Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ennyi fizetésből jutunk majd...

Ennyi fizetésből jutunk majd valamire?

Figyelt kérdés

A férjem és én közös jövőt tervezünk egymással. Gyerekeket és egy igazi családot. Mindketten szegény családból származunk és így eléggé nehéz volt eljutni oda, ahol most vagyunk. Mindketten főiskolán végeztünk. Ő média vízgazdálkodási, én környezetvédelmis vagyok. Az ő keresete kb. 270 000.- (van mikor több, van mikor kevesebb) az én keresetem kb. 200-300 e. /hó.

Egy panellakásba lakunk pesten, de mindketten egy kertvárosi kis kertes házra vágyunk. Tudom, hogy a minimálbérhez képest ez szuper összeg, és ezt NEM KELL LEÍRNI! De a kérdésem az lenne, hogy ebből a kettőnk keresetéből boldogulni tudunk majd? Ezt úgy értem, hogy ha normálisan költekezünk , félre is tudunk tenni, szülőknek is tudunk adni valamennyit, akkor ebbpől az összegből ki lehet jönni normálisan?


2012. okt. 2. 12:25
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Ennyi önsajnálkozót...Istenem!! Én is voltam szegény. Volt mikor 2 napig nem ettem, és volt hogy villanyunk sem volt 1 évig kiskoromba. Szóval nekem nem kell bemutatni....

Leírtam, hogy nem kell elmondani, hogy ti 80ezer forintbol hogy jöttök ki, az nem az én dolgom. Én kérdésemre kértem választ.

Kedves "add oda másnak a pénzed!"!

Add oda te!


Nem dicsekszem, csupán kérdezem, hogy mennyire lehet számítani. Minden normális választ pozitívan értékeltem! Köszönöm.

2012. okt. 2. 12:53
 22/29 anonim válasza:
96%
Ha magadtól nem jössz rá, hogy félmillióból meglehet-e élni, akkor ott komoly gondok vannak.
2012. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
98%

Kedves kérdező.

Nem a sok önsajnálkozó emberen van a hangsúly.

Egy normális ember pontosan tudja hogy havi fél millió forintból nyugodtan meg lehet élni. Ha voltál szegény akkor pontosan tudod hogy mivel jár, és aki volt szegény az tudja is értékelni a pénzt.

A szegény ember 80 ezer forintból is szépen megél, mert megtanulta jól beosztani.


A gond hogy te nem ismered az empátia fogalmát. A mai világban amikor az emberek több mint a fele szegény, és elkeseredett hogy miből eteti, neveli a gyerekét, igencsak provokáció fennhangon dicsekedni hogy ti fél millát kerestek és 2 hetente koktél partikra jártok.


Én gazdag vagyok. Nekem nem havi fél millióm van, hanem jóval több. Én ha akarnám két hetenként nem koktél partikra hanem más országokban ihatnék koktélokat. De mégsem jövök ide a gyakorira hogy ingereljem a többieket. Mégsem hangoztatom hogy gazdag vagyok, mert együtt érzek másokkal.

üdvözlettel..

2012. okt. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Én is együttérzek velük. Nem nadzolok és koktélpartikra járok. Nem járok szusibárba. A Pennybe megveszem az élelmiszereket, piacra járok zöldségért, gyümölcsért, a tojást is onnan veszem, henteshez megyek húsért, és megcsinálom otthon, vagy közösen kitaláljuk, hogy mi legyen a mai menü, ami általában nem kaviár és nem is kagyló. Gucci táskát sem vásárolok. Általában turkálóba nézek szét holmikért, vagy szintúgy a piacon. Nem kávézunk, nem cigizünk, néha veszünk 1 üveg bort.
2012. okt. 2. 13:28
 25/29 anonim válasza:
96%
A matematika nem volt az erősséged, ugye?
2012. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
93%

De a helyesírást sem...

"nem nadzolok"


Szerintem csak provokál. Sokan ölnének ennyi pénzért.

Én 70-ből élek, na??


És nem önsajnáltatásnak szánom, szerintem senki se, de kedves Kérdező: vedd már észre magad!!!!

2012. okt. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Havi félmillió már meg lehet építeni az "álomcsaládot" ha erre gondolsz, tehát apu-anyu saját kocsi, gyereknek zongora, sok ruha, játék, hinta a kertben, nagy ház, kutya.

Szerintem ennyi pénzből simán félre tudtok tenni, hitelt felvenni nem igazán érdemes. Egy ideig még biztos nyomottak lesznek az árak az ingatlanpiacon.


Azért a mérnöki karon nálunk nézték a helyesírást is, a prof nem is engedte tovább azt, aki helytelenül írt. Igaz, én egyetemen végeztem, lehet főiskolán kevésbé nézik.

Egyébként én is környezetvédelmis vagyok, sajnos mi ketten "csak" csak 200-ból gazdálkodunk egy hónapban.

2012. okt. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
hát ha már nem tudtok semmibe belekötni, akkor jön a helyesírás? kösz. olyan jóindulatúak vagytok tényleg...
2012. okt. 2. 15:45
 29/29 anonim válasza:

Ez pont arra elég, hogy ne haljatok éhen.


Normális vagy???

2012. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!