Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tartják a férfiak...

Miért tartják a férfiak problémának, hogy a nőknek van egy kis elvárása?

Figyelt kérdés

A napokban több kérdés is volt azzal kapcsolatban,hogy a nőknek micsoda elvárása van a férfiak fizetését illetően.

A szóban forgó fizetés 230-250 ezer volt nettóban.


Ez egyáltalán nem számít magasnak.

Egy 30 körüli férfinek már van tapasztalata a választott szakmájában, szakterületén.

Ha nem képes erre, akkor nem igazán életképes.Nem lehet vele tervezni.


Például, mi lenne gyerekvállalás esetén?Mellette ott a hitel vagy a lakbér, amit fizetni, meg a gyereknél azért vannak plusz kiadások.Vagy, ha az történik, mint a velem múltkor,hogy elromlott az autó turbófeltöltője?Az nem egy 30-40 ezres tétel volt.

Nem szabad elfelejteni,hogy, olyanok egy fizetésből él a család.Ugyanis, az anyasági támogatás olyan kevés, hogy nem jelentős.



Másrészt, én olyan személy vagyok, aki a folyamatos fejlődés híve.

Az nem zavar, ha az aktuális párom nem tart ott, ahol én, viszont akarjon fejlődni, ne dagonyázzon a langyos pocsolyában.Ha ez mellé még "férfi hiszti" is párosul, azzal a világból kilehet kergetni.


Addig kell állást váltani, ameddig el nem érjük a kívánt célt.

Mióta lediplomáztam, nekem volt pár állásom, ha az első helyen maradok, nem fejlődök.


2019. aug. 10. 20:59
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
63%

Alapvetően igazad lenne, ha csak versenyszféra létezne, de nem ez a helyzet. Tanárok, rendőrök, tűzoltók, egyetemi docensek meg egy csomó egyéb szakma nem teheti meg, hogy feláll és elmegy máshová több pénzért (ahogy az a versenyszférában kiválóan működik). Ha nem ez van, ha nem tetszik, el lehet menni multis rabszolgának. Én ezt tettem, nem bánom, de megértem, hogy nem akarja mindenki a kukába dobni az elmúlt 10 évét meg a diplomáját.


Fel lehetne állni, sztrájkolni, vagy csak nem szavazni az Orbánra. De ez n fog menni, amíg minden szakszervezet tövig nyal a kormánynak.

2019. aug. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
73%
Nem rossz kérdésed. De ekkora arccal te mit teszel hozzá egy kapcsolathoz azon kívül hogy szétteszed a lábad?
2019. aug. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
77%
Nem maga az elvárás a gond, mert nyílvánvalóan egy céltalan, életképtelen férfival nem lehet jövőt tervezni. De sajnos nagyon sok nő nem akar együtt építkezni, csak bele akar ülni abba amit már a férfi megteremtett.
2019. aug. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

Kedves első,


azért nem egészen úgy van, ahogy mondod.

Az én egyetemi tanáraimnak a tanítás csak "hobbi" volt, mellette volt egyéb tevékenységük, bevételi forrásuk.Tanításból nem élnének meg.

Budapesten különösen versenyképtelenek az állami bérek.


A tanároknál dettó, a matematika tanárok, nyelvtanárok is tudnak privát órákat vállalni.Utóbbiak meg tudnak magánintézményekben is dolgozni.



Egyébként, de a rendőr tűzoltó is megteheti,hogy átmegy máshova.Ezután a politikusok elkezdenek gondolkodni,hogy lehet több fizetés kellene nekik.Ha meg nem tesznek semmit a helyzettel, akkor leváltják őket.Ez a demokrácia.

2019. aug. 10. 21:11
 5/53 A kérdező kommentje:

Kedves 2,


én a szóban forgó fizetések felett keresek.


Nincsenek extra, kiemelkedő képességeim, nincs hátszelem, nincs gazdag apuka.

Magam értem el a céljaimat, nem volt segítségem.


Ezért mondom, hogy ne hisztizzenek a pasik,mint egy kislány, mert nettó 250 ezret csak az nem ér el, aki nem akar vagy lusta.

2019. aug. 10. 21:16
 6/53 anonim ***** válasza:
61%

"Ezért mondom, hogy ne hisztizzenek a pasik,mint egy kislány, mert nettó 250 ezret csak az nem ér el, aki nem akar vagy lusta."


Ha ez tényleg az akaraton múlna akkor én nem 250ezret keresnék, hanem két és fél milliót. De ehelyett csak 130ezret keresek. Szóval jó lenne ha nem erőltetnéd ezt a demagóg bulshitinget.

2019. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
76%

Igen...250 nem olyan sok valóban. Egy nagyvárosban. De még mindig nem árultad el hogy te mit teszel bele egy kapcsolatba? Vagy csak elvárásaid vannak?


Én 450 et keresek férfiként, de sok kapcsolatom volt ahol a nőnek csak elvárása volt....de mit tett cserébe? Semmit.

2019. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

Kedves 6,


maradjuk a realitásokban.

Fél milliót a senior szintű emberek és a középvezetők keresnek.


250 ezer forint viszont nem az a szint, amit akár belépő szintű pozícióban ne lehetne elérni.



Az államnak meg nem szabad dolgozni, csak élősködik a munkaerőn.

Igaz, a multik is, de több pénzt adnak.

2019. aug. 10. 21:29
 9/53 anonim ***** válasza:
59%
Köztisztviselő vagyok, 34 évesen nettó 185 ért dolgozok, és nagyon nehéz. Ha hibázol, nagyon komoly következményei vannak. Kérdező, szólj a munkáltatómnak, az állambácsinak, h emelje meg a bérem. Nincs itt semmi gond, csak éppen ezért tanultam 5 évig az egyetemen. Ezt kapom érte. Akkor a hölgy is fogadja el, hogy ez van. Emellett házias vagyok
2019. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

Kedves 9,


én elfogadom.A férfiak fogadják el nehezen a női elvárásokat.


Az élet, a piac nem kívánságműsor.

Én sem olyan egyetemi szakra mentem, ami annyira tetszett.Viszont tudtam,hogy jól lehet vele keresni.



Persze, értelek, fiatalon,pályaválasztáskor, az ember naiv, azt akarja tanulni, amit szeret.Aztán, 30x évesen, amikor elérkezik a családalapítás és fogja a fejét, hogy vagy most, ha kifizeti a lakbért, nem tud gyerekruhákat venni.Akkor gondolkodik el igazán, hogy anno 18-19 évesen rosszul döntött.

2019. aug. 10. 21:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!