Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A szabadságpénzünket mi...

A szabadságpénzünket mi alapján számolják ki amikor lejár a gyed, mert nekem szerintem valamit nagyon elszámoltak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 13:55
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy egyik cégből dobáltak a másikba 2009 ápriliban szültem és előtte március 1-el átraktak egy másik cégbe annyiban rendesek voltak hogy nem volt megszakít így kaptam a tgys-t meg a gyedet rendesen de én erről nem tehetek, hogy ők ide oda raktak engem.
2011. ápr. 12. 14:28
 12/27 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez kicsit más, mert ha átraktak egy másik cégbe a szülés évében, akkor lehet, hogy márciusig kifizették a szabijaidat? Mert átrakni hivatalosan úgy tud, hogy az előzőben "leszámol" a munkavállalókkal, és az új cég tiszta lappal (és márciustól járó időarányos szabival) veszi át az alkalmazottat.


Ebben az esetben (ha ez így volt) akkor is jár neked a 2009. évre az időarányos szabadság márciustól, amikor is átraktak az új cégbe!


Sztem a korrekt az olyan 150 ezer lett volna a főnöködtől... a fentiek miatt, mert ugye azt nem látom át, hogy az "áthelyezésed" papírozása hogy történt...

2011. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
78%

Nemcsak a gyed első évére jár a szabadság.


A tgyás idejére ÉS a gyed első évére jár, plusz a bentmaradt napok.

MIvel 33 vagy most, így 23 nappal számolj. Ez kb. két évnyi szabi lesz, attól függően, hogy mikor szültél. Ami nagyjából 6 és fél hétnek, vagyis másfél hónapnyi fizetett szabadságnak számít.


Számoltasd át.

2011. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Akkor 150.000 körül kell kitaposnom a görényből?
2011. ápr. 12. 14:37
 15/27 anonim ***** válasza:
55%
ÉN is ezt mondtam, hogy kb. két évnyi szabi jár neki, de a márciusi áthelyezés miatt nem tudom, hogy számoltak el vele 2009. február 28-ig. 150 azt mindenképp meg kéne kapnod!
2011. ápr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
78%

Jah, és én beleszámoltam a gyerek utáni 2 nap pótszabit is.. de lehet, hogy azt a férje vette igénybe.


Lényeg a lényeg, hogy nem 60 ezer jár neki, az biztos!

2011. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
55%
Igen, kérj még tőle 90 ezret!! Kíváncsi vagyok mit szól hozzá. Majd írd meg légy szíves.
2011. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%

A munkavállalók részére járó éves fizetett szabadság mértéke:

25 éves kor alatt 20 nap

25 éves kor felett 21 nap

28 éves kor felett 22 nap

31 éves kor felett 23 nap

33 éves kor felett 24 nap

35 éves kor felett 25 nap

37 éves kor felett 26 nap

39 éves kor felett 27 nap

41 éves kor felett 28 nap

43 éves kor felett 29 nap

45 éves kor felett 30 nap



33 éves kor felett 24 nap szabi jár! (esetleg még plusz kettő, amit a gyerek után igényelhettél volna, hacsak nem a férjed igényelte, mert azt csak egyik szülő veheti igénybe).

2011. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

A férjem nem igényelt semmit és amikor engem átraktak másik cégbe aláíratták velem folyamatosan hogy a szabikat kivettem de nem vettem ki egy napot sem, ez nem is érdekel, de az már nem tetszik, hogy pofátlanul meg akar rövidíteni és kitaposom belőle ha addig élek is ráadásul egy beteg gyermeket született úgyhogy nagy szükségünk van minden fillérre.

Nagyon köszönöm a segítségeteket nagyon, nagyon rendes tőletek!

2011. ápr. 12. 14:58
 20/27 A kérdező kommentje:
A főnök azt mondta javaslom ne bolygasd a dolgot magyarán fogjam be a pofám és örüljek, hogy ennyit is kaptam! Ha a majom könyvelője nem felejti el, hogy hoppá ez a tyúk itt van a cégben akkor a béralapból szépen le lehetett volna kérni én meg most örüljek, hogy ennyit is kaptam és még helyem sincsen ahová vissza tudnék menni dolgozni. Megöl az idegbaj komolyan mondom!
2011. ápr. 12. 15:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!