Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adnátok tippeket, hogyan...

Adnátok tippeket, hogyan juthatnék pénzhez? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Tudom, az lenne a válasz, hogy menjek el dolgozni. Ami igaz is, viszont ez nem könnyű. Pályakezdő munkanélküli vagyok, küldök önéletrajzokat (tehát keresek állást naponta illetve jelentkezek is), de ez az állapot már lassan 5 hónapja tart és nem jutok előrébb, nem tudok elhelyezkedni. Avonozni nem szeretnék, az ilyesmi ajánlatokat ha lehet, mellőzzétek! Adtam már fel hirdetést, hogy korrepetálást vállalok általános- és középiskolások számára, de eddig abból sem lett semmi. Házaknál/Lakásoknál takarítást is vállalnék, de az sem jött eddig be. Ezeken kívül lenne valakinek ötlete, mihez kezdhetnék?

Köszönöm a normális válaszokat!

21/N


2011. okt. 18. 15:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia


23:58-as vagyok.


Nos, így már előrébb vagyunk. Az előttem szóló kicsit keményen fogalmazott, de sajnos sok dologban igaza van.


IT állásoknál sajnos szinte kötelező a diploma. Akkor tekintenek el tőle, ha be tudod bizonyítani, hogy képesítés nélkül is elég jó vagy, ehhez viszont kellenek referenciák előző munkaadóktól. Mivel te pályakezdő vagy, ezért így elég nehéz a helyzeted.


Azt tudnod kell, hogy az OKJ-s képesítések szinte alig érnek valamit. Sokan már a főiskolai/egyetemi képzések színvonalát is kétségbe vonják, és nem minden ok nélkül. Pedig ott azért elég kemény természettudományos oktatást is kapnak az emberek, aminek bőven megvan a maga haszna, ugyanis a gondolkodást/problémamegoldást segíti (én érzem magamon, hogy tényleg segített), plusz a főiskolai képzés ideje 3.5 év. Ez a másik baj, hogy 2 év alatt szinte alig lehet valamit értelmesen megtanítani. A BSc-s alapképzésbe is alig férnek be a dolgok, bár kétségtelen, hogy sok főiskola tantervét lehetne racionalizálni és kidobni pár felesleges tárgyat. Ettől függetlenül még egy felsőoktatásban tanult ember is olyan tudással indul az IT piacon, amit komolyan tovább kell fejleszteni. Épp ezért az OKJ-s informatikai képesítéseket sajnos semmibe se nézik, ezért veszik fel a diplomást.


Említetted pl. a Pascalt, na hát az nem jó semmire. Abban a programozási alapfogalmakat, algoritmikus gondolkodást lehet tanulni, de az iparban nem használják (Delphi ugyan Object Pascalt alapú, de már kifutó technológia, nem érdemes foglalkozni vele).


Állításod szerint a nyelvtudásodon van mit fejleszteni bőven, ez újabb komoly negatív pont, tehát gyakorlatilag az összes multi és külföldi piacra dolgozó cég kilőve. Legtöbb helyen minimálisan megkövetelik, hogy a szakmai dokumentációt legyél képes olvasni. Ha ez megy, akkor nem reménytelen, de gyakorlatilag leszűkülnek a lehetőségeid színmagyar cégekre.


Ahogy én látom, valami adminisztratív jellegű munka lenne a legjobb neked, ahol szükség van számítógépes ismeretekre. És lehet, hogy nem szabad megállapodnotok Veszprémben. Ha tényleg nincs előrehaladás, akkor gondolkodjatok el komolyan azon, hogy Bp-n próbáltok szerencsét. Ha végképp semmi, akkor külföld, de ilyen tudással ott sem fogsz 2 nap alatt munkát találni, maradnak a takarítói/mosogatói állások, azokkal meg nem fejlődsz semmit, bár legalább nyelvet tudsz majd tanulni.


És igen, amit Kamumail is említett, az önképzés. Mindenképpen rá kéne feküdnöd valami témára. Ha adatbázisok meg Excel megy, akkor nyomjad azt. Vegyél könyveket, olvassad minden nap, csinálj feladatokat. Próbálj meg ilyen dolgokat kitanulni minél magasabb szintem.


Ha vmi értelmes dolog még eszembe jut, akkor leírom.

2011. okt. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Mezei Bea válasza:
Nem minden esetbe talál egy jo informatikus jo allast! sok a jelentkezo , es a csókos köcsög. a ferjem informatikus mèrnök,diplomával ès nem talal. pesten elt 33evig es mit kapott? konyveloit amit elotte tanult ki. most jelenleg itt Baján felvettèk egy cèghez ahol informatikus ès forgalomiranyito, semmit nem fizetnek neki. szoval azert mert van suli az nem tuti hogy lesz munkad ma! Viszont a kulfold jo otlet, mi ausztriaba szeretnenk menni,jelenleg is kemenyen tanulon a nemetet,mert csak angolul beszelunk,mint idegennyelv. fekudj ra te is,es menj ki. a minimal ber:1200euro. szamolj...!
2011. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!