Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek 90-100 millió...

Mit kezdenétek 90-100 millió forinttal, ha ezen felül van saját lakás, autó, nyaraló szóval "átlagos" egzisztencia?

Figyelt kérdés

Lakást/lakásokat vennétek kiadásra vagy másba fektetnétek? Valamilyen vállalkozást hoznátok létre belőle?


Eddig be volt fektetve az összeg, ezért is gyarapodott ekkorára az elmúlt években. Viszont kiégtem a munkámban és olyan dologba kellene fektetnem ami folyamatos havi, elkölthető bevételt produkál.



jún. 2. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Először gondold újra, amit az átlagos magyar egzisztenciáról gondolsz.


Ennyiből olyan vállalkozást tudsz csinálni ami önmagában nulla ráfigyeléssel még nem, de kellő szakértelemmel profitot tud termelni.

Szóval megnézném mihez értek, és azzal milyen vállakozást lehet indítani ennyiből.

jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
élnék a kamataiból
jún. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Én felmérném hogy hány évem van hátra, milyen életszínvonalon akarok élni és aztán úgy allokálnám a tőkét, hogy az hozamaival együtt éppen elfogyjon az utolsó leheletre. Életkortól függően egy ingatlan erre a stratégiára alkalmatlan, nem hatékonyan felélhető.
jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 krwkco ***** válasza:
42%

"Lakást/lakásokat vennétek kiadásra vagy másba fektetnétek? Valamilyen vállalkozást hoznátok létre belőle?"

Amihez értesz. Ha olyan dologgal próbálkozol, amihez nem értesz, akkor hamar elmúlik ez a gondod.

"Viszont kiégtem a munkámban és olyan dologba kellene fektetnem ami folyamatos havi, elkölthető bevételt produkál."

A fenti ötletek nem hozzák maguktól a pénzt. Munkával járnak. Ami kellemetlen és fárasztó. :-)

jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem azzal van gondom hogy dolgozni kell, a jelenlegi munkámmal van gondom, amiből elég volt. Mint írtam kiégtem, unom. Nem okoz örömöt már. Egyébként PLC programozóként dolgozom, de ez szerintem nem számít.


Valami újba fognék, a lakások esetében airbnbre gondoltam.

De mondom egyéb üzleti ötlet is érdekel.

jún. 2. 11:39
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
elkurváznám
jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem vállalkoznék, az teljes embert kíván és túl sok a buktató a jelenlegi környezetben. Persze ez csak az én hozzáállásom, ettől még te létrehozhatsz sikeres vállalkozást olyan területen amihez értesz és amit szívesen csinálsz. Ha most hirtelen kezdenem kellene valamit ennyi pénzzel, akkor vennék 2-3 kisebb lakást valami normális helyen ahol mindig ki lehet adni, a többit meg befektetném a pénz- és tőkepiacokon lehetőleg minél diverzifikáltabban. Persze végtelen sok jó megoldás létezhet. A lényeg, hogy egy lapra nem tenném fel.
jún. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha vesz 2-3 lakást,akkor már nem marad befektetni valóra. 30 nm-es új építésű lakás min. 40-46 millFt.
jún. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Én személy szerint nem feltétlenül új építésűt vennék és nem is feltétlenül a fővárosban, hanem valamelyik megyeszékhelyen, egyetemi városban pl. (20-30 millió közötti lakásárakkal számoltam.) Arról külön vitát lehetne nyitni, hogy mi a jobb, egy nagy értékű ingatlan vagy több olcsóbb. Lehet érveket felhozni mindegyik mellett és ellen is.
jún. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20-30ért te max bontandót veszel ma...
jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!