Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tartják a férfiak...

Miért tartják a férfiak problémának, hogy a nőknek van egy kis elvárása?

Figyelt kérdés

A napokban több kérdés is volt azzal kapcsolatban,hogy a nőknek micsoda elvárása van a férfiak fizetését illetően.

A szóban forgó fizetés 230-250 ezer volt nettóban.


Ez egyáltalán nem számít magasnak.

Egy 30 körüli férfinek már van tapasztalata a választott szakmájában, szakterületén.

Ha nem képes erre, akkor nem igazán életképes.Nem lehet vele tervezni.


Például, mi lenne gyerekvállalás esetén?Mellette ott a hitel vagy a lakbér, amit fizetni, meg a gyereknél azért vannak plusz kiadások.Vagy, ha az történik, mint a velem múltkor,hogy elromlott az autó turbófeltöltője?Az nem egy 30-40 ezres tétel volt.

Nem szabad elfelejteni,hogy, olyanok egy fizetésből él a család.Ugyanis, az anyasági támogatás olyan kevés, hogy nem jelentős.



Másrészt, én olyan személy vagyok, aki a folyamatos fejlődés híve.

Az nem zavar, ha az aktuális párom nem tart ott, ahol én, viszont akarjon fejlődni, ne dagonyázzon a langyos pocsolyában.Ha ez mellé még "férfi hiszti" is párosul, azzal a világból kilehet kergetni.


Addig kell állást váltani, ameddig el nem érjük a kívánt célt.

Mióta lediplomáztam, nekem volt pár állásom, ha az első helyen maradok, nem fejlődök.


2019. aug. 10. 20:59
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
65%
Hiába mondanak fel tömegesen az orvosok, tanárok, rendőrök. A kormány tojik rá, inkább ugyanazért a bérért többletmunkákat sóz a megmaradott munkaerőre, hogy ne kelljen többet költenie. Én is szeretnék váltani, csak nem tudom mire. Menjek el programozónak? 1 év alatt beletanulnék. Az meg, hogy demokrácia van és leváltjuk állambácsit. Képzeld, szinte bárkit kérdezel meg AZ ÁLLAMI SZEKTORBAN DOLGOZÓK KÖZÜL, nem a fideszre szavazott. De be lett hozva a sok külföldi, román, ukrán, stb. Plusz a szavazórendszereket is felvásárolták,és ezel be is betonozták magukat. A béreket pedig befagyasztották.
2019. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
86%
Jóval többet keresek mint a fent emlitett, randin megis arra megyek hogy a nőnek fogalma ne leyen erről
2019. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:

Kedves 13,


a pénz téma akarva akaratlanul előjön.

A legtöbb férfit zavar, ha megtudja mennyit keresek.


Például, olyan helyre megyünk, ahol drágább a sütemény, illetve a fagylaltkehely.Én gond nélkül kifizetek jó pár ezer forintot, ő meg húzza a száját.Na, már ott kiderül,hogy a kettőnk fizetése bizony eltér.


Egy ilyen eset után a pasik elkezdenek furán viselkedni, előjönnek a komplexusok.

2019. aug. 10. 21:57
 14/53 anonim ***** válasza:
58%
Én pl 34 évesen nettó 185 t keresek. Van Nyíregyen egy kis másfél szobás lakásom, 12 m volt. Sok 30 asnak, sőt 3 ból 2 nek nincs. Na volt 5 millió önerőm, 7 m-t mos kezdtem el fizetni. Gyereket nem szeretnék, nem tudom ennyiből eltartani. Kér embernek elég a kis lakás, ha éppen van párom. Én fizetek mindent, 72 ezer törlesztő, kaja, rezsi. MaRAD 50 EZREM. Ha van párom, és hasonló mentalitású, mint én, ott lakik velem, akkor semmit sem kell fizetnie, csak a közös programokat. Az esetleges éttermet, mozit, színházat, nyaralást. Ez szerintem kivitelezhető, és elfogadható egy átlag nő számára, aki nem akar gyereket. Ja, van autóm is, azt sem kell hoznia a kapcsolatba---
2019. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
68%

"Ugyanis, az anyasági támogatás olyan kevés, hogy nem jelentős."


Az anyasági támogatás csak egyszeri összeg szülés után, kb 60 ezer Ft.


A CSED, GYED viszont azért nem rossz itt Magyarországon.


CSED kb a nettó fizud 90%-a az első 24 hétben.

Utána a max GYED 2 éves korig 156450 Ft jelenleg de ez folyamatosan emelkedik ahogy nő a minimálbér. (Minimálbér kétszerese fizu kell csak a maxhoz, de jobb ha több, különben nem fog emelkedni nyilván ugye)

És akkor ehhez jön még egy gyerek esetén 22200, két gyerek esetén 66600 Ft adókedvezmény és családi pótlék.


