Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 450 ezres nettó fizetéssel és...

450 ezres nettó fizetéssel és lakásvétre szánt 10 millió önerővel milyen életet engedhetek meg magamnak Pesten?

Figyelt kérdés

Budai oldalra költözök saját lakásba hitellel, itt kaptam munkát, egyetemre is itt jártam. Azt számoltuk ki a szüleimmel, hogy venni érdemesebb lenne egy lakást. Amit kinéztem, az 28.5 millió forint, szüleim szerint új építésű vegyek mindenképpen, ez 2 szobás. Lesz 18.5 millió hitel 20 évre, 102 ezer forint törlesztővel, fixálva. Új építésű lakás 150 ezer alatt nincs errefelé, plusz a havi költségek.

A közös költség és a rezsi 30 ezer per hó lesz nekem.

Ha így számolok, akkor 318 ezer forintom marad meg a lakhatás után. Ebbő milyen életet engedhetek meg magamnak? Még nem éltem soha külön, így annyira nem tudom. Egy 30 ezres hiteles autó belefér ebbe? Étterem havi egyszer, horvátországi nyaralás és síelés Szlovákiában? Milyen életet lehet élni ennyiből manapság? Vagy bilibe lóg a kezem?


2020. aug. 8. 10:48
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
97%

"Ez egy baromság. 2x havonta teletankolod az mondjuk 28 ezer + olajcsere évente 1x 10 ezer + munkadíj."


Ha akarod elolvasod hogy jön ki, ha akarod nem.

A cikk arról szól, hogy nem ennyi egy autó költsége, amit te itt leírsz.

Felesleges erről itt vitatkoznod.

2020. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
0%
Neked is felesleges erről beszélned. Van autóm, tudom mennyi a havi költsége. Vannak időszakos költségek, alkatrészcserék, műszaki vizsga, stb. amit baromság havi költségként számolni. Aki akkora nagy barom, hogy lakáshitel mellett 8 milliós autót vesz az meg is érdemli. Suzukinál komolyabb autó nem kell!
2020. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
13%
Egy autó fenntartási költségénél egy átlagos ember nem számolja bele az amortizációt, ahogy én sem, de ezek a 70+ ezres havi költségek igen. Az nem fenntartási költség, nem a működtetéséhez szükséges. A havi 70 ezres költségben lévő kalkulációban ezt inkább úgy lehetne venni, hogy havonta 35-öt félreteszel új autóra...
2020. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi erővel az inflációt is nyugodtan beleszámolhatod. Nekem 2-es Swiftem van, de havonta cakk pakk maximum 30 ezerre jön ki a havi költségem, átlagolva az elmúlt 2 évet. Parkolási díj nincs, olcsóak az alkatrészek, nem használom minden nap, 1 teletank benzin 1 hónapra elég. Ezt azért írom le, mert a kérdező aki lakáshitelben gondolkodik azért megengedhet magának egy 10-18 éves autót, mert még ma is vannak jó állapotú, megkíméltek. A kiszámoló kb. vadiúj vagy nagyon drága autókkal számol, de akinek még pl. tehermentes lakása sincs annak nem kell a drága kocsi.
2020. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Hát az autót nem használnám agyon, egy Honda Jazzre gondoltam, jó állapotban. Havi 300 kilométert mennék szerintem, meg a nyaralásokra azzal mennék (eddig a szüleim autójával mentünk ugye együtt és függetleníteném magamat tőlük). Azt mondják a Hondákra évi egy olajcserén kívül nem kell többet költeni és én profi szakemberrel venném meg a kocsit. A benzin 6 literes fogyasztással 400 forintos benzinárra számolva 7200 forint per hónap. Az olajcsere évi 20 ezer, az havi 1600 forint. Úgy számolom egy 10-es a havi költsége, plusz a biztosítás.

De elgondolkodtam most rajta!


A havi 102 ezres törlesztő valós, Anyámék embere jött el hozzánk kikalkulálni. Valamilyen módon az ő számlájukhoz fogok kapcsolódni és magkapom a top-top kamat kedvezményt ami nekik járna legfelső kategóriás ügyfélként.

2020. aug. 8. 12:31
 16/45 anonim ***** válasza:
84%

Előző, tehát az nem költség, hogy 10 év múlva egy másik autót kell venned mert az előző elamortizálódott?



"Vannak időszakos költségek, alkatrészcserék, műszaki vizsga, stb. amit baromság havi költségként számolni. "



Miért, miből fogod fizetni ha előjönnek? Csak nem abból, amit korábban félreraktál erre a célra (ok, tudom te nem raksz félre erre, de nem erről szól az okfejtés)?


Úgy csalsz a számaiddal ahogy akarsz, jogodban áll becsapni magadat, de attól még az autó több költség, mint a havonta 2x megtankolod.

2020. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
15%

"Előző, tehát az nem költség, hogy 10 év múlva egy másik autót kell venned mert az előző elamortizálódott?"


Ja, hogy te már most a 10 évvel későbbi autódra teszel félre a malacperselybe? Nem életszerű ilyeneket belekalkulálni szerintem. Ha letelik a ház törlesztője vagy legalább nagy része már nem feltétlen kell az autó fenntartási költségei miatt aggódni.

2020. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
81%
Ha olyan autót vesz az illető, hogy valamely nagyobb értékű kopó alkatrész éppen nála lesz cserés (direkt nem motorhibát vagy törésből eredő javítást írok) bizony lehet az havi 70 eft egy 2-3 éves távlatban. Egy repedt szélvédő, egy futómű felújítás, egy szett gumi egy közép kategóriás autón igen csak 2-3-400 eft körül van. Nyilván nem egy Yaris vagy Clio lesz 70k, de egy Passat vagy C5 már lehet ennyi. Sőt, több is.
2020. aug. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
75%
Ha mindent hitelre veszel: mit fogsz csinálni,ha elveszted az állásod?
2020. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
"Az nem fenntartási költség, nem a működtetéséhez szükséges." Ezt itt komolyan egy mondatban leírta valaki? :D :D :D Nem hiszem el. :D
2020. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!