Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen undorítóan bunkók...

Miért ilyen undorítóan bunkók és lenézőek a gazdagok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 22:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"És szerintem nem büdös az embereknek a munka, csak a napi robotolás az... "


Pedig a meggazdagodáshoz is rögös út vezet, ami sokkal több és nehezebb munka, mint a napi 8 óra a gyárban.. Ha nem így gondolod, nem baj.

2011. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

1. Írtam, hogy ha lenne mindenki által járható út a meggazdagodáshoz, akkor mindenki végigvinné, akármilyen nehéz is lenne.


2. Írtad, hogy szerinted nem, mert büdös az embereknek a munka.


3. Írtam, hogy a napi robotálás a büdös, nem a munka.


4. Írod, hogy a meggazdagodáshoz sokat kell dolgozni.


Csak én érzém, hogy a negyedik pont logikailag egyáltalán nem illeszthető a gondolatmenetbe?!

2011. jún. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azt a párhuzamot nem tudtad felállítani, hogy robot="sokat kell dolgozni".


Magyarán persze, nem a munka a büdös, hanem a sok munka.

2011. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Na, tényleg itt a probléma. De nem nálam. A robot nem azt jelenti hogy "sokat kell dolgozni", hanem azt hogy monoton a munka, előrelépés és fejlődés nélkül és mindezt kevés bérért. A bankigazgató és a gyári munkás is sokat dolgozik, ugyanakkor a köznyelv csak az utóbbira mondja azt hogy robotolás.
2011. jún. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"A bankigazgató és a gyári munkás is sokat dolgozik"


Szerintem meg egyik sem dolgozik sokat, de valóban, a köznyelv már a normális minimális 8 órát is robotolásnak hívja. Ugyanakkor vegyük észre, hogy az *értelem*, a gondolkodás visz minket előre, és ebből a fajta "munkából" a gyári munkások zöme meglehetősen keveset végez...

2011. jún. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Én egyet értek azzal,hogy a meggazdagodáshoz is pénz kell,vagy pedig szerencse...Utólag is elnézést kérek!Tisztelet a kivételnek,bizony szegények között is van bunkó és biztos van rendes normális gazdag is.Én olyat nem ismerek és nem azért,mert nem járok emberek közé,pultos voltam,jelenleg gyeden lévő anyuka vagyok.

Mi mindig is szegények voltunk,nagy a valószínűsége,hogy azok is maradunk.A kérdésemet azért tettem fel,mert egypár gazdag emberke elkezdett osztani,hogy azért vagyok csóró,mert nem tanultam eleget és munkátlan ember vagyok...holott nem is ismernek...van érettségim két szakmám...diák korom óta folyamatosan dolgozok és bizony szeretek is a szakmámban lenni.Csak egyszerűen nem vagyok szerencsés,még sose találtam olyan munkahelyet ahol meg is fizetnének rendesen.Anyukám éppen,hogy csak megél a kis fizetéséből pedig nagyon tanult ember,másod állásban hétvégenként takarít.Ugyhogy ha valaki szegény az nem azért van,mert buta,ostoba,munkátlan ember.Ismerek olyat is aki diplomával minimál bérért dolgozik a tescoban.Melött valaki megszólna,hogy siránkozok közlöm,hogy ez nem így van.Boldog ember vagyok,van egy remek családom...pénzügyileg nagyon szar a helyzet,de ez van!

2011. jún. 16. 14:22
 17/20 anonim ***** válasza:
Ne érts félre, de szerintem te is, anyukád is, és a világ nagy része el van tévedve. Javaslom Robert T. Kiyosaki - Gazdag papa, szegény papa című könyvét...
2011. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ebben a Kiyosaki könyvben vannak nagy baromságok is, de rengetegen tekintenek rá Bibliaként...
2011. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha nem is biblia, de egy képes színes szagos ismertető a bibliáról...


Aki meg nem tud tanulni a baromságból, az magára vessen.. ;)

2011. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
45%
Egy érettségivel meg két szakmával te tanultnak mered nevezni magad? Na, ezért vagy szegény, és ezért látod bunkónak és lenézőnek a gazdagokat, mert rájuk vetíted ki a saját nyomorod. Szánalmas.
2018. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!