Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol kezdődik ma a szegénység?

Hol kezdődik ma a szegénység?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 13:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hol kezdődik a szegénység?Hát például az egészségügyben, meg az iskolákban, ahol a gyerekek fagyoskodnak, mert spórolni kell a fűtésen, de ez a legkevesebb, mert van, aki még uzsonnát sem tud bevinni, mert a szülőknek nem telik rá.

Vagy nézzük az átlagnyugdíjast, aki már annak is örül, ha farhátat vehet, mert a legtöbbjének azt is meg kell gondolnia, gyógyszerre, vagy kenyérre költi-e a pénzét.De azért jó nekünk,gazdag az ország, mert vannak ilyen kolopele féléink, akik úsznak a milliókban és osztják az észt, hogy mekkora hülye, lusta dög, aki nem milliomos.Istenem, hány jobb sorsra érdemes embert lehetne megmenteni attól, hogy télen a saját fűtetlen lakásában megfagyjon az ilyenek keresetének a feléből is!

Igen, a szegénység relatív.Akár milyen szempontból is nézzük.Van, akinek nincs pénze, mégis elégedett , boldog és jó ember.Más meg vasvillával forgatja a pénzt a padláson, de lelkileg szegény , örök elégedetlen és csak a harácsolásnak él.

2011. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
mENNYI BEKÉPZEL TAMOM VAN ITT ,AKI ÖSSZE-VISSZA HAZUDOIK!!!-PERSZE,MÁSFÉL MIILLA A FIETÉSED!!!ÁLMODOZZÁL CSAK KIS CSÍRA :DDD LOLL!!!
2011. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?Van, akinek még ennél is több a fizetése.Ez nem is lenne baj, ha a minimálbérek , átlagkeresetek nem lennének ilyen vérlázítóan alacsonyak.Más dolgozó, más ember is érne annyit. Mindenki szeretne jól élni.
2011. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

"A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:44" Mi lenne ha nem sértegetnél? Ha több lenne a hozzám hasonló ember, akkor pontosan hogy jobban élhetnének az emberek, mert lennének munkahelyek, és normális fizetése lenne mindenkinek. Szerinted hányan teszik meg ma azt hogy 180 embert foglalkoztatnak és 400 ezret adnak egy szakembernek? Ráadásul mindenkinek van év végi prémiuma, nem is kevés. Tudod, a világon mindenhol a tudást becsülik meg a legjobban, de ezt egy magyar ember képtelen felfogni ma. Kérsz priviben linket, honlapot? A nagy betűkkel író meg inkább maradjon csöndben.

2011. aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%

Na jó,de a takarító néni biztos nem 400 ezret kap,pedig bizonyára nem lusta és semmirekellő ember, ő is megérdemelné a jólétet.Akkor is, ha nem az eszével, hanem a kezével dolgozik.Persze ezekről az égbekiáltó egyenlőtlenségekről elsősorban a vezetés tehet.Csak tudod, ahol a népesség kb 90 százaléka a jólétet hírből sem nagyon ismeri,ott nem igazán illendő azzal dicsekedni, hogy milliókat keresel, meg gyárad van.

Mint ahogy illetlenség lenne az is, ha én odaállnék az éhes koldus elé és elmesélném neki, hogy én most hazamegyek a szép lakásomba és jól beebédelek, bizony ,mert én vagyok olyan ügyes és szerencsés, hogy ezt megtehetem.De azért dobok neki egy százast, mert nagylelkű vagyok.

Nem sértésből írtam, egyszerűen ez a véleményem.Azt meg szerintem felesleges minden hozzászólásodnál leírnod, hogy gyárad van és jól keresel, mer már mindenki tudja.

Sajnos, kicsit én is elkanyarodtam a kérdés témájától, de irritál ez a fajta stílus ne is haragudj, pedig nem vagyok irigy.

2011. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kolopelének van havi másfélmillió forintja, ami sokak szemében vérlázítóan soknak tűnik, viszont további 180 családnak megélhetést biztosít. Egy saját cég, főleg egy ekkora rengeteg munkával, utánajárással, felelősséggel, idegeskedéssel jár. Nyilvánvalóan senki nem fogja a nyakába venni mindezt azért, hogy annyit keressen vele, amennyit egy jobb helyen alkalmazottként is megkapna.
2011. aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%
Utolsónak köszönöm, ritka az amikor valaki látja a lényeget és nem ellenem szól. Utolsó előttinek: Valóban, a takarítónő nem keres 400 ezret, csak 150 ezret, mindezt nettóban. Sorolj fel nekem olyan cégeket, vállalkozásokat, ahol egy takarítónő ennyit keres. A férje is nálam dolgozik, ő szakember, aki megkapja a maximumot. Ketten együtt 550 ezret visznek így haza, jelenleg van egy lurkójuk. Tudod mi az egészben az érdekes? Hogy én vagyok itt a rossz ember, miközben simán megtehetném hogy minimálbért adjak mindenkinek, mivel jogilag támadható sem lennék. Mennyivel több maradna akkor nekem egy hónapban! De nem így gondolkozom, mert tudom mit jelent a munka, a felelősség, néha az idegeskedés, és főleg családok megélhetését biztosítani. Ismerek olyan vállalkozót nem is egyet, akik képesek 4 órára bejelenteni az alkalmazottakat, persze 8 órában dolgoztatják őket, tenni senki nem mer semmit, mert ugye a különbözet megy a zsebbe, és persze nem akar senki ma munka nélkül maradni, rendes nyugdíjuk viszont soha nem lesz nekik, miközben a tisztelt vállalkozó urak dőzsölnek a semmiért. De oké, én vagyok a rossz ember.
2011. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Milyen gyárad van Kolopele? Mivel foglalkoztok?
2011. aug. 7. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!