Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi legyen az alap egy foldszin...

Mi legyen az alap egy foldszinti Pesti Lakasba? Vettem egy 47nm lakasat es foldel volt feltoltve - nem volt beton alap - csak fold - kb 100 eves a haz.

Figyelt kérdés
Kiszedtem a foldet (fa gerendak is voltak benne (rohatak) - rajta meg rossz parketta volt). Kb 11 kobmeter foldet szedtem ki. Akkarom hogy ne legyen vizes meg dohos. Legyszi segitseg? A fold alatt meg a pince van ami tegla (boltivosan volt rakva)

#foldszinti-Pesti-lakas-alap
2012. okt. 9. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
ez az a pillanat, amikor kiejtesz minden szerszámot a kezedből és hívsz egy mérnököt, aki kitalálja, hogy mit lehet csinálni, különben azt kockáztatod, hogy amit leraksz, az egyszer csak egy szinttel lejjebb kerül.
2012. okt. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
5-8 cm beton, 5 cm járható polisztirol lemez, majd 5 cm beton. Erre bármilyen burkolat rakható.
2012. okt. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2:


egyrészt kihagytad a vízszigetelést.

másrészt honnan tudod, hogy ezt a súlyt (a beton olyan 200-300kg/m2 tömörítettségtől és vastagságtól függően) elbírja a pince födémje?

azok az elkorhadt gerendák nem véletlenül voltak ott eredetileg...

2012. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!