Mi a teendő, ha üzemi baleset ér, és senki nem hajlandó jegyzőkönyvet írni róla?
Ki kell hívni a mentőt a munkahelyedre.A mentős kiérkezésekor mivel ráírja,hogy munkahelyi balesethez jött ki,így kell egy jegyző könyv is ami alátámasztja a mentő orvos jegyzékeit.
De ha munkahelyi baleset történt,hogy hogy nem akarnak jegyzőkönyvet írni? Annak megtiltása komoly büntetéssel járna a cégnek..Nem hiszem hogy mernek kockáztatni..
Az utóbbi két hétben két baleset is volt mindketten megégették magukat, nekiestek egy forró (burkolat nélküli) szárítónak, a válluktól a könyökükig lett égési sérülésük, egyiküknek másodfokú, egymástól függetlenül történt a két baleset.
Egyiküknek sem voltak hajlandóak kérésre sem jegyzőkönyvet felvenni.Aki súlyosabban sérült annyit mondott a főnök, hogy hogy lehet ilyen béna.
(Ő egy munkaerő kölcsönzőn keresztül dolgozik nálunk)
Ma mentek orvoshoz, mert le kellett szedni neki a sebéről a felső réteget, annyira megégett, dolgozni sem tud majd egy ideig így, viszont így nem kap majd betegszabadságot sem, meg semmi pénzt.
Sóval a kérdés most elméleti jellegű volt, hogy ha velem ilyen történne, ugyan is én is ott dolgozom, annál a szárítónál, a másik sérült éppen helyettem volt ott, amikor én szabin voltam, a baleset is akkor történt.
Ha velem történne biztosan nem hagynám annyiban, ezért találom felháborítónak, hogy nem volt hajlandó senki megírni a jegyzőkönyvet.24L
Hiába állítja a főnök,hogy ki a hibás ki nem..Azt nem ő dönti el.
Ugyanis a következőnek kéne zajlania( nekem volt munkahelyi balesetem ahol eltörtem a lábam)
-Amikor elmentem az orvoshoz,megállapították,hogy eltört a lábfejem.Az orvos feljegyzést írt,amiben leírta,hogy én elmondtam,hogy munkahelyemen történt a baleset,és ő megállapította hogy hol,melyik csont tört el.
- a munkahelyemen az orvosi kezelés után a csoportvezető jegyzőkönyvet írt amiben részletesen leírta,hogy mikor,és hogyan történt a baleset.Rögzítve azt is,hogy az előírásoknak megfelelően voltam felöltözve,és a munkavédelemnek megfelelő cipő volt rajtam.Ezt a jegyző könyvet aláíratta 2 olyan tanúval akik abban az időben velem voltak,és igazolni tudták a balesetet.A jegyző könyv másolatát és az orvosi papírt megkapta a Tb is. Ők kiküldtek egy szakértőt a munkahelyemre ahol kikérdezett pár embert,és megnézet a baleset helyszínét.Mivel mindenki ugyanazt mondta,így a szakértő a jegyzőkönyvet szabályosnak találta,és elismerte,hogy nem én voltam a hibás,és a baleset tényleg munkahelyen ,munkaidőben történt.
100%-os táppénz járt.
Pár hónappal később hasonló eset történt egy kolléganőmmel,de neki az egyik ujja tört el.Ugyanaz a folyamat zajlott le.Itt is kijött egy szakértő,de mivel kiderült,hogy a kolléganőm hibázott,így neki nem járt a 100-os táppénz.
: ma 16:26
A két sérült kolléganőd élhetett volna panasszal,főleg hogy orvosi kezelés alatt álltak..De még nem késő..Nyugodtan tegyenek panaszt a megfelelő helyen.
Ja és egyébként meg letagadnak,meg lefizetnek mindenkit, ha valami szabálytalanság történik.
Szóval esetleg fényképezni is érdemes a baleset helyszínét, még akkor,ott, minden esetre felkészülve?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!