Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen undorítóan bunkók...

Miért ilyen undorítóan bunkók és lenézőek a gazdagok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 22:15
1 2
 1/20 anonim válasza:
27%
Mert ők sokkal felsőbbrendűnek képzelik magukat. Pedig nem többek nálunk, csak annyi a különbség, hogy őket az apuci, vagy az anyuci pénzelte kiskorukban. Kb. mi "átlagos" emberek halálra gürcöljük magunkat a munkahelyünkön azért a kis pénzért, amiből épp, hogy meg tudunk élni, míg ők a csúcs szuper villájukban terpeszkednek a foteljeikben.
2011. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Hány gazdaggal találkoztál már személyesen? Mert akikkel én találkoztam, pont ugyanolyan arányban volt köztük beképzelt, bunkó, eredményeire büszke, rendes, mint a nem gazdagok között. Csak a nem-gazdagok között másmiatt bunkók az emberek.
2011. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Én eddig ahány igazán gazdag emberrel találkoztam, azok közül egy sem volt bunkó. Nem értem a kérdést.
2011. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Én sem tapasztaltam még hogy minden gazdag bunkó és lenéző lenne. Kb. ugyanolyan arányban vannak, mint a nem gazdagok esetében. A leggazdagabb embernek viszont akivel találkoztam viszont kifejezetten megnyerő személyisége volt!


Nem jártál te még igazán emberek között, ha azt mondod hogy csak a gazdagok bunkók. Utazz egyet vonattal, villamossal és tádá!

2011. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem olyan vagyok,akit te gazdagnak mondanál. Sokat tanultam,sokat dolgoztam egész életemben. Nem hiszem,hogy bunkó lennék és a gyerekeim sem azok. Legalábbis a barátaik (akik között sok olyan van akinek semmije nincs) sem tartják annak őket.

Itt a környéken nem szegény emberek laknak, de szerintem sokkal több kedves,segítőkész emberrel találkozol itt,mint egy lakótelepen.

Nem tudommiből ítélsz.

2011. jún. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
A bunkóság és a pénzügyi helyzet két egymástól teljesen független tényező.
2011. jún. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

"Pedig nem többek nálunk"


Nos, biztosan nem leszek népszerű, de néhány esetet leszámítva azt mondom, hogy de, többek. Többet tesznek, jobban teszik azt. Más az értékrendjük, mint "nektek". Nem mondom, hogy jobb, mert nincs a világon jó és rossz, az emberi gondolkodás teszi a dolgokat azzá. Neked a te értékrended a normális, neki meg az övé.


Ha neked fontosabb a pénz, mint az értékrended, akkor rossz szemmel nézel rájuk. Ha neked az értékrended fontosabb a pénznél, akkor viszont sajnálod a gazdagokat.

2011. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

Az a baj azzal hogy "többet tesznek, jobban teszik azt", hogy sajnos nem mindenkinek van esélye erre. Hogy nagyon sarkított példát mondjak, valaki végezhet egyetemet, kevesebbet fog keresni, mint az akinek van egy jó családi hátszele és tud nyitni teszemazt egy kávézót, vagy egy import jellegű vállalkozást stb.


Ha lenne 10 lépés ami kell a gazdagsághoz, szerintem mindenki végigjárná, akármilyen nehéz is lenne. De nem olyan egyszerű a dolog, hogy tanulj sokat, dolgozz sokat és sok pénzed lesz...

2011. jún. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

"akinek van egy jó családi hátszele"


Nos, szerintem pénz nem kell a gazdagsághoz. Sokkal inkább rátermettség.


"Ha lenne 10 lépés ami kell a gazdagsághoz, szerintem mindenki végigjárná, akármilyen nehéz is lenne."


:) Dehogy! Ha tudnád! Az emberek jó 95%-ának büdös a munka, és megfelel a középszerűség.. Ezért legjobb esetben is csak középszerű a 95%...

2011. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

Lehetsz akármilyen rátermett, ha olyan családban nősz fel, ahol a napi megélhetés is gond, akkor eléggé minimális az esélyed a meggazdagodásra. És szerintem nem büdös az embereknek a munka, csak a napi robotolás az...


(Nem magamról írok, mielőtt valaki azt gondolná, hogy síránkozok.)

2011. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!