Bitcoinba tenni 10M Ft-ot merész?
Nem tudom mennyire áll biztos lábakon, a bitcoin és milyen árfolyama lesz majd, de 10M-ból lakást nem lehet venni, magában csak romlik, ezért vagy részvény, vagy valami hasonló.
Az a kis srác aki 1000USD-t tett vagy még többet anno bele amikor 10USD volt az árfolyam, sokat kaszált.
Nem gondolom, hogy meg százszorozódik az értéke, de ha 10%-os éves haszon van rajta, akkor már jó befektetés, ennyit talán még albérletből sem lehetne kivenni.
Hosszútávra, akár több tíz évre gondolok.
Na de ezek után, ha valaki arra adja a fejét, hogy azt mondja, van mondjuk 2 millió forintja és mivel nem tud vele komolyabb befektetést csinálni, fogja beteszi bitcoinba, hátha tényleg bejön a McAffe és hasonlók jóslat, hogy 500k USD lesz az árfolyam 3 év múlva, ami nyilván mese habbalnak tűnik, de mondjuk van aki bevállalós és megjátssza.
Na most akkor hol tárolja az ember a bitcoint amit vesz?
Egy váltó cégnek a szerverén?
Vagy saját gépen pénztárcában?
Jól értem ez a két alternatíva van?
És ez esetben akkor érdemesebb saját gépen tárolni?
Ehhez meg meg kell venni váltóban és a saját gépen lévő tárcára átutalni?
Tegyél Bitcoinba ezer dolcsit - másik ezret egy másikba pl Ethereumba - és éld az életedet. Ha a vírusirtós bácsi következtetései realizálódnak akkor közben meggazdagodsz ebből a kis összegből oly módon hogy alacsony volt a rizikófaktor. Addig tudsz úgy élni hogy dolgozol és keresel és felhasználhatod a megmaradt majdnem 10M forintodat kiegészítve a jelen pillanattól megkeresett pénzeddel lakás vagy ház vételére magadnak.
A váltó cégek szerverén ne tárold. Isten őrizzen attól! Hosszú távra végy hardveres tárcát. Kerestem neked egy leírást a tárcákról: [link]
Kérdező: az a bitcoin a tied, aminek a kulcsa nálad van. Sajnos ezt még mindig sokan nem tanulták meg, és megy a meglepődés, amikor az "állítólag számodra fenntartott" bitcoinok eltűnnek.
Aki váltón tartja a pénzét (még rosszabb: olyan váltón, ami nem adja ki a kulcsokat), az úgy használja a kriptovalutát, mint egy bankot vagy brókerházat hagyományos pénzzel. Azaz bízik benne, hogy a cég nem megy csődbe, nem lopják el a pénzét, nem csukják le a vezetést... És néha beszop egy Buda Cash vagy Quaestor jellegű buktát.
A kriptovalutának az a lényege, hogy senki nem tud lopni tőled, ha tied a kulcs. Sokan viszont lemondanak róla, mert így olcsóbb, kényelmesebb. Vállalva ezzel ugyanazt a kockázatot, mint a hagyományos pénzzel, sőt, jóval többet, mivel a bitcoin vonzza az ügyeskedőket, bűnözőket és arányaiban több bitcoin cég simlis, mint bank.
1. A júliusi bitcoin szakadás minek volt köszönhető?
1910 USD-re esett aztán visszament 2700-ra.
Mitől esett olyan nagyot?
2. Várható ezek után hasonló szakadás?
Akkor vásárolnék komolyabb összegért.
3. Ha veszek egy hardveres bitcoin tárcát, a trezort, akkor mi van ha elhagyom?
Lenyúlhatják a rajta lévő összeget? Vagy van valami kétlépcsős aut. hozzá?
4. Nagy a csend a mostani fork után, nem kéne valamerre mozdulnia a bitcoin árfolyamnak?
Előre is elnézést ha hosszú lesz.
1.Pontosan senki nem tudja megmondani és a szakértők is csak magabiztosan belemagyaráznak valamit és vagy az volt az oka vagy nem.
A hasonló majdhogynem hirtelen eséseket korrekciónak nevezik és több-kevesebb ideig tartanak.
E korrekció előtt volt egy újabb „minden idők csúcsa” amivel súrolta a 3000 USD határt alulról és napokig 2500 és 2600 USD között mozgott a Bitcoin árfolyam. Ekkor mindenki találgat hogy ez így marad vagy csak egy lufi. Szvsz a félelemnek szerepe van a korrekciókban és amikor felülkerekedik az embereken akkor eladnak ami eséssel jár.
A korrekció elve pozitív irányban is működik mert vannak emelkedések melyeket gyors esés követ.
