Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elszámolták a korát, és a...

Elszámolták a korát, és a méhlepény sem húzódott fentebb. Ez baj?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk 4D-s babamozin.Akkor derült ki, hogy nem 27 hetes, hanem 26 sincs.A szülésem időpontja is módosult, okt. 1-re.Ez azért fura, mert eddig napra pontosan a korának megfelelőek voltak a méretei.A szonográfus szerint az ultrahangokon az utolsó vérzésből indulnak ki, így akármi is a magzat mérete, nem módosítanak.Igaz ez?Meg őt nem érdekli az utolsó vérzés, ő a magzat méreteiből indul ki?Ugye nem fejlődött vissza a babám egy héttel?Ráadásul a méhlepény is még mindig mélyen van, a belső méhszájhoz közel.A 20. hetes Uh-on fedezték fel , de azt is mondták, hogy a 24. héttől fentebb fog húzódni.Hát, nekem esze ágában sincs fentebb húzódni.Szerintetek kell aggódnom?
2010. jún. 23. 07:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg csak arról van szó, hogy elszámolták a korát...
2010. jún. 23. 07:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. A baba mérete attól függ, hogy éppen ki nézi, és milyen alaposan. A 4D-s "szakember" egy idióta.
2010. jún. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:))))
2010. jún. 23. 07:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nemrég pár nap különbséggel voltam az orvosomnál és 4d uh rendelőben uh-on és 2 hét különbséget sikerült összehozna a két mérésnél. Mindkét helyen elmondták, hogy ezek az uh-ok már nem módosítanak a szülés kiírt időpontján, mivel a mérési hiba és a genetikai adottságok miatt ennek már nincs jelentősége. Az utolsó mensi és a 12. heti uh-on mért adatok az objektívek a szülés időpontját illetően.


A lepénynek pedig még bőven van ideje feljebb húzódni!

2010. jún. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is várom a lepénykém-eléri a mszájat-feljebb húzódását.17h km.
2010. jún. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy mondhat olyat egy orvos, hogy őt nem érdekli az utolsó vérzés időpontja???? Minden szülész abból kiindulva számítja a terhesség korát, hiszen az a fix időpont, senki nem tudhatja, hogy pontosan mikor történt a megtermékenyítés, beágyazódás... Ne is foglalkozz vele! A babád tökéletes, az egy hét egyáltalán nem számít se ide, se oa :))) A szülés időpontját sem a pici méreti alapján, hnem az utolsó vérzés alapján számítják, onnantól számított 40. hét (3/- 2 hét. Az, hogy a lepény még mindig a méhszájhoz közel fekszik, nem gond, ha nem vérzel, nincs barnás folyásod. Még bőven van ideje feljebb húzódni, ahogy a méhed növekszik. Nekem pl. a 32. hétre került megfelelő helyre... Azt viszont nem tudom felfogni, hogy hogyan lehet az, hogy csupán a 20. héten fedezték fel, hogy rossz helyen tapad a lepény... nekem már az 1. uh-n látták (14 hetesen!)... Valamit nagyon elnézhettek nálad :(
2010. jún. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ő nem orvos, csak szonográfus.Ő a magzat méreteiből indul ki, és onnan számol.Jó fej volt, de azért rám hozta a szívbajt.Nem vérzek, a hasam sem fáj, semmi bajom.Tényleg érdekes, mert a 18. héten még a jobb oldalon volt a lepény a papírjaim szerint.Remélem, ahogy nő a kislányom, elhúzza onnan.De állítólag akkor is tudok hüvelyi úton szülni, ha így marad, mert még belefér.

Köszi a válaszokat, próbálok nem aggódni.

2010. jún. 23. 07:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!