Illetve ha hamar jön a második gyerkőc akkor párhuzamosan vannak a pénzek, pl feleségem volt amikor nagyra gyedet, kicsire CSEDet kapott, az 300 körül volt havonta. De még most is nagyra gyes, kicsire gyed plusz családi pótlék, adókedvezmény több mint 200 összesen.



Szóval nem olyan rossz ám a helyzet, mint sokszor próbálják leírni, hogy jajj olyankor kiesik egy fizu és a férfi kell eltartsa az egész családot.

Én 400-at keresek de azért így sem elhanyagolhato összeg amit a feleségem hozzá tesz.


Aki meg nőként szülés előtt annyira milliókat keresett, hogy hatalmas visszaesés ez fizuban az keresett épp eleget, hogy tartalékoljon erre az időszakra, és például fizethetett önsegélyező pénztárat ahonnan ilyenkor pénzhez juthat (évi 150 ezres adókedvezményt így bezsebelheti).

2019. aug. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
75%

Az ilyen elvárások inkább akkor vetődnek fel, ha randizgatással akar valaki nőt/pasit szerezni magának. Ha nem társkeresőn, hanem az Életben alakul egy kapcsolat természetes úton, ott nagyobb eséllyel fognak egymásba szeretni a fiatalok és a pénz téma is másképp lesz súlyozva. Egy ilyen kapcsolatban nincs enyém/tiéd, közös kassza van, közös döntések, és ha szükséges közös lemondás/áldozatok.


Annyira felesleges ez az egész genderháború, hogy a férfiak szidják a nőket, mert elvárásaik vannak, a nők meg szidják a férfiakat, mert 'életképtelenek'. El kellene fogadnunk a másik nemet a gyengéivel/hibáival együtt és együttműködve megtalálni a megoldást bizonyos helyzetekre. De jelenleg ez annyira nem működik, hogy csak az ötlet felvetéséért is simán le leszek pontozva :)

2019. aug. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
88%

"Például, olyan helyre megyünk, ahol drágább a sütemény, illetve a fagylaltkehely.Én gond nélkül kifizetek jó pár ezer forintot, ő meg húzza a száját.Na, már ott kiderül,hogy a kettőnk fizetése bizony eltér."



Ez nem olyan biztos, lehet, hogy csak a pénzügyi mentalitás tér el.

Vagy te mégis mennyit keresel? Milliókat?

(anonim oldal, felesleges titkolozni)


Hiába tehetem meg a fizetésem alapján, nekem akkor is fáj kiadni ilyesmire.

Én egyébként azt gondolnám ilyenkor, hogy a csaj tesztelgetni próbál anyagilag. Ki tudja miért, lehet pont azért, hogy mennyire szórom a pénzt. :)) Mondjuk elméleti a kérdés számomra, mert évek óta feleségem, gyerekeim vannak. Amikor a randizasnal tartottunk akkor mindketten csórók voltunk még.

2019. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
80%
Én a szóban forgó összegnek kb a 4xesét keresem, de egy ilyen anyagias liba nálam labdába nem rúghatna.
2019. aug. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
32%

Mert életképtelenek és vagy fillérb_szók.

Sajnos ezt látom FÉRFIként,hogy a fiatal lányok előbb építenek karriert,céltudatosabbak,ambíciók tervek,magas pozi és fizetés,már 20-n évesen.

Ezzel szemben a korosztályom a 30-asok valami katasztrófa komolyan,nincsenek cèljaik,tervek sem,se ambíció,himihumi szakokat elvègeznek vagy belesz_rnak a tanulásba,ergó igènytelenek,mert beérik a fossal meg szobában lakik 5-d magával mint egy egyetemista,se utazgatni.

Ez a baj szerintem,hogy a férfiaknál ezt látom sok esetben csúszik valami.

Tisztelet a kivételnek.

2019. aug. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező a férfiak azt tartották főleg problémának és ezért is kaptad mindig a 0%-ot, mert a nem férfi az aki 250e alatt keres mellé még benyögted, hogy a helyükben felakasztanád magadat, de ők még ahhoz is gyáva férgek, hogy a villamos alá feküdjenek!


Nálam is kiverted a biztosítékot elég rendesen, egyik barátomat is egy ilyen hozzád hasonló "értékes nő" kergette öngyilkosságba, részemről felháborítónak, sértőnek érzem a viselkedésedet!


Kérlek fejezzed be, köszönöm!

2019. aug. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!