Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MIiként lehetne behajtani...

SpeedyDeejay kérdése:

MIiként lehetne behajtani magánszemélytől pénztartozást? 6 számjegyű összegről van szó.

Figyelt kérdés

Papiron elismert,aláirt tartozásról van szó, az illető 150E Ft-os fizetés felett keres, és folyton csak igérget, de nem hajlandó törleszteni.


A verőlegényes módszeren kivűl valami ötlet?


2012. nov. 10. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha papírod van róla, akkor fel is jelentheted, tehát próbálkozhatsz a hivatalos úton zajló eljárással.
2012. nov. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizetési meghagyást kell küldeni. Ha nem mond ellent, akkor behajtják rajta, ha van fizetése, akkor nyert ügy.
2012. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Állitólag nincs bejelentve a munkahelyén. És hol kellene feljelentenem?
2012. nov. 10. 10:42
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Akkor tájékoztasd, hogy 8 napja van rendezni a tartozását, utána ügyvédhez mész, az ügyvéd egy fizetési meghagyást küld majd neki, amire ha nem reagál, akkor bíróságon kérvényezitek a tartozás végrehajtását. Ebbe a munkáltatóját is be fogják vonni a NAV felügyeletével. Meglátod mindjárt lesz pénz...
2012. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És milyen szakterületen praktizáló ügyvédet kellene felkeresnem ez ügyben?
2012. nov. 10. 11:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvéd nem küldhet fizetési meghagyást és a munkáltatóját sem fogják bevonni ha feketén dolgozik, pláne nem a NAV felügyeletével, a NAV-nak ehhez semmi köze.


Ha a fizetési meghagyásos eljárást választod, akkor közjegyzőhöz kell fordulni, ő fogja kibocsátani a fizetési meghagyást. Ha nem mond ellent és jogerőssé válik, akkor végrehajtható. Ezt követően a bírósági végrehajtóhoz kell menni, aki a fizetéséből letilthatná (ha lenne neki hivatalos fizetése), illetve ingó és ingatlan végrehajtást foganasíthat. Kérdés, hogy ez mennyire lesz eredményes.


Arra viszont készülj fel, hogy a fizetési meghagyás, illetve a végrehajtás költségeit is neked kell megelőlegezned, ami további bukott pénz eredménytelenség esetén.

2012. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt 1 hasonló esetem:

Kifizettem 1 vállalkozónak 100ezer forintot előre, adott is számlát, de a munkát nem akarta elvégezni. Mentem ügyvédhez, mondta írunk 1 felszólító levelet, ha ne adj Isten nem reagálna akkor még egyet, de ha arra se reagálna akkor meg megyünk még tovább, na most adjak 10ezer forintot.

Na így is lett nem történt semmi, mondtam akkor menjünk tovább... erre azt mondja ááá ne haragudjon ezzel nekem ugyan annyi munkám lenne mint 10millió forinttal, hagyjuk a francba az egészet. na szép erről ennyit

2012. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!