Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fedett kerti "lak", filagória...

Fedett kerti "lak", filagória beton alap nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy sarok a kertben, ahol a szalonna sütő, és a kerti asztal, pad van. Szeretnék valami fedett részt fölé, hogy ne érjen a nap, az eső. Nem kell, hogy oldala is legyen.Vettem gagyi "pavilont", amit az első nagyobb szél felkapott, hiába volt mélyen lekarózva. Napernyőből meg, ami már normális méretű, annak az ára horribilis.
2010. máj. 10. 18:22
 1/7 anonim válasza:
ÉN a filagoriára szavazok nagyon jó nekünk is ilyen van vagy saját tervezésű grillteraz a barátnőm,nek ilyenje van és nagyon tuti!!:)
2010. máj. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

beton alap nélkül necces lesz.próbálkozni lehet azzal hogy a gerendatalpakra hegeszteni betonacélt, rá keresztbe stifteket, talajfúróval kifúrni a helyét és úgy a beton. mi a bajod a betonalappal, miért nem akarsz?

Bandigyerek

2010. máj. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bandigyerek, már be van füvesítve, ültetve az a rész, és a betonozással eléggé szétvernék. Ráadásul azt költségesnek találom....Plusz nő vagyok, és leginkább csak a saját munkámra számíthatok.
2010. máj. 11. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:

értem, de ha egy pavilonnál jobbat(és valszeg drágábbat) akarsz mindenképpen rögzíteni kell mert ha a szél felborítja nagy lehet a károd. amit mondok, azt úgy értsd hogy a filagória "lábai" alatt van egy kb 10 cm átmérőjű,60-80 cm mély furat amibe a filagória meghoszabbított lába van bebetonozva. nem jár nagy felfordulással és minimális beton kell hozzá. hirtelen ez a megoldás jutott eszembe.

Bandigyerek.

2010. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bandi, köszi, valszeg ez a megoldás marad. Már régebben is szóba került, csak vonakodtam négy lyukat ásni, zsaluzni. De tény, hogy úgy legalább fix lenne.
2010. máj. 12. 09:40
 6/7 anonim ***** válasza:
nem kell ásni csak szerezni egy talajfúrót(olyan mint egy nagy dugóhúzó, két ember egy félóra alatt kifúrja a négy lyukat) zsaluzni földbe nem kell. B
2010. máj. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, olyat meg tudunk is szerezni!Köszönöm a segítséget!
2010. máj. 19. 11:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!