Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feljelenthet? Eredetiként...

Feljelenthet? Eredetiként adtam el egy clone-t! HELP!

Figyelt kérdés
volt egy mobilom amiröl nem tudtam hogy klon.elég borsos áron vettem kb egy éve. most eladtam fele annyiért anyagi okok miatt. a vevö személyesen eljött/kipróbàlta/tetszett neki és megvette. szoltam neki hogy nézze jol meg mert nem értek hozzá és papirok nélkül vettem. aznap este telefonált hogy mégsem kell neki mert klon. a pénz már nincs meg. feljelentéssel fenyegetnek.feljelenthet?
2013. szept. 24. 10:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
ismét leírom... ugy hirdettem h nem tudom milyen pontosan
2013. szept. 24. 14:05
 12/19 anonim ***** válasza:

"Eredetiként adtam el egy clone-t!"


Na most akkor döntsd el!

2013. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
iphone 4s elado. utolag derult ki h clone. a vevo is belement h megveszi. amikor megnezte szoltam h nem ertek hozza ugy vegye meg
2013. szept. 24. 14:18
 14/19 anonim ***** válasza:
2013. szept. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
úgy néz ki eléggé megoszlanak a vélemények!
2013. szept. 24. 15:20
 16/19 anonim ***** válasza:

Mivel *állításod szerint* nem tudtad, hogy klón, ha tisztességes vagy, akkor most, hogy kiderült, hogy hibásan teljesítettél, visszaveszed. Azt kb. senki nem hiszi el, és senkit sem érdekel, hogy már elköltötted a pénzt. Megoldod.


Ha nem veszed vissza, akkor feltételezhető a rosszhiszeműséged, aki viszont jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el. Keresd ki a büntetési tételét...

2013. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
ez nem csak akkor igaz ha postán nem azt küldöm amit rendeltek?és h felhivtam a figyelmet arra h nem ertek a telohoz semmit nem jelent?máshol azt irjak h a vevo volt buta es figyelmetlen es hiaba a feljelentes csak kirohogik.
2013. szept. 25. 06:32
 18/19 anonim ***** válasza:

"és h felhivtam a figyelmet arra h nem ertek a telohoz semmit nem jelent?"


Nem. Két eset lehetséges. Vagy tudtál róla, hogy klón, vagy nem. Ha tudtál róla, rosszhiszemű voltál, és csalást követtél el. Ha nem tudtál róla, akkor egyszerűen hibásan teljesítettél. Ha ez van, és nincs rosszhiszeműség, akkor vissza kell állítanotok az eredeti állapotot (visszavásárolod).


Ő könnyű helyzetben van, tudja bizonyítani, hogy mit hirdettél, és mit kapott. A hatóságok szeretik az ilyet, sima ügy eléggé. Az eljáró szervnek csak egy dolgot kell megállapítania: hogy szándékosan verted át, vagy véletlenül. Ezt meg könnyen megállapítja azáltal, hogyan állsz a kérdéshez. Ha együttműködsz és kártalanítod a másik felet, elhiszi, hogy nem akartál csalni. Ha genyó vagy, akkor nem akarom részletezni. De nem kellemes dolog a PTK helyett a BTK paragrafusaival szemben állni.


Egy dologra válaszolj kérlek: 65ezer forintot kiadsz egy iPhonenak hirdetett, de valójában 10ezret sem érő kínai vacakra. Később ez kiderül, de az eladó le akar rázni. Mit gondolsz? Átvertek, vagy sem?

2013. szept. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az, hogy máshol mit írnak, ne érdekeljen. Először is átvertél valakit. Egy tök ártatlan valakit. Csak azért, mert előtte valaki más téged is átvert. A legközelebbi mi lesz? Rosszul adnak vissza a pénztárnál, ezért rálépsz egy tacskó torkára? Vagy mi? Legyél már ember! Gondolom ilyen sztorikat nem mesélsz majd büszkén a térdeden ülő unokádnak... 65ezer forint. Ennyiért eladod a lelked? Nem kenyérre kell neked ez a pénz, próbálj már meg tisztességes lenni!


Bízom benne, hogy jó útra térsz, ugyanakkor meg szívből remélem, hogy ha nincs egyezség, a másik fél elmegy a feljelentésig.


Kívánok neked erőt a jó döntéshez, neki meg kitartást a jogi úthoz!

2013. szept. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!