Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már ugy valaki hogy...

Volt már ugy valaki hogy elszámolták a terhességi időt? Pl. :19 hét helyett csak 18 hetes volt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
előfordul persze, ha nem középidőben hanem később volt az ovuláció.
2010. szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az az általános, hogy úgymond el van számolva. Ez azért van így mert ugye sosem lehet tudni, hogy valójában mikor is történt a megtermékenyítés és a beágyazódás (hacsak valaki nem vezeti megszállottan) ezért 2 hét elcsúszás mindkét irányban előfordulhat. Két hét mindkét irányban pedig barátok közt is egy hónap. Ezt minden orvos figyelembe veszi. Egy héten semmi sem múlik.
2010. szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hétfőn derült ki a méretekből 4d-n,hogy kerek egy héttel elvagyok számolva. Akkor nincs baj!! Megnyugodtam.:-)
2010. szept. 10. 13:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem így volt.20 hetesről átírtak 18-ra,majd 32-ről,34-re,utánna 36-ról 33-ra,és végül 36-ról,38-ra.Nehéz követni ugye?én is alig tudtam,amúgy aug.25 és szept.11 között vaciláltak,de azért maradtunk a aug-nál,mert lehet az volt a jó,csak nem volt 5kg-os baba,csak 3650grammos.de tuti az aug.-us volt a jó,mert szegénykém elég ráncos volt,és azt mondták akkor van ez ha túl sokáig van a magzatvízbe.
2010. szept. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem a fiammal július 14-re írtak ki..Végül augusztus 7-én született..Egy kicsit túlhordtam :)vagy elszámolták ...Ki tudja...
2010. szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megnyugtattál:-) Igen ,nehéz követni, de azt is hallottam ,hogy ha kissebb a koránál akkor az utolsó két hónapban utoléri a súlyát!
2010. szept. 10. 13:25
 7/11 anonim ***** válasza:

A 12 hetes ultrahangon a méretekből szinte napra pontosan meg tudják mondani a baba korát (nem mensitől számolva). Ha nagy eltérés van a mensi szerinti korhoz képest, akkor módosítják.

Ez utáni uh-k nem mérvadóak, innentől minden baba méreteibe beleszól az örökölt genetika. Ezek az uh-k már inkább a baba egészséges növekedését figyelik, nem a valós korát.

Nekem a 19. hétig a babám tökéletesen követte a valódi korát. (Ismert a tüszőrepedés, fogantatás napja). A 30. hét körül már hatalamas eltérések lehetnek, ezzel már nem kell foglalkozni. Nekem pl. két hét eltérés van már (pluszba).

2010. szept. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 poci-maci ***** válasza:

szia nekem is így van most uh szerint 21+5 hetes vagyok

ha meg amúgy nézzük akkor már majdnem 23 hetes vagyok.

A szülés kiírt dátum meg 2010 január 9 és január 13 ez a 2nap valamelyekén kellene majd szülnöm :)

2010. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is papíron 32. héten járok, de a doki az UH alapján mindig 2 héttel kisebb terhesnek számít. a Lányommal is így volt anno és mégis napra pontosan jött. szval ez nem sokat jelent ám.
2010. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én tudtam mikor eshettem teherbe, de hetekig kisebbnek vélték a terhessgemet 2 héttel, majd korrigálták a kb középidőben. 2 hét eltérés gyakran előfordul. Nyugi!
2010. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!