Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 450 ezres nettó fizetéssel és...

450 ezres nettó fizetéssel és lakásvétre szánt 10 millió önerővel milyen életet engedhetek meg magamnak Pesten?

Figyelt kérdés

Budai oldalra költözök saját lakásba hitellel, itt kaptam munkát, egyetemre is itt jártam. Azt számoltuk ki a szüleimmel, hogy venni érdemesebb lenne egy lakást. Amit kinéztem, az 28.5 millió forint, szüleim szerint új építésű vegyek mindenképpen, ez 2 szobás. Lesz 18.5 millió hitel 20 évre, 102 ezer forint törlesztővel, fixálva. Új építésű lakás 150 ezer alatt nincs errefelé, plusz a havi költségek.

A közös költség és a rezsi 30 ezer per hó lesz nekem.

Ha így számolok, akkor 318 ezer forintom marad meg a lakhatás után. Ebbő milyen életet engedhetek meg magamnak? Még nem éltem soha külön, így annyira nem tudom. Egy 30 ezres hiteles autó belefér ebbe? Étterem havi egyszer, horvátországi nyaralás és síelés Szlovákiában? Milyen életet lehet élni ennyiből manapság? Vagy bilibe lóg a kezem?


2020. aug. 8. 10:48
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
26: Csak szólok, hogy pl egy 18 éves Suzuki Swift 2-es annyira igénytelen autó, hogy még ilyen korban is csak tankolni és olajat cserélni kell benne. Persze 1-2 rozsdafolt kijön a kasztnin, de aki úgysem tartja garázsban annak mindegy. Egy új autó gyakran többe kerül havonta, mint egy régi csak szólok főleg, ha meghúzzák a fényezést vagy törik.
2020. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
#31 A mai forgalmi viszonyok mellett nem egy életbiztosítás egy ilyen swifttel (és kategória társaival) városon kívül közlekedni. Nem is nagyon találsz már jó állapotút, mert már mind lelakták őket a "csak tankolni kell" tulajok. Aláírom, h amúgy megbízható kocsi, de ez már inkább múltidő.
2020. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Bontószökevények a mai viszonyok szerint,mert a legtöbb tulajdonos csak tankolta a swifteket.
2020. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
Még van belőlük azért jó állpotú persze nem a kisebbség tagjaitól kell vásárolni. Időseknél még megesik, hogy akad egy garázsban tartott jól megkímélt példány. Az más kérdés, hogy nem egy életbiztosítás egy ilyen kocsi. Én városban használom főleg a munkámhoz, évi 1-2x járok vele autópályán is. Azért egy új autó vásárlásnál sok mindent tisztázni kell előtte.
2020. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim válasza:

Az autóról már sokan írtak sok mindent, de engem inkább a lakás kérdés, ami elgondolkoztat.


Az OK, hogy a jelenlegi igényeidet kielégíti egy ilyen méretű lakás, mert egyedül vagy, fiatal vagy, stb. De nyilván ha az embernek idővel párja (ne adj Isten családja) lesz, akkor már teljesen mások a prioritások. És persze akkor költözni, egy hitellel terhelt házat eladni stb megint bonyolítja a dolgot. Jó pár ismerősöm járt úgy, hogy megcsinálták a legénylakásukat szépre, majd 2-3 éven belül feleséggel költöztek máshova.


Az is egy dolog, hogy most kaptál munkát Budán, és közel van a bejárás, de mi van ha a cég elköltözik Pest túlsó végébe? Vagy téged rúgnak ki? Ilyenkor már tud teher lenni az elköteleződés lakhatás szempontjából. Sőt akár te is váltani akarhatsz!


Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne csináld meg a terveidet, csak érdemes figyelembe venni más szempontokat.


Sok sikert!

2020. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg Békásmegyer legszélén, az M0s előtti utolsó utcában akarsz 30 millióért egy hálószobás lakást venni? Elment az eszed? Mondjuk oda kell a kocsi. Csak élni már nem lesz miből.
2020. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam: jövőre jóval többet fogok keresni mint 450!
2020. aug. 8. 17:01
 38/45 A kérdező kommentje:
Infósként a 450 a kezdőm
2020. aug. 8. 17:02
 39/45 anonim ***** válasza:
Igen családot már nem is akarsz? Mert mire 20 év múlva lejár a hiteled már nem nagyon lesz.
2020. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
450 a kezdő? Melyik cégnél? Úgy érzem váltanom kell.
2020. aug. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!