Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adnátok tippeket, hogyan...

Adnátok tippeket, hogyan juthatnék pénzhez? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Tudom, az lenne a válasz, hogy menjek el dolgozni. Ami igaz is, viszont ez nem könnyű. Pályakezdő munkanélküli vagyok, küldök önéletrajzokat (tehát keresek állást naponta illetve jelentkezek is), de ez az állapot már lassan 5 hónapja tart és nem jutok előrébb, nem tudok elhelyezkedni. Avonozni nem szeretnék, az ilyesmi ajánlatokat ha lehet, mellőzzétek! Adtam már fel hirdetést, hogy korrepetálást vállalok általános- és középiskolások számára, de eddig abból sem lett semmi. Házaknál/Lakásoknál takarítást is vállalnék, de az sem jött eddig be. Ezeken kívül lenne valakinek ötlete, mihez kezdhetnék?

Köszönöm a normális válaszokat!

21/N


2011. okt. 18. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
azt se tudjuk mihez értesz, mi a szakmád....
2011. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Műszaki informatikus a szakmám. A számítógépen kívül nem értek sok dologhoz.
2011. okt. 18. 16:13
 3/12 anonim válasza:

Neten is vannak oldalak ahová beregisztrálhatsz, és kitöltöd az önéletrajzot, hátha valaki felfigyel, ez sem egy utolsó dolog, meg naponta szokták, küldeni h melyik városba vagy megyébe milyen új munkahelyek közül lehet válogatni.

[link]


Egy próbát megér!!!

2011. okt. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Meg nézd meg az újságok apróhirdetéseit, abban is lehet valami. Én így szereztem 64 ezret 2 hét alatt. Elmentem cementet hordani meg fugázni.
2011. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ilyen helyekre én is regisztráltam, a Zepter, biztosítók és egyéb ügynökös helyek találtak meg csak.

1,5 éve vagyok munkanélküli, akár már ügynöknek is elmennék, csak hát ide sokszor kérnek vállalkozóit, az útiköltséget nem térítik, szóval lehet többe kerülne mint amit kapnék.

A pénzhez jutás engem is érdekelne, anyám folyamatosan üvöltözik velem, na de nem tudok semmit sem csinálni.

1 embert tanítottam eddig matekra, de ő is leérettségizett. Meg 1-2 alkalmi munkám volt ismerősöktől.

2011. okt. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos a Zepterrel és a biztosítókkal én is "megismerkedtem", de én ilyeneket nem vállalok el. Főleg, hogy ilyen "házalós", szerezz embereket - jellegűek.

2011. okt. 18. 16:35
 7/12 anonim ***** válasza:

1 húzz el külföldre első körben au-pairnek

2 kiegészítő jövedelem: próbavásárlás, teszvesz/vatera

3 5 hónap nem hosszú idő, hidd el :S

2011. okt. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Műszaki informatikus a szakmám. A számítógépen kívül nem értek sok dologhoz."


Na ne csesszél már ki velem, hogy informatikusként takarítani akarsz. Nagyon remélem, hogy csak viccelsz.


Ha infósként Mo-n nem találsz állást, annak több oka is lehet:


1. Valahol Alsófitymándon keresel munkát, ahol lakik 300 nyugdíjas meg további 50 munkanélküli, na itt nem lesz rendes munka, az biztos. Irány Budapest, esetleg még 1-2 nagyobb város szóba jöhet.


2. Valami gond van a személyiségeddel és nem tetszettél az interjúztatóknak.


3. Ha interjúig sem jutottál el, akkor lehet, hogy gond van a CV-ddel.


4. Nem elég a nyelvtudásod, de ezt nem árultad el. Az angolnak mennie kell legalább középszinten.


5. Nem értesz különösebben semmihez. Manapság IT-ból úgy lehet jól keresni és úgy lehet könnyen munkát találni, hogy van egy viszonylag szűkebb terület, amire specializálódsz, pl. Java, SAP, teszt automatizálás, DB adminisztráció, hálózatok (CISCO), web fejlesztés, ilyesmi. Tucatinformatikusokra tényleg nincs szükség.


