Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem magánszemélytől átutalá...

Vettem magánszemélytől átutalással dohányt de nem kaptam meg. Milyen jogi eszközöket tehetek meg annak érdekében hogy visszakapjam a pénzem?

Figyelt kérdés
Bankszámlára utaltam tehát megtalálható a személy. Érdemes feljelenteni?
2012. nov. 28. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A feljelentést mindenképp tedd meg (lehet már másokat is átvert), de ettől még nem kaphatod vissza a pénzed. Peres, vagy nem peres (fizetési meghagyás) eljárást indíthatsz. Nem írtad, hogy mekkora összegről van szó, 5000Ft-ért nyilván nem éri meg bíróságra járkálni.
2012. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
magánszemély árulhat dohányt?
2012. nov. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Magánszemély, de gondolom a dohány is vagy otthoni termesztés vagy nem is létezett. 30 ezer Ft a kár. Bankszámlaszáma alapján könnyen lenyomozható ha az országban tartózkodik.

Tehát elméletileg a rendőrségnek sima ügy.

2012. nov. 28. 19:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Először le kell folytatni a rendőrségi nyomozást, utána kérheted ki az illető személyes adatait, amik kellenek a fizetési meghagyáshoz. Tehát nem holnap lesz, mire te ebből pénzt látsz. Ha profi csaló akkor nem lesz könnyű. Inkább abban bízz, hogy a rendőrségtől beijed és magától fizet.
2012. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha a bankszámlaszám valós, a név is stimmel akkor annyira profi csaló nem lehet. De ha netalántán illegális lett volna a dohány azért megbüntethetnek engem? Bár mivelhogy nem ért ide....
2012. nov. 28. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tudtál róla, hogy illegális akkor téged is elővehetnek. A rendőrség be fog kérni mindent (hirdetés szövege, levelezés stb).

Honnan tudod, hogy stimmel a név? Nyittat egy alkoholista hajléktalannal egy számlát, aztán a kártyával leveszi egyből a pénzt. Vagy kiment külföldre, itthon meg szépen elévül a dolog és nem tudsz semmit tenni... stb. Persze ezek a rosszabb lehetőségek.

2012. nov. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!