2.Többen megjegyezték a hasonló Bitcoin fórumtémáknál és kérdéseknél hogy csak utólag látható hogy mekkora üzlet lehetett volna. Ezzel maradéktalanul egyetérek. Ennek a tanulsága egy régi szép szólásmondás: „Utólag mindenki okos.”
Magam is elmerengek hogy de jó lett volna ha megjátszottam volna. A „volna” itt a gond.
Erre csak azt lehet válaszolni hogy próbáld ki. Szinte lehetetlen eltalálni a legalsó értéket ahol megáll a csökkenés és átbillen növekedési fázisba:
A. Ha csökken az árfolyam akkor arra vársz hogy még alacsonyabb legyen és ebben a szituációban későn szállsz be.
B. Ha az előbbit esetet el akarod kerülni akkor beszállsz amikor úgy érzed hogy eleget süllyedt az árfolyam azonban ekkor ha tovább csökken akár jelentős mértékben csak bosszankodni fogsz és a növekvő aggodalmaid eladatják veled mielőtt még több veszteséged lesz a pozíciódon. Ha fegyelmezed magadat akkor több napig eltarthat amíg visszakúszik az árfolyam arra a szintre ahol vásároltál. Ha ezt az esetet el akarod kerülni és inkább vársz akkor megtörténhet hogy egy hirtelen emelkedéssel lemaradsz a lehetőségről. Ezzel visszakerültél az A pontba.
D. Ha már elkezdett emelkedni akkor azért vársz mert azt gondolod hogy egy kis emelkedés után újra esni fog és joggal mert ennek is megvan az esélye – mert nem egyenes vonalban emelkedik vagy esik az árfolyam hanem cikk-cakk. Ezzel is visszakerülsz az A pontba.
Ezek miatt belátható hogy a hosszú távú befektetést ajánlom de kis összeggel. Ebben is van kockázat. Ez az időszak nagyok kritikus:
-A Bitcoinhoz hasonlóan a többi nevesebb alternatív coinok is technológiai frissítéseken esnek majd át. A Bitcoin frissítésére az áment augusztus vége teszi majd oda addig marad a bizonytalanság a piacokon. A Bitcoin frissítésének a kulcsszava nem a Hard Fork – erről lentebb olvashatsz a következő pontban – hanem a SegWit amely a bitcoin valódi frissítése.
-Megjelent egy új altcoin amely a Bitcoin Cash névre hallgat. Erről az egyik Bitcoin fejlesztő nyilatkozta hogy nem egy Bitcoin Hard Fork eredménye – nem a Bitcoinnak egy új verziója – hanem csak annak akarják beállítani (a Hard Fork kifejezés arra akart utalni hogy kétfelé válik a Bitcoin) ugyanis ez egy teljesen új pénz amely csak a nevében hasonlít a Bitcoinra és amelyet egy Kínai üzletember hozott létre. Ez az új altcoin és amit terjesztenek róla – hogy a Bitcoin új verziója /ami nem helytálló/ - megzavarja a piaci folyamatokat és emiatt továbbra is marad a bizonytalanság. Hogy még nagyobb legyen a zavar ekörül és hitelesnek tűnjön a Hard Fork ezért annak létrehozója /a kínai üzletember/ induláskor mindenkinek akkora Bitcoin Cash összeget adott - ezt neki nem került semmibe mert ő a kibocsájtó - mint amennyi eredeti Bitcoin volt a tárcájában és ezzel hatalmas reklámot csinált a saját pénzének. Kici ócó Bitcoin copy. A Hard Fork az új Bitcoin Cash nevű altcoin reklámszava. Láttunk már hasonlót a kínaiaktól. Adidas-Adiados / Nike – Nikei
Összefoglalva a lényeget - most már világos hogy eredetileg a Hard Fork egy félelem volt – hogy ha nem sikerül a frissítés akkor két blochchain jön létre. Nem így történt de ezt mintegy meglovagolta az a kínai üzletember és a saját új altcoinját a Hard Fork eredményeként és a Bitcoin új verziójaként reklámozza. Ügyes marketing. Mások is használják – bitorolják - a Bitcoin nevet de eddig senki nem csinált ilyen zseniális reklámot.
-Az altcoinok bányászatából mostanában kevés profitja származik a bányászoknak – sok kisebb hobbibányász kiszáll mert mostanság csak nagyban éri meg - és emiatt valamelyest csökken a pénzforgalom illetőleg jobban előtérbe kerülnek a kereskedő spekulánsok és ez más trendeket eredményez. Ez fennmarad a bizonytalanság időszakában - aztán lehet hogy később a bányászok majd visszatérnek. A videokártyák gyártói és forgalmazói már számolnak velük – ez látható abból hogy jelennek meg bányász (miner) videokártyák s mivel a bányászok jelentik a Bitcoin és az altcoinok gépházát ezért ez mindenképpen bizakodásra ad okot.
