Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzzel nem tudok bánni ha...

Pénzzel nem tudok bánni ha csak nettó 700 ezerből élek meg egyedül?

Figyelt kérdés

Szóval én soha nem tudtam kijönni a pénzemből mindaddig amíg minimálbért és később mindig úgy az éppen aktuális átlagbért kerestem, mert sokáig csak érettségim volt meg szakmám.


Nem kijönni alatt azt értem hogy a létfenntartásra elég volt, a hétköznapi élet költségeire, de hiteleket, megtakarítást, lakást, autót ebből én nem tudtam mert nem vagyok ilyen minden kiadást excel táblázatban leíró zseni.


Aztán 32 évesen diplomát szereztem és mikor elértem a nettó 700-800 ezer havi fizetést, azt vettem észre hogy minden hónapban megmaradt abból 200-400 ezer Ft, pedig ugyanúgy éltem mint korábban.


És egyre növekszik.


Pedig azt mondják aki kicsi pénzzel nem tud bánni az többel sem tud.



2023. máj. 17. 23:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom mi a kérdés!

32 evesen már régen családnak gyereknek kene lenni, meg egy nunusnak,amit tologatsz esti unalmadba nem gondolod? Hidd el, hasznosabb elfoglaltsag, mint a kamu kérdések gyártása.

Meg szép h minimál bérből nem lehet kijönni.

Ha netán mégis komoly lenne a kérdés, akkor tettel azért h jobb legyen és minden tiszteletem töki, de az évek igen is megtanították bánni a penzzel.

Amúgy nyugi szakmunkasomvan és nekem megvan a havi 800 + szóval nem kell itt csapkodni a pcsod felvagni

2023. máj. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

# 1


ez a család dolog engem sosem érdekelt.


Szerintem nem tanultam meg bánni a pénzzel.

2023. máj. 17. 23:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Részeg vagy ? A kérdés és a leírás teljesen ellentétes egymással
2023. máj. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

# 3


nekem így is jó, és senki kedvéért nem fogalmazom újra.

2023. máj. 18. 00:01
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Se 700-at nem keresel, sem diplomád nincsen! Ha a kérdés nem kamu lenne, akkor meg tudnal fogalmazni egy kérdést normalisan, érthetően!
2023. máj. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

Már megbocsáss de ezt senki sem érti hogy mégis mit akarsz ezzel.


Azt kérdezed nem tudsz bánni a pénzel ha csak 700 ezerből tudsz boldogulni, a leírásban meégis azt írod hogy egyre növekszik a megtakarításod.


Hímvesszőket szopsz pénzért hogy ennyit keresel? Mert kizártnak tartom hogy ilyen csekély kommunikációs készséggel olyan pozícióban dolgozz hogy valaki 1 milla felett fizessen neked

2023. máj. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

# 5


ha szeretnéd akkor gondold azt hogy se diplomám sincs, se 700-at sem keresek

2023. máj. 18. 00:20
 8/15 A kérdező kommentje:

# 6


engem nem zavar hogy te nem érted.


majd biztos lesz aki megérti

2023. máj. 18. 00:21
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom miért nem tudják itt egyesek értelmezni a kérdést én teljesen megértettem amit írtál. Én a saját példámból kiindulva mindig tudtam bánni a pénzzel mert amikor orvostanhallgató voltam akkor is teljesen jól be tudtam osztani az ösztöndíjamat még ha alacsonyabb életszínvonalat is produkáltam egyetemistaként mint végzett sebészorvosként. Ez egy olyan dolog ha minimálbért keresel akkor nyilván sokkal nehezebb félretenni lakásra, autóra és többi nagyobb értékű tárgyra mint ha milliót keresel. Nincs ebben semmi különleges, én sem az ösztöndíjamból vettem a budai lakásomat hanem a több éves praktizálásom következtében befolyó jövedelmemből. Az pedig
2023. máj. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Rád nem volt akkor igaz ez, hogy rosszul bánsz a pénzzel, hanem szimplán csak keveset kerestél, amiből nem tudtál kijönni. Viszont tényleg van az a típus, akinek mindegy, hogy mennyit keres kifolyik a kezei közül - ezzel tévesztettek téged össze. Ez a típus hiába keresne évről évre többet, akkor is 1000 forint marad a hónap végén, már ha mínuszba nem megy.
2023. máj. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!