Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyermekorvos igazolást el...

Gyermekorvos igazolást el kell fogadnia a munkahelyemnek?

Figyelt kérdés
Évek óta ugyanoda járok orvoshoz. 18 éves koromig maradhatok szóval még nem váltottam. De időközben elkezdtem dolgozni, és ma megbetegedtem úgyhogy kéne orvosi igazolás. Elméletileg el kell fogadniuk a gyermekorvostól az igazolást? amúgy 17 éves vagyok.
2013. szept. 30. 13:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Természetesen.
2013. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Ha dolgozol, akkor ha beteg vagy, táppénzt kapsz. Arra pedig a gyermekorvos nem írhat ki.
2013. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Flector 67 ***** válasza:
19%
Gyermekorvos nem írhat ki táppénzre? Azért ez így nem igaz.
2013. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ez úgy működik, hogy betegszabadság esetén a cég fizet, de ha kifogyok belőle (azt hiszem évi 15 nap van) akkor megyek táppénzre. Addig ok, hogy gyermekorvos táppénzre nem írhat ki, de nekem nem is az kell, hanem betegszabadság. Arra kiírhat a gyermekorvos?
2013. szept. 30. 14:29
 5/18 A kérdező kommentje:

a nemzeti foglalkoztatási szolgálat oldalán ez áll:


"A betegszabadságra való jogosultságot, azaz a keresőképtelen állapotot minden esetben a kezelőorvosnak kell igazolnia"


Nekem a kezelőorvosom a gyermekorvos, szóval ez alapján igazolhat mára, de nem tudom hogy mit fognak szólni a cégnél a gyermekorvos igazoláshoz.

2013. szept. 30. 14:32
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
A szulo t írhatja ki a gyerekorvos gyermekapolasi táppénzre. A kérdező csak egy igazolást fog kapni, amig max iskolaban fogadnak el, munkahelyen nem.
2013. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
A beteg szabadsághoz ős táppénzes papir kell.
2013. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Flector 67 ***** válasza:
72%
Köszönöm, hogy valamelyik okos lepontozott. Saját nem tudását bizonyítja ezzel. Remélem legalább leírja, miért pontozott le. Bár nem várom el a gerincességet.
2013. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor menjek át felnőtt orvoshoz?
2013. szept. 30. 14:38
 10/18 anonim ***** válasza:
34%
En személy szerint azert pontoztalak le, mert a gyerekorvos nem írhat ki táppénzre. A szülőt írhatja ki úgynevezett gyermekapolasi táppénzre. A gyereket nem....
2013. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!