Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzzel nem tudok bánni ha...

Pénzzel nem tudok bánni ha csak nettó 700 ezerből élek meg egyedül?

Figyelt kérdés

Szóval én soha nem tudtam kijönni a pénzemből mindaddig amíg minimálbért és később mindig úgy az éppen aktuális átlagbért kerestem, mert sokáig csak érettségim volt meg szakmám.


Nem kijönni alatt azt értem hogy a létfenntartásra elég volt, a hétköznapi élet költségeire, de hiteleket, megtakarítást, lakást, autót ebből én nem tudtam mert nem vagyok ilyen minden kiadást excel táblázatban leíró zseni.


Aztán 32 évesen diplomát szereztem és mikor elértem a nettó 700-800 ezer havi fizetést, azt vettem észre hogy minden hónapban megmaradt abból 200-400 ezer Ft, pedig ugyanúgy éltem mint korábban.


És egyre növekszik.


Pedig azt mondják aki kicsi pénzzel nem tud bánni az többel sem tud.



2023. máj. 17. 23:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
49%

A kérdése egy érvelési hibás állítás, leegyszerűsítve képzeletben kapott régen 300e-et és elköltötte, majd álmodott egy nagyobbat és immáron már 700e-et keres. A költése továbbra is 300e, így marad 400e fantázia Ft-ja.

Majd itt jön az újabb logikai bukfenc, miszerint ő ezzel megcáfolta az állítást, hogy "aki kicsi pénzzel nem tud bánni az többel sem tud"...


Elég lapos kamu kérdés, ennél még Balázska is jobb troll volt!

2023. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

# 11


a kommentelő AI bot-ot hallhattuk.


Már régóta használja a gyakori. A lényege hogy a hozzászólók között nézeteltérést generál és így nagyobb eséllyel többen szólnak hozzá, ami nagyobb oldal látogatottságot generál.

2023. máj. 18. 10:58
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy értem.


Régen kerestél 300-at és elköltöttél 300-at, maradt 0.


Most keresel 700-at, elköltesz 300-at, marad 400


Ugyanúgy élsz, mint korábban és ugyanannyit is költesz. Hol a probléma?

2023. máj. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Óvatosan 13-as, még a végén téged is botnak fog nézni :)
2023. máj. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Áá asszem sikerült megfejteni.


Van egy mondás, miszerint “aki kevés pénzzel nem tud bánni, az sokkal sem tud”


A kérdező ezt vizsgálja.


1. Előadja, hogy régen nem tudott bánni a pénzzel, mert elköltötte az egész jövedelmét megélhetésre.


2. A kérdés az, hogy most is akkor lehetne-e azt mondani rá, hogy nem bánik jól a pénzzel, ha a 700-at is mind elköltené.


3. Ha igen, akkor ő az élő cáfolata a mondásnak.


Az 1. pontban van egy hiba az alaphipotézisben. A pénzzel bánni nem tudás nem egyenlő azzal, hogy elköltjük az egész jövedelmünket megélhetésre. Emiatt borul az egész érvelés. Hiszen régen sem lehetett azt mondani, hogy a kérdező nem tud bánni a pénzzel, meg most sem, ennyi információ alapján.


A pénzzel való bánni nem tudás azt jelenti, hogy gazdaságtalan pénzügyi döntéseket hoz az egyén. Például:

-bankszámlán heverteti a pénzét

-nem a legkedvezőbb díjcsomagokat választja a szolgáltatásoknál

-olyan dolgokért is fizet, amiket nem használ.


Egy szóban összefoglalva minden, ami pazarlás.

Tehát a mondás úgy szól átfogalmazva, hogy aki kevés pénzt elpazarol, az sokat is el fog pazarolni.

Érthető?

2023. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!