Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Játékos gondolatkísérlet....

Játékos gondolatkísérlet. Mekkora havi bevétellel egyeznél ki életed végéig?

Figyelt kérdés

Tényleg csak egy gondolatkísérlet, kérlek ne is gyertek az abszurditásával, vagy kiskapukkal, mert nem ez a lényeg.


A jóisten gondol egy összegre, amit hajlandó neked nettóban megadni életed végéig minden hónapban (inflációval is korrigálja), de cserébe minden forintot, amit efölött keresnél, elvesz. Lehetsz munkanélküli vagy óriáscég vezérigazgatója, egy forinttal se kerül a számládra/zsebedbe se több, se kevesebb. Te pedig mondhatsz egy számot. Ha kisebb, mint amire a jóisten gondolt, megkapod. Ha nagyobb, akkor felejtős az egész, marad minden a régiben, és éled tovább az életed.


Mekkora összeget mondanátok? Kort is írjatok, hiszen egy huszonéves, aki még nem tett le arról, hogy meghódítja a világot, nyilván más számot mond, mint egy ötvenes, aki már elég pontosan látja, hogy mire számíthat még és mire nem. Ha esetleg azt is leírjátok, hogy mennyi most a nettótok, még jobb.


Én 30 éves vagyok, 310 nettót keresek, és 400-zal kiegyeznék életem végéig. A mostani munkámat otthagynám, de van más, amibe belevágnék helyette "ingyen" is.



2017. nov. 14. 16:15
 1/6 klopusz ***** válasza:

500.000.- Ft/hó


Jelenleg nem dolgozom, tehát nettó fizetésem sincsen, a TB-t is magam fizetem. Ebből az összegből viszont - szerintem - kényelmesen meg tudnánk élni három iskolás korú gyerekkel.

Viszont ha továbbra sem lenne munkám, biztos, hogy ingyen dolgoznék én is egy olyan helyen, amit magam választok.

2017. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

4000 frank, mert abból egyedül is meg tudnék élni, ha ne adj' isten szakítanánk. :)


Most 500-1000-et keresek alkalmi munkákkal (párommal élek).

2017. nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tehát akkor mindketten arra számítotok, hogy a jövőben nettó 500.000-nél illetve 4000 franknál lényegesen többet fogtok keresni? Így nem fájna, ha kiderülne, hogy a jóisten csak 400.000-et / 3500 frankot adott volna meg, és buktátok a dolgot?


Ezt csak azért kérdezem, mert mindketten azt írjátok, hogy a megnevezett összeg töredékét keresitek jelenleg.


A kérdés lényege, hogy mi az a minimum biztos lóvé, amit már bevállalnátok a bizonytalan nagy lóvé feladásáért cserébe. Ezért lepett meg a két válasz.

2017. nov. 14. 17:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom, ki pontozta le az elsőt, én természetesen zöldet nyomtam mindkettőtöknek, itt minden válasz hasznos.
2017. nov. 14. 17:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, fejlődni mindig érdemes és kell is + infláció :P
2017. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, az biztos. A jelenlegi jövedelmemmel megelégednék életem végéig, mert ha jól értem nulla felelősséggel is megkapnám azt az összeget. Tehát mire fel várnék el többet. Egyébként 33 vagyok, olyan netto 700ezer körül jön össze egy hónapban, hozzáteszem nem kevés munkával/felelősséggel. De mivel csak fikció, amiről beszélgetünk, ettől többet szeretnék keresni, sajnos- nemsajnos nagyravágyó vagyok.
2017. nov. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!