Ettől függetlenül még az 5-ös se lenne gond, mert megfelelően stabil mérnöki szemlélettel és IT alapismeretekkel simán lehetsz szoftvertesztelő. Aztán, ha elkezd érdekelni a programozás és látják, hogy nem vagy síkhülye a témához, elkezdetsz tesztet automatizálni, majd utána magába a fejlesztésbe is beszállhatsz. Én is tesztelőként kezdtem, ma Java-ban fejlesztek.


De a legnagyobb baj az, hogy nem sok mindent mondtál el magadról, így nehéz segíteni. Szóval több információ kellene. Hol végeztél, mikor, milyen szakirányon, mi érdekel, hogy állsz a nyelvekkel? Hogyan keresel állást, hány helyre jelentkeztél eddig?

2011. okt. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Eddig Ajkán éltem (Veszprém megyében). Idén májusban végeztem a vizsgákkal (2 éves OKJ) műszaki informatikusként. Ahogy végeztem az iskolával, felköltöztem Veszprémbe. Párommal összeköltöztünk. Itt Veszprémben illetve a környéken lévő városokba jelentkeztem több helyre (gyárakba, adminisztrációs munkakörökbe) is. Voltam már pár állásinterjún, de főként a diplomásokat alkalmazták, így nem nyertem felvételt. A nyelvvel úgy állok, hogy azon van mit fejlesztenem bőven. Általános iskolában németes voltam, jól beszéltem/beszélem a nyelvet, viszont mikor szakközépiskolába kerültem, azon belül informatika szakra jelentkeztem, ott kötelező volt az angol. Ezzel nem is lett volna baj, csakhogy a tanár akit kaptunk, nem foglalkozott azzal, hogy valaki tanult már angolt vagy nem, csak leadta az anyagot és oldjuk meg, ahogy akarjuk. Volt tankönyvünk, munkafüzetünk, de leginkább nyomtatott lapokat kaptunk és nyelvtanoztunk. Ezzel szintén nem lett volna probléma, hogyha az alapoktól kezdtük volna el az egészet. Leérettségiztem, majd maradtam +2 évet technikumon. Újabb angol tanárt kaptunk, vele rendesen az elméleti nyelvtannal kezdtünk, utána pedig alkalmaztuk a gyakorlatban is. Nekem ez a tanítási módszer jobban tetszett, jobbak voltak a jegyeim is. Az informatikán belül az adatbázis kezelés és a táblázatkezelő megy a legjobban. Programozásban csak Pascalt tanultunk. Tanulnék tovább is, hogyha módom lenne specializálódni csak az fizetős lenne, arra pedig jelenleg nincs keret. Ha valamit esetleg kihagytam a válaszadásból, akkor kérdezz.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2011. okt. 19. 09:58
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Hát tipikus.

Te nem vagy informatikus. Csak ilyen cuccot végeztél.

Ez a kifogás, hogy tanulnál még, csak jajj fizetős a suli. Tudod az IGAZI informatikusok nem a suliban tanulják meg a tudásuk nagy részét, hanem önerőből, ebben vagy inkább ezekben a szakmákban ez követelmény, másképp nem megy.


Adatbáziskezelés, gondolom egy kis access kattintgatásra gondolsz, meg excel, hát szerintem induljunk ki abból, hogy érettségid van.


ez pedig így nem éppen kecsegtető.

Ha valóban van benned kicsi informatikus vér (mondjuk én kevés nőben éreztem ezt idáig), akkor kezdj el szépen tanulni valamit otthon, időd van.


5 hónapja otthon ülsz, ennyi idő alatt el lehetett volna sajátítani alapszinten egy csomó informatikus dolgot.

2011. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!