Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyermekorvos igazolást el...

Gyermekorvos igazolást el kell fogadnia a munkahelyemnek?

Figyelt kérdés
Évek óta ugyanoda járok orvoshoz. 18 éves koromig maradhatok szóval még nem váltottam. De időközben elkezdtem dolgozni, és ma megbetegedtem úgyhogy kéne orvosi igazolás. Elméletileg el kell fogadniuk a gyermekorvostól az igazolást? amúgy 17 éves vagyok.
2013. szept. 30. 13:31
1 2
 11/18 Flector 67 ***** válasza:
43%

Akkor olvasd el még egyszer mit írtam, ha nem érted, akkor még egyszer. Addig amíg fel nem fogod. Hajrá, sok sikert.

Kérdező: Kérdezd meg erről az orvost. Ő biztosabb választ ad, mint itt pár nethuszár.

Annyi mindent változtattak mostanában, hogy erre nem lehet biztos választ adni.

2013. szept. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Elolvastam. Továbbra is tartom, a gyerekorvos őt nem írja ki táppénzre, nem is teheti, csak gyermekapolasi táppénzre írhat ki szülőt a gyermek betegsége miatt.

Mellesleg hiába háborog az, ahhoz hogy egy értékelés megjelenjen, minimum két vagy tobb értékelés szukseges.

2013. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A háziorvos/házi gyermekorvos keresőképtelen állományba vehet.

A keresőképtelenség évi első 15 munkanapja betegszabadság (néhány kivételtől eltekintve), a továbbiakban kap táppénzes ellátást a munkavállaló.


"Keresőképtelenség igazolása Magyarországon


A keresőképtelenség és keresőképesség elbírálását a 102/1995. (VIII. 25.) kormányrendelet szabályozza. A kormányrendelet kimondja, hogy a biztosított keresőképtelen állományba vételére és a keresőképtelenség folyamatos elbírálására, valamint a keresőképessé válás megállapítására és igazolására csak annak az orvosnak van jogosultsága, aki az egészségbiztosítóval kötött finanszírozási szerződés alapján a keresőképtelen állományba vételi jogot megkapta. Keresőképtelen állományba vételi joggal szinte valamennyi háziorvos, házi gyermekorvos rendelkezik. A keresőképtelenség, illetve keresőképesség elbírálására, valamint igazolására jogosult az egészségbiztosító ellenőrző tevékenysége során eljáró főorvosa, valamint a felülvéleményező főorvosa is."

[link]

és a kr. linkje: [link]

Viszont csak az a háziorvos/házi gyerekorvos vehet keresőképtelen állományba, aki a választott orvosod (nálunk pl. az orvosi ügyeletet háziorvosok látják el, de nem vehetnek keresőképtelen állományba, el kell menni a saját háziorvosodhoz emiatt)

Ha a választott házi gyermekorvosod kiadja a keresőképtelen állományba vételi papírt, akkor a munkahelyednek el kell fogadnia.

2013. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Flector 67 ***** válasza:

Na látod így már kerek. Ha nincs gyereke, akkor nehéz lesz. De ezt nem írtad. :)

Na jó kötekedtem igaz, de így kerek.

2013. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Flector 67 ***** válasza:
#13. Köszönjük.
2013. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
13! A gyerekorvos gyereknek nem adhat táppénzes papírt. A szülőnek ad. A torvény nem egyértelműen van megfogalmazva.
2013. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Na elmentem sima orvoshoz, és ott áthelyeztek táppénzre. Megkérdeztem hogy a gyermekorvosnál ez lehetséges lenne-e, és azt mondták nem.
2013. szept. 30. 16:35
 18/18 anonim ***** válasza:
Milyen erdekes..... Volt értelme lepontozni, ugye.....
2013. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!