Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1.5 millió havi fizetéssel...

1.5 millió havi fizetéssel milyen életet lehet élni ha van már 200e havi hitelem?

Figyelt kérdés

Eddig a harmadát kerestem kb. 500 nettóból jött le a 200 hitel. 140 ezer lakáshitel és 60 ezer autóra. Egy szuper tanfolyamra jártam ahol a munkám olya szegletét tanultam meg (informatikus vagyok) hogy 1.5 millió nettót fogok kapni (külföldi cég). Igaz hogy negyedévente 2 hetet külföldön kell lennem majd de ezt is egy kalandnak fogom fel.

Annyira nagy összeg ez nekem, hogy nem tudom mire elég, nem akarok elszállni és ugyanott tartani! Arra gondoltam hogy a lakáshitelbe beletenném a havi dupláját, a kocsit meg lefizetném egy év alatt vagy eladnám és vennék mást.

Szerintetek így ha hitelre költök 300-at és megvenném álmaim kocsiját havi 200-as lízingre, kicsit jobb kajákat ennék, gyakrabban járnák el étterembe, 3 csillagos hotel helyett 4 csillagosban nyaralnék akkor elszórom a pénzt? Ilyen igénykre elég ez a pénz? Szegény családból jöttem, eddig úgy voltam hogy “nem olyan nagy pénz” ez a havi 500 ahhoz, hogy ne spórolják mindenen. Most kicsit élni akarnék, nem nézni mindennek az árát. Csak pont a szegénység miatt félek hogy túlköltekezem magamat mert nincs meg a hátterem ilyen összeg kezelésére.


2019. máj. 11. 11:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kamu szagú a dolog. Ha meg igaz, akkor neked kell eldönteni mi fontos neked és hogy mire akarsz költeni, ne mi mondjuk meg. Ha ilyen jól keresel, gondolom nem vagy hülye és tudod, mi mennyi és mennyiből lehet kijönni, innetől kezdve ne mi osszuk be a te pénzed.
2019. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
DevOps. Nagy multicég. Troll válaszolók kíméljenek. Igen, sok volt a 200 hitel eddig, de jobban jártam a hitellel mintha albérletben lettem volna. Ott ahol lakok, egy ugyanilyen lakás bérleti díja 220 ezer üresen, nekem a hitel 140 ezer és teljesen berendeztem. A kocsi új volt de megbízható márka (Suzuki) mert családi tanácsra nem vállaltam be használt autót.
2019. máj. 11. 15:27
 13/18 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon spórolós voltam félelemből és megszokásból. Tudom hogy ez nagyképű és vicces, mert tudom hogy mások milyen rossz helyzetben vannak, de évekig nem mertem megvenni egy csomag téliszalámit mert drága! Inkább vettem a legolcsóbb, megszokott felvágottat.
2019. máj. 11. 15:29
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

Megertelek, en is igy voltam vele mikor beindult a vallalkozasom es elkezdtem havi 2-10millat keresni


19/f hidegburkolo

2019. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
62%
Nézd, ha már a pénzt sem tudja valaki elkölteni, ott nagy a baj:D
2019. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják, hogy életszínvonal növekedés. Megküzdöttél érte, hát élvezd ami jár/járhat. :)


Egy valami viszont fontosabb lenne, mint az új lakás/új kocsi beszerzése. Az, hogy ,,bebiztosítsd magad'' pénzzel. Érdemes lehet megtakarítani pénzt, amelyet idővel olyan tevékenységbe teszel, ami több pénzt hoz. Pl: lakást vásárolni, és kiadni, ez a legklasszikusabb, de vannak még más módok is.


Sok sikert! Jó életet! :)

2019. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Na informatikus vagy akkor kézenfekvő egy szép google docs excelt csinálnod ahol számon tartod hogy mennyi pénzed van, mennyit akarsz félretenni, mik az állandó kiadásaid és ezt hónapokig-évekig vezetni.


Egyetértek a válaszolókkal hogy előbb a hitelt kéne törleszteni, amelyiket reálisabb (gondolom a kocsi) azt szépen kinullázni. Mivel az előtörlesztésnek egyrészt díja, másrészt papírmunkája van, szerintem ne apránként fizess bele, hanem gyjts pár hónapig és úgy tolj bele pár milliót egyből.

Ha új kocsit vettél anno, fölösleges eladni és venni újabbat. Itt jön egyből az életszínvonal csapdája.... Ha bevált a kocsi, tartsd meg és intézd el a hitelt.


Vedd tényleg figyelembe amit írtak itt hogy lehet nem válik be a munka és váltanod kell, fizud kevesebb lesz, ne rendezkedj be egy luxus életmódra amit utána nem tudsz fenntartani.


Mi ketten keresünk 1.1 körül de a téliszalámis dolgot én is abszolút átélem, szintén szegény családból jöttem... Nekünk az exceles költségkövetés segített sokat.

2019. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kösz, igazatok van. Egyelőre lefizetem majd egy összegben az autót, megtartom és egy külön számlára utalom a lakáshitel dupláját. Aztán majd meglátom mit hoz a jövő. Kajában, ruhákban azért egy fokkal jobbat fogok venni, bár nem vagyok divatmajom, nincsen sok ruhám. Nyaralást meglátom majd, egy plusz csillag talán nem a világ vége, ha ugyanoda megyek (Dalmácia)
2019. máj. 13. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!