Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elkezdtem tőzsdézni ez tényleg...

Elkezdtem tőzsdézni ez tényleg ilyen könnyű?

Figyelt kérdés

Volt egy "könnyen jött" 300 ezrem. Bele akartam valamibe fektetni. Egyik haverom mondta, hogy próbáljam meg a tőzsdézést. El is kezdtem, először olvasgattam, demo- val is próbálkoztam és egész jól ment. Ezért megkértem barátomat, Hogy segítsen egy éles számlát nyitni. Első pár hétben még óvatoskodtam, aztán nagyokat kockáztattam és már majdnem két millió jött össze.

A taktikám elég egyszerű olcsón veszek drágán eladók. Eddig bejött.

Mindenhol azt olvastam, hogy nehéz és nem egyszerű és mindenkitől ezt hallottam.

Szóval akkor eddig csak szerencsém volt


2013. jún. 28. 13:49
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Csak írogattam számolgattam meg egyebek. Szóval nagyjából 1,5 hónapig. Aztán belekezdtem(ünk). Én úgy döntöm el, megnézem az adott deviza párok értékét éppen mennyi, aztán meg nézem a felírt adatoknál, hogy menyi a legkisebb ás legnagyobb érték. Csak akkor veszek ha közel van a legkisebb értékhez. Ez az én "taktikám"( lehet nem a legjobb, sőt.. de eddig bejött.


Felőlem meg sz@r lapátolásnak is nevezheted, nekem ebböl jött össze egykis haszon azért.

Amúgy ha nem tőzsdézés akkor mi???

2013. jún. 28. 17:51
 12/24 anonim ***** válasza:

"Szóval akkor eddig csak szerencsém volt?"


Igen.

2013. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Én örülök annak amit elértem vele eddig. Azért egy kezdötől szerintem nem rossz!
2013. jún. 28. 17:52
 14/24 A kérdező kommentje:
oké. Majd ezután komolyabban tanulom, hogy ne keljen hozzá szerencse.
2013. jún. 28. 17:53
 15/24 A kérdező kommentje:

10. válaszoló!

Azt vettem ki a szavaidból, hogy a tőzsdézés az a részvényekkel való kereskedelem. Lehet. Megmondanád, hogy mért jobb azzal kereskedni? Van vmi előnye?

2013. jún. 28. 17:56
 16/24 anonim ***** válasza:

"Azt vettem ki a szavaidból, hogy a tőzsdézés az a részvényekkel való kereskedelem."

A tőzsde az egy itézmény (szabályozott piac) ahol sokféle instrumentummal kereskednek. Nem csak részvénnyel!!! Forex nem ilyen intézmény. (Nem tudom, de nekem úgy tünik, hogy a részvény szót még le se írtam. Szóval nem tudom honnan szedted az állításodat.)


"Megmondanád, hogy mért jobb azzal kereskedni? Van vmi előnye?"

Ki mondta, hogy jobb? Nem jobb és nem rosszabb. Én csak azt mondtam, hogy a Forex nem tőzsde. Felőlem kereskedhetsz tangabugyikkal is. Attól mert te adod veszed a tangákat még nem tőzsdézel.


Én csak kérdeztem tőled két dolgot.

Honnan tudod, hogy valami olcsó?

Honnan tudod, hogy ha valami olcsó nem lesz e még olcsóbb?

("taktikám elég egyszerű olcsón veszek drágán eladók")


Az USDCAD most 1,0517. Ez most olcsó vagy drága?

2013. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat ha jól értem akkor nem használhatom a "tőzsdézek" szót,a "kereskedek" megfelel?


A másfél hónapnyi adatból. Erre támaszkodok. Felírtam a legkisebb értéket ha ehhez közel van akkor veszek.

Az USDCAD-el nem szoktam kereskedni, értékeket sem írtam szóval nem tudom megmondani.

2013. jún. 28. 18:23
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt a szót használod amit akarsz. Felőlem nevezheted tőzsdének, de akár traktornak is.
2013. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Oké. Akkor legyen traktorozás.
2013. jún. 28. 18:35
 20/24 anonim ***** válasza:
"Akkor legyen traktorozás" ezen lefeküdtem:D, amúgy valóban hosszú távon derül ki, hogy mennyire vagy sikeres benne, persze elképzelhető, hogy ott is meg fogod állni a helyedet, ilyen rövid időintervallumból szerintem nem lehet relevánsat mondani.
2013. jún. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!