Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy juthatnék hozzá egy kis...

Hogy juthatnék hozzá egy kis pénzhez 12 évesen? Mit csináljak érte? (Az oka lent. )

Figyelt kérdés
Szügségem lenne egy kis pénzre,hiszen nincs sajnos nekem,de apukámat meg nem akarom megkérni,hogy adjon..(mert ugye nemrég váltak el anyukámmal és ő nevel engem és nővéremet egyedül,anyukámra pedig nem számíthatok.. ezért nem akarom nyaggatni)Egyébként is szeretnék talpra állni ,hogy ha nagyobb leszek el tudjam magam tartani.. Én falun lakom szóval nemtudom hogy kereshetnék pénzt.. :/ Kérlek adjatok ötleteket!(egyébként a pénzt sminkre költeném,de nem saját célra ,hanem én szoktam sminkelni az ismerőseimet egy kis pénzért, amivel ki szoktam fizetni magamnak az osztálypénzt ,a kirándulást ,meg ilyesmiket, hogy apumnak ne legyen rá gondja) A válaszokat előlre is köszönöm..
2011. máj. 11. 18:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem nincs,de nővéremnek van bankszámlája.. akkor arra utaltatnám..
2011. máj. 12. 22:35
 12/15 anonim válasza:
78%
Teszveszen, vaterán és ehhez hasonló oldalakon sajnos igen nehéz eladni a ruhákat. Sokkal egyszerűbb, ha összeválogatod őket, s pl elhívod osztálytársaidat, vagy alattad járó lányokat egy kis "ruha-partira", akinek tetszik, vesz. Vagy akár szomszédoknak, ismerősöknek is terjeszthetnéd, hátha valaki megvenné a gyerekének. Ha van helyi tévé a falunak, akkor ott meghirdetheted, vagy ami olcsóbb, hogy készítesz saját kezűleg szórólapokat, s így hirdeted meg. Én is ismerősöknek adtam el a ruháimat, mind beáraztam, volt ami 500 Ft-ért kelt el, de volt márkás ruha is, azt 1500-2000ért megvették. Ha egyszerűbb ruhákról van szó, akkor maradj a 4-500 Ft-os összegnél / db, ha tényleg nincs semmi bajuk, akkor viszik, mint a cukrot, hisz ha megnézik, még kínaiban is az új ruhák 1500-2000 Ft, nadrág esetén akár duplája is lehet.
2011. máj. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok, remélem hamarosan helyre állnak a dolgok. Bár én azt osztálypénzt biztos elkérném, az egy fix kiadás, nem olyan mint egy kirándulás költségei. De beleszólni nem akarok, te jobban belelátsz a helyzetbe, és ahogy látom, elég éretten is gondolkodsz.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, én is csináltam néhány dolgot kb ennyi idősen, bár csak hobbiból, meg plusz zsebpénz miatt.

Pl sportújságokat vettem, minden héten. 250Ft-ba került az újság, volt benne 4-5 poszter, amit 100-150Ft-okért adtam el. Így elég kevésnek hangzik, de nem a pénzért csináltam, mert az újságokat amúgy is megvettem volna, posztereket meg nem tehettem ki a falra.

Bár kb 8 éve volt, és elég fiús dolog, lehet lányok körében is terjednek poszterek, matricák, ezt te jobban tudod nálam:)

Barkácsoltam is apróságokat, madáretető, papagájetető, stb, de lányként gondolom ennek sem veszed sok hasznát.

Viszont ennek a csajos változatát kipróbálhatod, ahogy előttem is írták, pl gyöngyfűzés.

Aztán nyomtattam órarendet is, szinte az egész osztálynak tőlem volt. Ha nem tudsz nyomtatni, csinálhatsz te is valami kreatívat, ha ügyes vagy.

A ruhás ötletek is jók, az előttem szóló pontosan leírta. De valószínű, hogy turiban is átveszik, csak kevesebbet kapsz értük. Ha vaterán szeretnél árulni, akkor nővéred tud segíteni, az ő nevével megoldható.

Vidéken élsz, jön a nyár is, nálunk ilyenkor beindul a meggy és málnaszedés. De inkább fiúk járnak, és kb 14-15 éves a legfiatalabb.


Ha konkrétan nem is tudtam segíteni, remélem valami indulópontot kaptál és beindul a sminkelős biznisz!

Csak ügyesen:)

2011. máj. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,először, hogy szántál rám ennyi időt hogy válaszolsz,másodszor,hogy hasznos választ adtál :)
2011. máj. 18. 21:38
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszett, ahogy barlangnak hívtad a bányát. Igazán olyan kislányos. Egyébként ez a sminkelős dolog megy már, vagy ezt is csak most kellene elkezdeni? De most látom, ez egy 2011-es kérdés. Azóta történt valami eredmény?
2012. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!