Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1.5 millió havi fizetéssel...

1.5 millió havi fizetéssel milyen életet lehet élni ha van már 200e havi hitelem?

Figyelt kérdés

Eddig a harmadát kerestem kb. 500 nettóból jött le a 200 hitel. 140 ezer lakáshitel és 60 ezer autóra. Egy szuper tanfolyamra jártam ahol a munkám olya szegletét tanultam meg (informatikus vagyok) hogy 1.5 millió nettót fogok kapni (külföldi cég). Igaz hogy negyedévente 2 hetet külföldön kell lennem majd de ezt is egy kalandnak fogom fel.

Annyira nagy összeg ez nekem, hogy nem tudom mire elég, nem akarok elszállni és ugyanott tartani! Arra gondoltam hogy a lakáshitelbe beletenném a havi dupláját, a kocsit meg lefizetném egy év alatt vagy eladnám és vennék mást.

Szerintetek így ha hitelre költök 300-at és megvenném álmaim kocsiját havi 200-as lízingre, kicsit jobb kajákat ennék, gyakrabban járnák el étterembe, 3 csillagos hotel helyett 4 csillagosban nyaralnék akkor elszórom a pénzt? Ilyen igénykre elég ez a pénz? Szegény családból jöttem, eddig úgy voltam hogy “nem olyan nagy pénz” ez a havi 500 ahhoz, hogy ne spórolják mindenen. Most kicsit élni akarnék, nem nézni mindennek az árát. Csak pont a szegénység miatt félek hogy túlköltekezem magamat mert nincs meg a hátterem ilyen összeg kezelésére.


2019. máj. 11. 11:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Te is nagyon jol tudod hogy ehezni fogsz, kellett volna tanulni rendesen hogy olyan munkad legyen amiből meg is lehet elni nem csak tengdodni, ha nagyon beosztod talan megelhetsz es nem kell ehezned
2019. máj. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
hát én nem lennék olyan biztos benne, hogy ebből ki lehet jönni, hóvégente a fokhagymás pirítós bejátszik, de csak jobb esetben
2019. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Én inkább arra lennék kíváncs, hogy egy közmunkás hogyan oldja meg. Ok hogy hülyék meg szerencsétlenek, de az akkor is kizsákmányolás..

Kedves kérdező, most pedig megpróbálom elképzelni a problémádat.

2019. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
Ehezni fogsz ebből a szanalmas fizetésből
2019. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Milyen tanfolyamra jártál? Nem rosszindulatból kérdezem, hanem kíváncsiságból?


Én nem vennék drágább kocsit, legalábbis egyenlőre. Ki tudja, hogy meddig tart ez a munka, lehet nem válik be, te nem vállsz be nekik. Gyüjtögetném a pénzt, a hitelt minél hamarabb visszafizetném

2019. máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez rajtad múlik. Én a helyedben, csak kis mértékben emelném az életszínvonalam. Visszafizetném a hitelt minél előbb. 6 havi megélhetési vésztartalékot képeznék, amihez semmikor nem nyúlnék hozzá, csak ha a megélhetésem rákényszerít (betegség, munkanélküliség). Emellett gyűjtenék a nyugdíjas éveimre és ha akarsz családot, arra. Szerintem lesz helye.
2019. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem troll kérdés
2019. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Dehogyis, hogy mondhatsz ilyet, teljesen életszerű hogy valaki megkeres 1.5 milliot mert tehetseges, okos es hajtverte majd fogalma nincs hogy az mire eleg, ne legyel mar gonosz 7es...,
2019. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne hogy milyen tanfolyamra jártál. SAP? Oracle? Cloud engineer?
2019. máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Kezed a bilibe lóg, de...

200 hitel eddig is meredek volt 500 nettóhoz. Előbb fix, hogy az adósságtól szabadulnék meg, nemhogy növeljem jelentős megtakarítás nélkül.

Egyébként gyűjtenék. Ekkora fizu bőven elég, hogy hitel nélkül finanszírozzak egy elég szép életszínvonalat

2019. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!