Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol kezdődik ma a szegénység?

Hol kezdődik ma a szegénység?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 13:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az aluljárókban.
2011. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ott, ha hó végére már nem marad pénz kajára, illetve nem marad pénz pl ruhára.
2011. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Relatív.

Van akinek ott, hogy kikapcsolják a gázt, a villanyt, nincsen kaja.

Nekem ott kezdődne, ha nem tudnám az alkalmazottakat kifizetni, vagy az egyik kocsit el kéne adni.

2011. aug. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek ott, ahol már nem tudja finanszírozni azt az életmódot, amire eddig berendezkedett.
2011. aug. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alkalmazottnak meg többnyire ott kezdődik, hogy a szokásos minimálbér hónap közepéig elmegy a rezsire, kocsija meg egy sincs, örül, ha buszra telik...
2011. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%
Így van, relatív. Közel másfél milliós a havi keresetem, minden luxus adott. Ha ennél lejjebb kéne adnom, akkor már szegényebbnek érezném magam, mert ezt szoktam meg, ahogy a családom is. Más embernél meg ott, ha hó végén már nincs egy fillérje sem. Bár sokan szerintem csak nem tudják a pénzt helyesen beosztani, vagy meg akarják mutatni hogy nekik is lehet az ami másnak van.
2011. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igaza van a 13:13-asnak. Én pl kicsit jobb élethez szoktam a neveltetésemből eredendően, én már akkor is szegénynek érezném magam, ha a későbbi családonban nem lenne legalább 1 kocsi, ha spórolni kellene télen a fűtéssel és fáznunk kellene, ha csak az olcsó, rossz minőségű ételeket vehetném meg, mert a drágább, jobb ételekre nem lenne pénzem. Viszont más téren meg hozzá vagyok szokva, hogy egyik éven sem nyaralunk, mert sosem értek rá a szüleim, így megszoktam már és felnőttként sem igénylem annyira, különösen azt nem, hogy egész évben azért spórolgassak, hogy elugorjak egy hétre a szomszéd országba, röhej számomra. Illetve ruhákra sem költök sokat, szeretek jól öltözni, de kevés ruhám van, így etéren sincsenek nagy igényeim. Másnak az lenne a szegénység, ha nem vehetné meg 2 havonta a 15ezres cipőjét vagy ha nem mehetne minden éven külföldre nyaralni. Ízlések és pofonok.
2011. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Hát nekem ott kezdődne, ha a dubaji nyaralómat el kéne adni.
2011. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

kolopele: azért másfél milliós fizetésnél kicsit merész azt mondani, hogy "minden adott". Ez az összeg cseppet sem elég fényűző életre, még akkor sem, hogyha a partnered emellé szintén ennyit hozzátesz. Persze, a jólét biztosítva van, se CSEPPET sem igaz az, hogy minden adott.

Hiszen van akinek pont a szegénység kezdődne ott, hogy havi 1-2 millióból kelljen "tengődnie", mert neki épp sokkal jobban összejött az üzleti élet.

Ez tökéletesen relatív. Hazánkban az a szegény, akinek az egy főre jutó bevétele nem éri el a létminimumot... "jogilag".

2011. aug. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%
Ne haragudj, de az éves minimum 30 milliós prémiumot nem vettem ide. Az már egy évben 50 millió durván. És ez nettó. Szerintem ez bőven elég. Ráadásul a gyár értékét nem írom le, ami ugye az én tulajdonom 50 % - ban. És ez így megy már több mint 20 éve. Lehet hogy nincs 10 milliárdom, de nekem 1 is elég.
2011. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!