áraknak.

2020. aug. 8. 12:57
 26/45 anonim ***** válasza:
83%
Lehet csodálkozni, h havi 70e h megy el egy átlagos kocsira, de nem véletlen van ennyi bontószökevény, leamortizált autó a magyar utakon. Tök jól reprezentálja, hogy a lakosság nagy része nem, hogy nem számol az üzemanyagon és egy olajcserén kívül a fenntartásra, de ténylegesrn nem is költ. Aztán jár a 10+ éves repedezett, félrekopott gumikkal, kopogó futóművel, világító csekkendzsinnel, kibelezett katalizátorral/részecskeszűrővel, lyukas küszöbbel és veri a mellét, hogy az ő kocdijára aztán semmit sem kell költeni... Ja, az első 5-8 évben talán. Egy 10+ éves autón mindig lesz valami apróság + kopó alkatrészek, amiket nem kell ugyan minden évben egyszerre cserélni, de vissza osztva simán jelenthetnek havi tízezreket, főleg, ha az előző tulaj csak használta a kocsit. Ha magának tudja szerelni, tákolni a kocsit az ember, akkor sokat tud fogni a költségeken, de a többség szerelőhöz fogja vinni, ami nem olcsó. Ezen kívül bpi lakcímmel, fiatalon, első autóra nem lesz olcsó a biztosítás sem. Akinek van esze, számoljon 60-70ezerrel és ha belefér a büdzsébe, akkor hajrá. Ha mégsem kell ennyit rákölteni, mert még relatíve új a kocsi vagy az előző tulaj már rendberakta, akkor meg lehet örülni, hogy sikerült egy jó kocsit venni és a megspórolt pénz pedig ott lesz, lehet a végén másra is költeni.
2020. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

megtettem kérdező, ne aggódj.


[link]


a 28.6 milliós 33nm-es "2" szobás lakást nézted ki?


Gondolom azt sejted, hogy mikorra lesz kész, ha csak jövőre kezdik el építeni... és arra rádobják majd szépen már a 27%-os áfát is.

2020. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
52%

19-es vagyok:

Számoljunk 450000 es hiztetêssel:

102000 ft ugye hitel,lakás

30000 rezsi (kicsit karcsúnak tűnik közös költséggel együtt,de tegyük fel ok,de ez ugye nőhet évek során)

30000 ft hitel autó

Autó fenntartása: fogalmam sincs,sosem volt kocsink de legyen 30000ft/hó kb.

Ha mindent levonok,nekem 258000ft-ra jön ki.

Nyaralás,síelés: fogalmam sincs,nem járok üdülni.

Kaja: szerintem,ha átlagos testalkatú vagy,ki lehet hozni ötven ezerből (felfele kerekítettem,feltételezem pasiként nem fogsz mindig főzni.)

Tehát ha csak a kaját levonom: 208000 ft marad kb.

Amúgy nem tervezed,hogy a leendő párod is bele fog adni valamennyit?

Még valami eszembe jutott: azért ha próbaidős vagy,célszerű lenne a három hónapot megvárnod mindezzel,elég bizonytalan azért a helyzez.

2020. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
75%

"21: Honda Jazz egy nagy autó? Ne viccelj már."


Nem, az egy kicsi autó. Köszi tudom használni a Googlit, találtam róla képeket. Ha neked 1 milla körüli autó kell még a lakáshiteled mellé akkor csak hajrá arról nem is beszélve, hogy a kérdésben azt írtad nettó 450-et keresel az egyik válaszodban pedig azt, hogy csak jövőre fogsz talán annyit keresni. Aztán mire család, gyerek lesz addigra a Honda Jazzed kitolhatod a szeméttelepre. Akkor minek is kellett 1 millás kocsi? Mert vegyen az akinek van rá pénze, de lakáshitel mellé szerintem teljesen felesleges a Honda.

2020. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

"Elvileg jövő ilyenkorra már 450 ezret fogok keresni, de ezzel egyelőre nem számolok, csak a jelennel!"


Akkor mégsem keresel nettó 450-et jelenleg.

2020. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!