Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam 3 darab vga-t, a vevő...

Eladtam 3 darab vga-t, a vevő nem hajlandó átvenni . Mi a teendő?

Figyelt kérdés

3 darabot küldtem a foxposttal, automatából házhozszállítással.

450.000 Ft lett volna a három darab összege + postai díj .

Az illető felesége átutalt nekem előre 100.000 forintot, annak ellenére hogy én 5.000ft előleget kertem postai díj fejében.


Így az le lett vonva az egyik kartya összegéből és annak a különbözteti összegért lett feladva . Így 2*150.000 Ft és egyszer 50.000 Ft értékben .

A 3 kártya megérkezett a foxpost raktaraba ahol az egyik “eltűnt “ és pont az 50.000 forintos kártya. Na most a foxpost elismeri a hibát és vissza utalja az utanvetel összeget ( ez esetben 50.000 Ft ) viszont az a szívás hogy a vevő megtagadta a másik kettő VGA átvételét, illetve kéri vissza a 100.000 Ft -ot .


Viszont én így -100.000 Ft plusz postai költségben állok meg, nem beszelve arról hogy másik vevőtől már elestem.


Az jogos ha nem utalom vissza a 100.000 forintot?

Mivel ha nem utaltat at 100.000ft-ot csak a megbeszélt 5000 Ft-t akkor most nincs balhé és a foxpost megtéríti az utanvetel összeget ami 150.000 lett volna .


Feljelentéssel fenyegetőzik, pedig tényleg feladtam (bizonyítani tudom illetve a foxpost elismerte a hibát is )


Úgy gondoltam a fenyegetőzés elott hogy korrekt ha felét vissza utalom neki, de ezek után azt sem .



2022. okt. 10. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha eltunt a kartya a foxpostbol akkor miert nem az egesz erteket ekrted vissza toluk?
2022. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért kéne neki bármit benyelnie? Kapott valamit tőled? Nem, akkor utald vissza az egész összeget, a többit játszd le a szállítóval
2022. okt. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2 kártyát visszakapod, + kapsz a foxposttol 50e-et. Visszautalod a pénzt és ennyi. Max 5e-et buktál.


Nem is értem,hogy küldhetsz el 450e ft-nyi értéket 5 e Ft feladási díjért cserébe. Ekkora összegnél az a minimum ha a teljes összeget előre átutalja.

2022. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért kell benyelnie mert az ő hülyesége. Miatta lett a kártya ára 50.000 Ft és nem 150.000 Ft! A foxpost pedig csak az utanvetel összeget teríti meg !
2022. okt. 10. 13:00
 5/11 anonim ***** válasza:
2esnek igaza van, szepen beperel majd teged mivel te megkarositottad ot 100.000 forintra, amit a rendorseg szepen be is hajt rajtad... Semmi koze a kartyad eltunesenek ahhoz hogy mennyit fizetett neked az illeto. O kifizette, nem kapta meg, igy te effektiv loptal. Szopas lesz munkat keresni ugy hogy lopas ott lesz az erkolcsidbe.
2022. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Neki bizonyítani kell hogy én meg loptam, amit nemtud. Mivel én a kártyát feladtam és a foxpost raktárban tunt el, amiről jegyzőkönyv is van. Szóval a kártyát feladtam, ami a postánál tunt el.
2022. okt. 10. 13:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez az a helyzet, amiről konkrétan egyikőtök sem tehet, viszont lehettél volna elővigyázatosabb a feladáskor. A 100ezret mindenképp vissza kell utalnod (az 5ezer postaköltséget levonhatod), mert különben jogos a feljelentés.

Ha más megoldást nem találsz, akkor meg ez sajnos drága tanulópénz volt, hogy legközelebb az ilyen vis maiorokra is számítani kell.

2022. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6os ez nem igy megy, majd meglatod amikor a rendorseg kopogtat. Feg ugy hogy te mar a foxposttol is visszakerted a penzt... Valamiert tatott szajjal futsz be a faszerdobe...
2022. okt. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Foxpostnal koppgtass. Attol, hogy az utanvet kisebb mint a csomag erteke, meg lehetett jogos az igenyed.

Aszfet kell atolvasni, mi alapjan biztositjak a csomagodat.

Lehet pl bizonyitani, hogy a vevo elolegkent mar fizette a termek 2/3-at.

En ugy emlekszem kb 300e a max ertekbiztositas de igazabol jol el van valszeg rejtve az oldalukon az info.


A vevonek jogos az igenye. Nem.kapott arut akkor jar vissza a penz. A futarral te allsz szerzodesben, nem o.

Add vissza a penzet es boxold le a foxal.


Abban a szar helyzetben vagy, hogy ha nem adod vissza a lovet akkor abbol buntetofeljelentes is lehet csalas miatt.

2022. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha feladsz egy kártyát ami 150e, akkor miért ne biztosítod azt a maximális összegre? Alapból nem küldünk ilyet értékbiztosítás nélkül.


100e-et visszautalod, mert az nem a tied. Maradékot meg elkönyveled tanulópénznek. Legközelebb maximális értékbiztosítással küldöd a kártyákat.

2022. okt. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!