Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feljelenthet vagy mit tehet...

Feljelenthet vagy mit tehet ellenem?

Figyelt kérdés
Interneten eladtam egy pulóvert, én is úgy rendeltem ugye, megkapta a vevőm, persze hülye magyar módjára azt mondja hogy 5 évvel ezelőtt ő is varrt, és látja hogy ez silány munka, illetve nem tudta hogy a pulóveren kapucni is van és hogy adjam vissza a pénzét.Mit tehet? Tudnátok segíteni? Nagyon megköszönném.
2011. jan. 3. 22:17
 1/8 anonim válasza:
ő meg adja vissza a pulóvert
2011. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nekem nem kell a pulóver
2011. jan. 3. 23:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen lehet az összeg,de valószinüleg a rendörség evvel nem fog foglalkozni.Az oldalról viszont letiltathat hivatkozva erre.Szerintem add vissza a francba a pénzt,ő meg a pulcsit.Ennyi.
2011. jan. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
15 000 Ft os pulóver
2011. jan. 3. 23:06
 5/8 anonim válasza:

Én néhány éve rendszeresen adok-veszek interneten keresztül, bár olyan, hogy tőlem vásárolt árut nekem először meg kellett rendelnem valahonnan, olyan még nem volt.


A vevő elvileg azt kapja, amit a képeken lát!!!, és a termékleírásnál olvas!!! Emiatt aztán megoldás lehet, ha nem veszed vissza, ennek eredményeként viszont kaphatsz egy negatív értékelést (pl. online aukciós portálokon), és igen, akár fel is jelenthet.

De a gyakorlati tapasztalatom az, hogy ilyen esetekben az eladók vissza szokták venni a holmikat. Felajánl cserét/levásárolhatóságot az egyéb termékeiből, vagy visszafizeti az árát. A vevő pedig visszaküldi a terméket, amit esetleg az eladó megpróbál ismét eladni. (Egyébként ha már itt tartunk: te nem tudnád visszaküldeni oda, ahonnan rendelted?)


Remélem, sikerül egyezségre jutnotok.

2011. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a világ másik pontjáról jött.de ha esetleg nem akarom visszavenni mondhatom hogy nem áll módomban?
2011. jan. 3. 23:18
 7/8 anonim válasza:
Végülis mondani mondhatod, csak ha egy olyan feljelentgetős típusú személlyel hozott össze a "szerencséd", akkor tényleg lehet, hogy ügyet csinál belőle.
2011. jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Illetve néhány eladónál olvastam már ezt a szöveget:


"AZ EURÓPAI UNIÓ ORSZÁGAIRA VONATKOZÓAN 2004.01.01-ÉN ÉLETBE LÉPETT ÚJ, A MAGÁN ADÁS-VÉTELI JOGOKAT SZABÁLYOZÓ TÖRVÉNY ÉRTELMÉBEN: AZ ÖSSZES AUKCIÓRA BOCSÁTOTT TERMÉK ÉS/VAGY ÁRU ADÁSVÉTELE SORÁN AZ ELADÓT NEM TERHELI SEMMIFÉLE GARANCIA , FELELŐSSÉG , VAGY VISSZAVÉTELI KÖTELEZETTSÉG A VEVŐJÉVEL SZEMBEN. A VEVŐ EZT VÁSÁRLÁSÁVAL ELISMERI ÉS TUDOMÁSUL VESZI.

Ennek a figyelmeztetésnek az aukció leírásában szerepelnie kell, egyébként a magánszemély 1 évig terjedő garanciát kell adjon az eladott termékre."


Talán ez segíthet neked. Akárhogyis...

2011. jan. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!