Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lejár a határozott idejű...

Lejár a határozott idejű ingatlan bérleti szerződésem, és a bérbeadó a lejárat előtt még három héttel azt írta, hogy meghosszabbítjuk a szerződést, ám ma közölte, hogy költözzünk ki. Maradni szeretnénk. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Lejár a határozott idejű ingatlan bérleti szerződésem, és a bérbeadó még a lejárat előtt három héttel is, azt írta, hogy meghosszabbítjuk a szerződést, ám ma közölte, hogy költözzünk ki.

Elmaradásunk nincs, mindent kifizettünk.

Ez nem fog menni, mert nagy az ingatlan (telek 3700 m2, ház 380 m2, legelő 32 hektár)és még nincs meg, hogy hová menjünk.

Rengeteg állatunk is van(ló,sertés,kecske,baromfi,kutya).

A legelőn több hektárnyi saját költségen létrehozott kerítés is van.

A házban szállásadást folytatunk, teltházas a következő hónapunk is.....

A bérbeadó a szerződést május 24-ére igérte, de akkor még nem küldte el, hanem június elején küldte. Ezt a szerződést formáltuk közösen, míg nem július elején megállapodtunk, amit most 4 napja szóban felmondott.

Nem tudunk kiköltözni a gazdasággal együtt 3 hét alatt.

Nem akarom hátrahagyni a több 100 négyzetméter veteményt.

Nem akarom elveszíteni a bevételeimet, amit a vendéglátás hozna.

Mit tehetünk?

Mi van ha maradunk a szerződés lejárta után?

Segítség!!



2014. júl. 12. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora birtoknál simán megéri egy ügyvédet felkeresni, kb. 10000.- Ft-ért adnak tanácsot, és nem csak tippelgetnek, mint az ittlévők 99%-a.
2014. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Túl sok forog kockán az esetedben ahhoz, hogy egy ilyen weboldalon biztos választ kapj, inkább ügyvédet kérdezz meg, mit lehet tenni ilyen esetben.

Azt tudom, hogy a határozott idejű szerződéseknél nincsen felmondási idő, hiszen lejár a szerződés. A munkahelyemen a legtöbb embert havi hosszabbítgatással foglalkoztatják, és simán, teljesen legálisan megcsinálják, hogy csak a hosszabbítás napján közlik, ha valaki nem kell tovább.

A te esetedben viszont megtörtént a hosszabbításra ráutaló magatartás, ha ezt bizonyítani tudod, esélyed lehet. De mondom, ebben jogász tud biztos választ adni.

2014. júl. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A hosszabbításról van aláírt megállapodás? Vagy bármi, ami a hosszabbítási szándékra utal, és tudod bizonyítani? Akkor nyert ügyed van.


Szóbeli felmondás, ne vicceljen már.


A határozott időre kötött bérleti szerződés határozatlan idejűvé válik, ha a bérlő az ingatlant tovább használja, és 15 nappal a lejárta utánig a bérbeadó nem tiltakozik ez ellen.


De tényleg ügyvéd.

2014. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

Lakásügyekkel foglalkozó ügyvédjelölt vagyok.


Amennyiben a bérleti szerződés lejár, akkor hátralék nélkül is kérhető a bíróságtól az ingatlan kiürítése, ugyanis onnantól kezdve ún. "jogcím nélküli használó" leszel, és a Ptk. értelmében, aki jogcím nélkül használja más dolgát - legyen az ingó vagy ingatlan - köteles azt visszabocsátani.


A bíróság ilyen esetben arra kötelez, hogy az ingatlant X időn belül (minimum 15 nap, de néha adnak olyan 30-45 napot, igen kivételes esetben 2-6 hónapot) ingóságaidtól és családtagjaidtól, valamint az általad befogadott más személyektől kiürítetten, tisztán, rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban bocsásd vissza a tulajdonos részére.


Ha nem teszed meg, a végrehajtó (meghatározott cselekmény végrehajtása) végső soron kilakoltat titeket.

2014. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

"A határozott időre kötött bérleti szerződés határozatlan idejűvé válik, ha a bérlő az ingatlant tovább használja, és 15 nappal a lejárta utánig a bérbeadó nem tiltakozik ez ellen."