3. Be tudod magad biztosítani arra az esetre ha elhagynád a hardveres walletedet. Mint mindennek - ezeknek is van biztonsági kódjuk. A tárcádat is vissza tudod állítani.
4. A 2. pontban olvashatod hogy még nem zárult le a Bitcoin frissítése. Augusztus végén lesz az első olyan Bitcoin küldés amely kihasználja a frissítés – SegWit - adta lehetőségeket. Addig marad a bizonytalanság.
Ezt leszámítva többször elmondták már hogy az eddig tartó tendencia nem biztos hogy folytatódni fog s emiatt nem 100% hogy a Bitcoin kilő.
A Bitcoin és az altcoinok ú.n. hedge fundok azaz nagyon kockázatos befektetések. Ha vállalod a magas kockázatát akkor beválthatod mind a 10M forintot Bitcoinra és tárolhatod a tárcádban. Ha jövőre 5-6000 USD lesz az árfolyama abban az esetben megduplázod a pénzedet. Ha felmegy annyira az árfolyam. De hosszabb távra is befektethetsz – ekkor exponenciálisan növekedik a rizikód is. Számíthatsz arra hogy lesznek olyan árfolyam csökkenések amikor félteni kezded a befektetésedet - miképpen lesznek akkora árfolyam emelkedések is amikor azonnal el akarod majd adni az összes Bitcoint. Jó önismeret és fegyelem szükségeltetik ahhoz hogy jó befektető lehess.
Ahogyan javasoltam is a befektetést mindenféleképpen próbáld ki kis összeggel rövid távon hogy megismerd a kockázatokat és saját magadat is hogy milyen helyzetben hogy reagálsz.
Megosztom a linkjét az egyik legnépszerűbb árfolyamos weboldalnak ahol figyelheted hogy melyik cryptocurrency milyen árfolyamon áll
"A réginek technikai okokból nincs nagy jövője hosszú távon és ezért jön létre az új Bitcoin Cash."
LOL. Épphogy az újnak nincs értelme mivel az elveszti a decentralizált jellegét, tehát ugyanaz mint egy bank.
A régi meg tökéletes ha aktíválódik a SegWit, ami 1-2 héten belül ki is derül.
"1. A júliusi bitcoin szakadás minek volt köszönhető?"
Annak, hogy nem volt megegyezés hogy mi legyen a megoldás a skálázódásra. De már haladunk egy megoldás felé. Ennek egyik része a Segwit aktíválása, itt követheted hogy alakul:
Közben aug 1-én létrejött a bitcoin cash altcoin is, ami a SegWit helyett a nagyobb blokkokban látja a skálázódást, akinek volt bitcoinja aug 1-én annak van ugyanannyi bitcoin cash coinja is lett. De a nagyobb blokkok centralizációhoz vezetnek azért nem azt az utat választotta az igazi Bitcoin.
"2. Várható ezek után hasonló szakadás?
Akkor vásárolnék komolyabb összegért."
Aug. 8-án lesz a következő fontosabb dátum amikor a SegWit lockolódik ha lesz min. 95% támogatottsága, jelenleg 100%. De még van hátra 5 nap.
Nem várható esés, a SegWit aktíválásával emelkedés várható. Esés váratlan hírtől, fejleménytől lehet.
"3. Ha veszek egy hardveres bitcoin tárcát, a trezort, akkor mi van ha elhagyom?
Lenyúlhatják a rajta lévő összeget? Vagy van valami kétlépcsős aut. hozzá?"
Adnak hozzá egy papírlapot amire le kell írnod azt a 24 angol szót amit akkor mutat amikor az elején beállítod. Ha elhagyod a trezort is és a papírlapot is akkor már nem fogsz tudni hozzáférni a coinjaidhoz.
Ha elhagyod a készüléket és más ráköti a gépére akkor egy PIN kódot kér. Ha elfelejeted a PIN kódot attól még a papírra írt 24 szóval visszaállíthatod a walleted.
Pluszban beállíthatsz egy jelszót opciónálisan. Ebben az esetben nem csak a 24 szó kell hanem a jelszót is tudnod kell hogy hozzáférhess a coinjaidhoz.
"4. Nagy a csend a mostani fork után, nem kéne valamerre mozdulnia a bitcoin árfolyamnak?"
Miért kéne? A bitcoin cash csak egy altcoin. Naponta jönnek létre altcoinok, nemhiába van már ezer féle altcoin.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!