Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ennyire a tapasztala...

Miért van ennyire a tapasztalat minden más előtt?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, aki 7 éve elvégzett egy természettudományos PhD-t summa cum laude. De utána úgy döntött, hogy inkább pénzt szeretne keresni, és elment programozóként dolgozni (Python fejlesztő). Sajnos belekerült egy nyugdíjas állásba, ahol a végére max heti pár óra tényleges munkája, ha volt. De mivel kicsit Asperger-szindrómás is, neki ez kényelmes volt. Amúgy lelkes, kreatív és nagy munkabírású, ha arról van szó. De magától nem mozdult meg, mert neki ez egy stressz, állást keresni, interjúkra járni. Fél éve viszont csődbe ment a cég, ahol dolgozott. És azóta mindenhol elutasítják, hogy nincs mit felmutatnia, nincs tapasztalata. De Istenem! Ha lehetőséget hagynának neki, belejönne bármibe. (Én is természettudományi végzettségű vagyok, és jól ismerem, szóval meg tudom ítélni.)

Nem szomorítani el annyira a dolog, ha nem látnám, hogy nála sokkal butább egyének meg szárnyalnak, ő meg szenved. Így viszont sírni támad kedvem...



2019. dec. 8. 08:57
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
#8: Szóval, akinek a szülei rendesek (eltartják egyetem alatt), és ő inkább arra koncentrál, hogy tanuljon, ahelyett, hogy megossza a figyelmét munka és tanulás között, rögtön nehezen behozható hátrányba kerül?
2019. dec. 8. 10:14
 12/43 anonim válasza:
80%
A legtöbben a havi 150 nettótól kezdték, nem számít, hogy PhD-je van vagy akármije. A PhD később lesz jó, de amíg nincs értékelhető munkatapasztalata, addig hiába "tud leprogramozni 48 órán belül egy időpontfoglaló rendszert egy olyan nyelven, amit előtte soha sem látott". Az iskolai végzettség hasonlítható egy mankóhoz, ami arra jó, hogy a két törött lábadból az egyiktől megszabadítsa a terhet. De amíg nincsenek referenciái, addig ne számítson arra, hogy bárki magasabb fizetéssel fogja felvenni bárhová. Ha emiatt még piál is, az azt sugallja nekem, hogy abszolút nincs tisztában a munkaerő piaci viszonyokkal és igényekkel. Az egyetemeken is nagyon sok olyan begyöpösödött tanár fordul elő, akik villogni tudnak a PhD-vel, de nagyjából ennyiben ki is merül a dolog, mert arra már nem képesek, hogy egy változót normálisan elnevezzenek, hogy óra végére ne kavarodjanak bele (tapasztalat, nagyon sok ilyen agyoniskolázottat láttam már).
2019. dec. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
77%
Alkohol ivàs helyett nèhàny hobbi projektet kell összehozni referenciakènt, modern technològiàkat hasznàlva. Valamint ha ennyire gondja van a soft skillekkel, akkor jàrjonpszichològushoz, szìnjàtszò körbe, stb. ahol ezeket fejlesztheti. Mert azt azèrt tisztàzzuk, hogy a munka vilàga nem szeretetszolgàlat, egy cèg akkor vesz fel, ha meggyőzöd interjùn, hogy hasznot fogsz neki hajtani, ès ebben az, hogy be tud illeszkedni a csapatba kulcsfontossàgù. Hiszed vagy sem egy programozò zseni aki nem tud màsokkal kommunikàlni sokszor kevesebbet èr mint egy sima kezdő aki igen.
2019. dec. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim válasza:
89%

Próbálkozzon a haverod az IBM-nél. Az kedveli és alkalmazza is az efféle "hülyéket".


P.s: Én is AS-es vagyok.

2019. dec. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

#12: Nem a 150 nettoval van baj szerintem, hanem


1, Eddig 400 nettot keresett


2, Kutatóként nincs előrelépési lehetőség

2019. dec. 8. 10:50
 16/43 A kérdező kommentje:
#15: Mármint nem azzal, hogy ennyivel kell pályakezdőként kezdeni
2019. dec. 8. 10:51
 17/43 anonim ***** válasza:
97%

"haver" == te (?)


:)

2019. dec. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Itt valaki kamuzik, vagy te, vagy a haverod!

A programozó tipikusan egy olyan munkakör, ahol (szinte) csak a tudás számít, jelentkezik a haverod egy fejlesztői állásra, és jellemzően kap egy feladatot, amit otthon meg kell csinálnia. Ha jól sikerül behívják személyre interjúra, beszélgetnek vele a megoldott feladatáról és egyéb szakmai dolgokról. Ha tud felveszik, ha nem, nem.

Viszont a nettó 400 valószínűleg túlzott bérigény, inkább nettó 250-300 körül kellene mondani, aztán ha tényleg annyira penge, pár év alatt felmegy az nettó 5-600ra is.

2019. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt azért szórják ki, mert megbukik a személyiségteszten, vagy túlképzett a code junkie pozícióhoz.


Az első egyértelműen az, hogy a HR-es kiszúrja, hogy nem lehet csapatban alkalmazni. Nem illeszkedik be a munkahelyre stb.


A második pedig hogy egy PhD-st nem fognak felvenni code junkie-nak, mert beleőrül.


Nálunk a cégnél pont ezért nem vettek fel több PhD-st. Az a pozíció túl egyszerű... és az nagyon nem éri meg, ha betanítod droidnak fél év alatt egy rakás pénzért, aztán visszadumál, okoskodik, nem csinálja meg a feladatot vagy egyszerűen lelép mert kutatóként kapott szabadságot. Itt nem. Egy droidot keresnek egy végrehajtót.

2019. dec. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

PhD-st amúgy én csak kutató-fejlesztőnek, specialistának, vagy konzultánsnak vennék fel.


Akkor is csak akkor ha szakmabeli referenciája van, és kutatással kapcsolatos az érdekldődése.


Ilyen állásból jelenleg 3-at tudok betöltetlenül postdocnak, nettó 650, 800, ~1.5 millió, vegyesen itthon és külföldön. Erős szoftver és természettudományos alapokkal.


Ilyenre kéne pályáznia, nem coder droid állásokra...

2019. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!