Aki ad ki albérletbe lakást segítene mire kell figyelni lakás kiadáskor mivel tudom bebiztosítani magam, mit tehetek ha nem fizetnek stb?
Szerzödésben kell MINDNET rögzíteni! Ez a legfontosabb alapszabály! Még a legkézenfekvöbb dolgokat is írásba kell foglalni, mert akkor nincs félreértés!
Számlabefizetés ellenörzése: vagy megmondod neki, hogy a befizetett bizonylatokat, küldje el neked minden hónap végén, vagy a szolgáltató oldalán regisztrálsz, és ott nyomon tudod követni a befizetéseket.
Gépek: minden gépet rögzíteni kell a szerzödésben. Azok állapotát, illetve ha elromlik, akkor milyen esetben ki fizet!
Ne az elsö jelentkezönek add ki a lakásodat, hanem ha van lehetöséged akkor válaszd ki a legszimpatikusabbat közülük. Sajnos ennél többet nem tehetsz!
Lehetöleg ne engedd meg, hogy ideig lenes jellegel bejelentkezzenek a lakásodba! Ha mégis valamilyen okból ez szükséges a bérlönek, szigorú feltételek mellett a szerzödésben ki kell kötni, mit és hogyan...
elsöre ennyi!
sok sikert
A bérlő számára a lakcímbejelentés kötelező, ezért azt a bérbeadó nem tilthatja meg; az ilyen megállapodás érvénytelen.
Írásos bérleti szerződést (mint a tulajdonos hozzájárulását a lakás használatához) felmutatva az okmányiroda a bérlő mint szállásadó aláírását is köteles elfogadni a lakcímbejelentéshez. (A törvény szerint a bérleti szerződést minden esetben írásba kell foglalni; a szóbeli megállapodás érvénytelen.)
Amennyiben a bérlő az addigi lakóhelyére saját elhatározása szerint nem kíván visszatérni, akkor a bérbevett lakást mint lakóhelyét (húsz évvel ezelőttig: állandó lakcím) köteles bejelenteni.
A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg. Tehát nem jár többletkockázattal a bérbeadó számára. És mint említettem, kötelező, ezért nincs olyan, hogy a bérbeadó megtiltja.
Amikor én albérletben laktam, akkor a bérbeadóval úgy voltunk megegyezve, hogy a számlákat minden hónapban hónapban Ő fizeti be, mi pedig minden hónapban a fogyasztásmérők alapján együtt kiszámoltuk az összeget, amit neki adtunk kézbe. Így nem lehet, hogy ne fizesse be az számlákat :) Szerintem ez jó megoldás lehet, az egyetlen akadály, ha távolabb költöztök, és nem tudjátok folyton ellenőrizni, de akkor meg barátra-rokonra kell bízni az ügyintézést.
Magánszemélyként egyébként kiadhatod teljesen legálisan is a lakásodat, nem kell számlát adnod róla ( nem is tudnál). Azt hiszem hetes adószámot kell kiváltanod, de lehet, hogy azt se szükséges, csak ha cégnek adod ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!