Kedves "tényleg ügyvéd": a lakástörvény ezt NEM ISMERI!!!!!

2014. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Kedves #5, a Ptk. ismeri, csak te nem.
2014. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

Napi 4-5 kiürítéses tárgyalást csinálok, azoknak kb. a 40%-a határozott idejű szerződésből adódik.

Azt hiszem, de, tudom, hogy mit beszélek!!!


A Ptk. is csak a dologbérletre ismeri ezt a jogintézményt. (És ez a régire és az újra is igaz. Egyébként vélhetően a kérdésben szereplő esetre még a régi Ptk. irányadó, mivel ugye a hatályba léptető törvény értelmében a szerződés megkötéskori idején irányadó szabályokat kell alkalmazni a jogviszonyra vonatkozóan.)


Egyébként felhívnám a figyelmedet arra, hogy a Lakástörvény lex specialis-viszonyban van a Ptk-hoz képest ezekre az esetekre. Remélem, hogy ez mond neked valamit. A "sima" ingatlanbérletre vonatkozik csak a Ptk. (tehát, ami nem lakás és nem helyiség), illetőleg a Lakástörvényben eltérően nem szabályozott esetekre (pl. az új szabályozás óta a magatartásbeli problémákra alapozott felmondásra - korábban ez is benne volt a Lakástörvényben, csak az új Ptk. óta került ki.)

2014. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

Kis segítség: (A régi Ptk-ból indulok ki, mert feltételezem, hogy a szerződés még idén március előtti)


Ptk.:

"2. A lakásbérlet. A lakásbérlet létrejötte

Megszűnő sor a következő idõállapotbanPtk. 434. § 445 (1) A lakásbérleti jogviszonyt a bérbeadó és a bérlő szerződése hozza létre.

Megszűnő sor a következő idõállapotban(2) 446 A lakásbérleti jogviszony létrejöttére, a felek jogaira és kötelezettségeire, továbbá a lakásbérlet megszűnésére vonatkozó szabályokat külön törvény tartalmazza.

Megszűnő sor a következő idõállapotban(3) 447 A lakásbérlet szabályait - ha jogszabály másként nem rendelkezik - megfelelően alkalmazni kell a nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletére is.

Megszűnő sor a következő idõállapotban(4) 448 Jogszabály - a (2) bekezdésben említett törvény keretei között - a lakásbérlet létrejöttének, megszűnésének, a lakásbérleti jog folytatásának, a lakások elidegenítésének további feltételeit is megállapíthatja."


Lakástörvény:

"23. § (1) 18 A szerződés az alábbi esetekben szűnik meg:

(2) A határozott időre szóló, illetőleg valamely feltétel bekövetkezéséig tartó lakásbérleti jog a szerződésben meghatározott idő elteltével, illetőleg a feltétel bekövetkezésekor szűnik meg."

2014. júl. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

Kedves ügyvédjelölt!

Sürgősen válassz másik pályát, ha egy ilyen mondatból nem jöttél rá, hogy ez nem egy "egyszerű" lakásbérlet!

"A házban szállásadást folytatunk, teltházas a következő hónapunk is..... "

2014. júl. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

És mégis, mióta számít az, hogy milyen tevékenységet folytatnak ott??

Az számít, milyen ingatlanról van szó!!!!

Egyébként pedig neked kellene sürgősen más pályát választani, ha még nem tűnt fel, hogy a Lakástörvény valójában lakás- és HELYISÉGBÉRLET-et szabályoz!!! És a helyiségbérletre a lakásbérletre vonatkozó szabályokat rendeli alkalmazni, egyes eltérésekkel. (A határozott időre vonatkozó szabályoktól nem tér el!)


Szánalmas, hogy ilyen "ügyvédek", mint te, praktizálhatnak. Ezért nézik már le ennyire ezt a szakmát! Nagyképű idióta, aki ragaszkodik a hülyeségéhez... Szánalmas tényleg.


Legalább kéthetente van olyan perem, ahol házmesteri lakásról van szó, és nem vonatkozik rá semmiféle különleges szabály, ugyanúgy kipenderítjük őket két másodperc alatt, mintha "sima" lakás lenne!

2014. júl. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!