Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebayen vásároltam egy eladótól...

Ebayen vásároltam egy eladótól pár dolgot, de a termék hirtelen eltűnt a kínálatból, az eladó pedig folyton negatív értékeléseket kap, mert mások se kaptak se terméket se kp. visszafizetést. Tudok bármit tenni, hogy én legalább a pénzem visszakapjam?

Figyelt kérdés

Ahol az értékelést kéne leadni ott csak ez az üzenet áll: Resolve a problem,

View PayPal transaction. Viszont ha ide kattintok csak hibaelhárítási üzeneteket ad, nem tudok írni se az ebaynek se az eladónak, ha a paypalra megyek csak a korábbi fizetést mutatja visszafizetés semmi.



2012. okt. 24. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A vásárlástól számított 45 napon belül lehet visszatérítést kérni. Nekem múlt héten volt egy ilyen ügyem. Két helyen lehet intézni Ebay-en belül.

1. Ebay-Customer Support-Resolution center felületen lehet Refund-ot (visszatérítést) kérni. Ekkor az Ebay kérte, hogy levelezzem le az eladóval. Az eladó szó nélkül visszatérítette a pénzem, így végül nem kellett "aktát" nyitnom. 2 nap alatt visszaért a pénz.

Nem tudom mikor vásároltál, ha még nincs 30-35 napja, akkor javaslom még várj. 35-40 nap között szoktam írni az eladónak (a purchase history részen a termék sávjának jobb oldalán, a more actions fület kinyitod, számtalan opció van. Akár itt is kérheted a visszatérítést, írhatsz az eladónak, stb.). Szóval az eladó hozzáállása és válasza alapján folytatódik az ügy intézése. Ha korrekt eladó, visszaadja a pénzed. Ha nem adja vissza, adj negatív értékelést és pár nap alatt az Ebay elintézi neked.

2012. okt. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs izgalom!

En pont ezert szeretem a Paypalt, mert mindig nyugodtan tudok aludni. Varj meg egy kicsit, ha nem jon meg a cucc irj, ahogy fentebb mondtak, az eBaynek vagy a PP-nak.


En 35 napot vartam egy cuccra, nem jott.

Irtam az eladonak, kiderult, hogy mar torolte a regisztraciojat.

Irtam az eBaynek. Par napon belul a penzem visszakaptam.

Eltelt tovabbi 20 nap es megerkezett a cucc :)) (de ha akartam se tudtam volna ujra fizetni, mert az elado eltunt :)

2012. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! (: Lassan nekem is letelik a 30 nap és intézkedek!
2012. okt. 25. 07:48
 4/5 Castiel77 válasza:

Üdv,


Megoldódott a problémád?

Én is belefutottam egy ilyenbe és nem tudom mit várjak.

2013. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, csak most láttam ,hogy érkezett még komment. Nekem sikerült megoldanom a problémát, és azóta többször volt hasonló helyzet és a 'Resolution Center'-nél mindig nyitok egy ügyet és az eladó szó nélkül visszautalja a pénzem!!!
2013. ápr. 22. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!