Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért kell 2 év tapasztalat...

Miért kell 2 év tapasztalat junior programozó állásokhoz?

Figyelt kérdés
Kissé körbenéztem az álláshírdetések között. 2 éves tapasztalatot várnak el a legtöbb helyen, még diákmunkán is (programozás területen). Ez kissé nevetséges. Hogy szerezze meg az ember a néhány év munkatapasztalatot, ha diákmunkára, gyakornoknak, illetve juniornak is csak tapasztalattal veszik fel az embert? És itt nem otthoni hobbi projektekre gondolnak, hanem rendes munkáltatónál végzett munkára. A cégek sírnak, hogy nincs munkaerő, ezért folyamatosan sulykoltatják a médiával, hogy 20 ezer állás betöltetlen, holott kissé magukba kellene nézniük. Egy BME mérnökinfó, vagy ELTE proginfó mellett az embernek ideje sincs dolgozni a képzés mellett, örül ha egyáltalán el tudja végezni. Utána meg ott áll egy piacképes diplomával a kezében, de mivel nincs talasztalata, nem kap munkát.
2019. júl. 15. 19:46
1 2 3 4
 1/32 Szirty ***** válasza:
17%

A tapasztalatlanok rosszul dolgoznak, a tapasztaltak jól.

Ez a magyarázat.

2019. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
73%

"A tapasztalatlanok rosszul dolgoznak, a tapasztaltak jól."

NoNo :D ez azért eléggé merész kijelentés.

Én úgy csináltam, hogy ingyen vállaltam melót, projekteken vettem rész,egyetemen, versenyen, és így összejött a 3.5év alatt egy kis tapasztalat, és alkalmaztak is :)

2019. júl. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
2%

"Egy BME mérnökinfó, vagy ELTE proginfó mellett az embernek ideje sincs dolgozni a képzés mellett"


Ez jó kis szűrő, mert aki alkalmas programozónak, az tud dolgozni mellette. Ha nem cégnél, akkor saját projekten.

2019. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
22%

"Egy BME mérnökinfó, vagy ELTE proginfó mellett az embernek ideje sincs dolgozni a képzés mellett, örül ha egyáltalán el tudja végezni. Utána meg ott áll egy piacképes diplomával a kezében, de mivel nincs talasztalata, nem kap munkát."


Infos egyetemistak iskolaszovetkezetelem keresztul vallalnak diakmunkat, peldaul ilyent [link]


Miert teszel magabiztos kijelenteseket olyan dolgokrol, amihez semmi kozod, komolyan? Kinek jo ez a felretajekoztatasod? :)

2019. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

"semmi kozod, komolyan"

Egyetemre járok mérnökinformatikára. De meglehet, hogy üzemeltetésben fogok elhelyezkedni, mert a fejlesztés nem igazán úgy van, ahogy a média előadja.

2019. júl. 15. 20:20
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

"mert a fejlesztés nem igazán úgy van, ahogy a média előadja."

Fejtsd már ki, mit ad a média? és miért gondolod így?

2019. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
57%

Jól van, akkor tisztázzunk néhány dolgot.

1.) A programozásban a tapasztalati szintek sávosan helyezkednek el. A legtöbb helyen 0-5 év között junior vagy, 5 év felett senior, illetve van egy olyan skála, ahol 0-2 évig junior, 2-5 évig medior és 5 év felett senior.

Lényeg a lényeg, hogy ha neked 1 vagy 2 év valós munkatapasztalatod van, akkor ugyanúgy junior állásokra fogsz jelentkezni mint az, akinek 0 év valós munkatapasztalata van. Így nyilván elég kicsi az esély, hogy felvegyenek, erre vannak a diákmunkák és a gyakornoki munkák, ahol az egyetem mellett elkezdesz dolgozni, és majd onnan fel is vesznek főállásra.

2.) A cégek valóban sírnak, hogy nincs munkaerő (és tényleg van 10-20 ezer betöltetlen álláshely), de a cégeknek tapasztalt ember kell, akinek van rutinja, ismeri az adott technológiát, leültetik egy gép elé, és tudja termelni a pénzt. Gondolj bele, hogyha felvennének egy 0 tapasztalattal rendelkező embert, az egyrészt a saját junior fizetését sem termelné ki, másrészt egy nagyon drága senior fejlesztő munkaidejéből menne, hogy mentorálgassa, tanítgassa őt az alapdolgokra, harmadrészt pedig az esetleg hibás, bugos kódjait (amik valahogy átcsúsznak a pull requesteken), azokat utána javítgatják ki a többiek. Így egész egyszerűen a legtöbb helyen, a legtöbb cégnek nem éri meg olyat felvenni, akinek 0 tapasztalata van.

3.) Én ELTE proginfóra jártam, csúszás nélkül lent meg 3 év alatt, és a 2. nyáron, illetve a 3. évben végig dolgoztam, és utána - nem meglepő módon - az első állásinterjúmon fel is vettek junior fejlesztőnek.

4.) A programozás alapvetően tudásorientált szakma, hogyha Te tényleg jó vagy, és tényleg fel tudsz mutatni 1-2 komolyabb projektet egy Github repo-ban, akkor garantálom neked, hogy 10-ből 7 cég úgyis fel fog venni, hogy nincs meg a 2 év éles munkatapasztalatod. A cégek szívesen felvesznek pályakezdőket is, de csak azokat, akik tényleg jók, és akinek nem egy aknakereső az eddigi legkomolyabb hobbi projektjük.

2019. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
11%

Azigen... :( Megint eljutottunk oda, hogy aki nem egyetemen tanulja ezt az egészet, az felakaszthatja magát. Aki később, már normál, teljes állású munka mellett... az... inkább keressen más foglalkozást.



62 %


Pedig egy aknakereső elég komplexnek tűnik.

Én 1 éve tanulom (és valószínűleg már nem sokáig, mert ennek így semmi értelme nincs) és konkrétan hozzákezdeni se tudnék, még ötletem se lenne papíron sem.

2019. júl. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
32%

Hát, pedig egy aknakereső (de lehet bármilyen másik 2D-s táblás játék: malom, sakk, amőba, dáma stb.) komplexitású program megírása az a minimum belépő szint egy junior pozícióhoz. Sőt, nem árt ha van mögötte egy adatbázis is.

Igazából az elvárás alapvetően annyi a legtöbb junior pozícióhoz, hogy képes legyél írni egy olyan programot

- ami mögött van egy adatbázis, és bizonyos dolgokat el tud menteni, majd vissza tudja őket tölteni

- legyen hozzá egy backend, ahol van valamennyi business logic (aknakereső esetében például, hogy milyen lépésre mi történik a táblán)

- és legyen hozzá egy UI, ahol - nem feltétlenül hiperszuper szépen - de ki tudd jelezni, hogy mi történik, és a felhasználó is tudjon dolgokat csinálni

Az egyetem végére eljutsz ilyen szintre, egy bootcamp végére szintén eljutsz ilyen szintre, és szerintem az OKJ végén lévő szakdolgozat is hasonló nehézségű szinten van.

2019. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Hogy, ha odaültetnek a gép elé, akkor ne nekik kelljen elmagyarázniuk még az alapokat is.
2019. júl. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!