Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek 90-100 millió...

Mit kezdenétek 90-100 millió forinttal, ha ezen felül van saját lakás, autó, nyaraló szóval "átlagos" egzisztencia?

Figyelt kérdés

Lakást/lakásokat vennétek kiadásra vagy másba fektetnétek? Valamilyen vállalkozást hoznátok létre belőle?


Eddig be volt fektetve az összeg, ezért is gyarapodott ekkorára az elmúlt években. Viszont kiégtem a munkámban és olyan dologba kellene fektetnem ami folyamatos havi, elkölthető bevételt produkál.



jún. 2. 09:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én elsőkörbe lekötném rövid idejű (néhány hónapos) diszkont kincstárjegybe. Illetve átgondolnám mit akarok csinálni.


A munkát nem hagynám ott teljesen! Hiszen ennyi szabadidőt nem biztos hogy hasznosan tudnék eltölteni... Azért heti 1-2 napot dolgoznék. A saját üzletemmel foglalkoznék nem máséval :).


A boldogságot nem tárgyakba/ingatlanba kell keresni. Persze ha van ingatlan, nyaraló, kocsi az jó dolog. Jó, ha nem vagy pénztelenségbe. De ne ettől várj boldogságot. Én tuti a nyaralóba kiköltöznék nyáron, lenyírnám a füvet rendszeresen, gyümölcsöt és zöldséget is termesztenék. A barátaimat/ismerőseimet/esetleg a szomszédokat áthívnám grillezni nyaranta többször. A családommal sok időt együtt lennék. A "normális" rokonaimat is áthívnám a nyaralóba és vagy meglátogatnám őket többször.


A mai világgal az a baj, hogy azt programozák bele az ember fejébe, hogy jó jegyeket kell szerezni, hogy jó munkahelyed legyen aztán a munkád majd boldoggá tesz. De ez nem így van :/ .

jún. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
#10 Ha egy 1-1,5 szobás szigetelt panelt egy megyeszékhelyen bontandónak tartasz, akkor valóban csak azt lehet venni 20-30 millióért. Ettől függetlenül jól kiadható, és nem gondolom, hogy a közeljövőben bontásra kerülne. Legfeljebb a beltérben lehet szükség némi felújításra, de a kiadáshoz én nem tartanék szükségesnek márványpadlót és aranyozott csaptelepeket. Egy tisztasági festés és valami olcsó padlóburkolat bőven megteszi erre a célra. Ami az újépítésű lakásokat illeti, sokak szerint minőségileg nem feltétlen érik meg az árukat. Az áruk sokszor a bődületesen magas munkadíjakból fakad, amit az anyagok árán próbálnak meg lespórolni a kivitelezők.
jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. Az újépítésű minőségileg nem éri meg szerintem. Általában sok mindent kispórolnak rajta én amiket láttam. Bár én "laikus" vagyok az építkezések terén de sokszor egy panel strapabíróbbnak tűnik számomra, mint egy újépítésű. 1-2 ember aki ért is hozzá azt mondták, hogy iszonyat túlárazottak az újépítésűek.


Egy régi panelt/tégla lakást iszonyat igényesen fel lehet újítani. Vannak jó áron laminált parketták. Sokat dob rajta. A tisztasági festés is. Persze ha igényesebben fel akarja valaki újítani az többe kerül, de lehet megéri kiadhatóság szempontjából. Egy igényesebb lakást többért ki lehet adni ráadásul gyakorlatilag sosem áll üresen mert aki kiveszi ragaszkodik is hozzá :D :) . Persze mindig van kivétel!

jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!