Mire kell figyelni lakás kiadásakor? Hogyan tudjuk legjobban bebiztosítani magunkat? A mérőórákat át lehet íratni az albérlőkre? Ennek milyen előnye/hátránya van?
Pár hónapja az egész médiát bejárta annak a pasinak a története, akinek az albérlői semmit nem fizettek, majd végül ő lett a saját lakásából kitiltva.
Nekik is volt szerzősük, mégsem tudta kirakni a nemfizető albérlőket.
Ha átíratjuk az órákat, de ők mégsem fizetik a díjakat, akkor kin marad a tartozás? Hogyan tudjuk utána visszaíratni ránk?
Rémlik olyasmi is, hogy a közjegyzővel aláíratott szerződéssel könnyebb kirakni a nemfizetőket.
Sajnos itt az egész gond a törvénnyel van. A törvény nem engedi hogy csak úgy kirakd őket, ez a legnagyobb probléma, így akkor gyakorlatilag buksz mindent és ezt sokan ki is használják sajnos. A mérőórákat célszerű átíratni a bérlők nevére, legfeljebb őket büntetik meg ezek miatt, csak ha vissza akarjátok szerezni akkor már ott van a gond hogy perkálnotok kell a maradék tartozásokat, mert az sajnos nem úgy van hogy elnézik, és a házra/lakásra is terhelhető ez és akkor megint te jársz rosszabbul.
Igazából ez így nehézkes, ha nincs olyan ismerősötök aki ott van ezekbe a jogokba, meg ugye rendőrök segítségével kitudják dobni őket, akkor gyakorlatilag csak olyannak célszerű kiadni akit ismertek és megbízható.
- Az óra átírás nem megoldás. Úgy is te fizetsz a végén, ha használni akarod a szolgáltatást.
-A "közjegyző által hitelesített"-et pontosítanám:
Bármilyen, nem közjegyzőnél történt szerződés, ide tartozik az ügyvéd által készített is, csak magánokirat lesz. Probléma esetén irány a bíróság. Perelheted. Mire nyersz 1,5 millió mínuszban leszel és eltelt sok idő.
A bérlődnek "birtokvédelmi joga" van. Erről kell lemondani a közjegyző előtt. Ez a megoldás.
A legtöbben sajnálják a közjegyzőre a pénzt.
Köszönöm mindenkinek a választ!
Kedves utolsó!
A közjegyző ára fugg a szerzodésben szereplő értéktől, tehát pl. %-osan van megállapítva, vagy egy meghatározott összeg.
Amúgy pont kiírtam egy "közjegyzős" kérdést is. Abban azt kérdeztem, hogy a gyakorlatban mennyiben könnyíti meg, valóban gyorsan kipaterolhatóak a nem fizetők?
#3: a birtokvédelemről érvényesen lemondani nem lehet:
Ha a bérlő birtokvédelmet kér, a jegyző nem fogja vizsgálni a szerződés tartalmát, hogy benne van-e a lemondás, vagy hogy az érvényes-e. Egyedül a birtoklás ténye számít.
Köszönöm a cikket, nagyon hasznos volt!
Ezek szerint a bérlő tele van jogokkal, én meg fizethetek a jogai után. Remek.
Más országokban is így megy ez?
#6 Ez is érdekelhet:
A bérlőknek azért vannak jogaik, mert tisztességtelen bérbeadók is léteznek ám, és ugyan kellemetlen, ha egy nemfizető bérlő miatt vesztesége keletkezik a tulajdonosnak, de talán még kellemetlenebb, ha egy szerződésszegő tulajdonos miatt a lakhatása kerül veszélybe a bérlőnek. Szerintem nem lehet komolyan venni a bérbeadást akkor, ha például a tulajdonos bármikor indoklás nélkül felmondhat egy rendesen fizető bérlőnek. A bérbeadók érdeke is, hogy komolyan vehetőek legyenek a szerződéses feltételek, mert ennek hiányában a fizetőképes bérlők elhagyják a piacot, és maradnak a problémásak.
Más országokban (Nyugat-Európa) az a tipikus, hogy egy határozatlan idejű bérleti jogviszony évekig vagy évtizedekig is tart, és a bérbeadó nem módosítja a szerződést kénye-kedve szerint (példa: lakbéremelés csak úgy lehetséges, ha a piaci lakbérek legalább 20%-ot emelkedtek, és ezt a tulajdonos bizonyítani is tudja). Felmondani meg egyáltalán nem tud a tulajdonos, ha a bérlő fizet, legfeljebb, ha ő maga akar beköltözni a lakásba, de akkor is 3-6 vagy még több hónap a felmondási idő. Mivel emiatt a piac kiszámítható, az emberek szívesebben bérelnek lakást, olyanok is, akik fizetőképesek. Magyarországon tipikus, hogy egy bérbeadónak csak egy kiadott lakása van. Ilyen helyzetben egy tisztességtelen bérlő komoly anyagi kockázat, hiszen az összes bevétel egy csapásra kieshet. Nyugatabbra viszont tipikusan egész háztömbök tartoznak egy-egy tulajdonoshoz, ahol ha van is egy-két problémás bérlő, az még nem viszi csődbe a bérbeadót.
Talán ez a cikk is érdekes lehet, néhány jó tanács albérlettel kapcsolatban, bár a bérlő szemszögéből vizsgálja a kérdést:
Mindenképp írasd át az órádat. Ha a bérlő rajta hagy tartozást, az nem terhelhető rád, hisz nincs hozzá közöd.
Sok szolgáltató nagyon el van tévedve ezzel kapcsolatban, ilyenkor nyugodtan lehet a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalhoz és a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósághoz fordulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!