Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nézik le azt aki spórol?

Miért nézik le azt aki spórol?

Figyelt kérdés

Az emberek nagy része rendkívül rövidlátó. Azt vettem észre, hogy aki odafigyel a pénzére, azt zsugorinak, begyöpösödöttnek, élni nem tudónak megbélyegzik. Sokan csak napról napra, fizetésről fizetésre élnek, és képtelenek spórolni, egyszerűen égeti a kezüket a pénz, és azt minél gyorsabban el kell szórni. Nyaralgatnak, kocsit, ruhákat, szépségápolási termékeket vásárolnak olyan emberek, akiknek még saját lakásuk sincs. És az ilyen emberek felém fanyalognak, mikor azt mondom nekik, majd akkor nyaralgatok, ha kész lesz a házi feladat. Szó szerint. Tehát ha majd lesz saját lakásom, akkor majd ráérek utána szórni a pénzt...


...Nos, 12 évnyi masszív spórolás után összejött egy saját lakásra, 32 éves koromra. Mikor az ismerőseimnek ezt elmondom, mind azt állítják hogy lehetetlen ennyit spórolni, biztos örököltem valahonnan csak titkolom. Oké, csak összeírok pár dolgot, amit egy átlagos ember 12 év alatt elszórt, én viszont nem:


Aki napi 1 doboz cigit elszív, számoljunk 1000 forinttal, tudom kicsit több, de régen olcsóbb volt és az inflációval kalkulálva ez így fer. Tehát 365x100x12 az 4.380.000 forint. Tehát ennyit spóroltam csupán azzal, hogy nem dohányzom.


Számoljuk azt, hogy egy ember átlagosan 150.000 forintot költ nyaralásra, és étteremre. Ez egy szolid belföldi nyaralás, ennél amúgy sokkal de sokkal többet is költenek akár, de most számoljunk csak ennyivel. 150.000x12 az újabb 1.800.000 forint.


Egy átlagos fiatal heti egyszer azért elmegy buliba, moziba, gyorskajáldába, stb. Néha többször is, de számoljunk 5.000 forintot egy hétre, ami a szórakozás. 5000x52x12 az 3.120.000 forint.


Szinte már ebből megvan a 10 millió 12 év alatt. Nem fogok általánosítani, mert ki így, ki úgy él, de az én ismeretségi körömben szinte mindenki szórja a pénzt valakire. A nők fodrászra, körmösre, szépségápolási termékekre, munkatárnőm minden héten otthagy egy 10-est a dm-be... Férfiak a kocsira, motorra, számítógépre, egyéb elektronikai kütyükre költenek sokat.


Én életemben rengeteg ócsárlást kaptam már azért, amiért szerényen éltem, de most 12 év után beérett a gyümölcse. Se nem éheztem, se nem nélkülöztem, egyszerűen csak ép ésszel jártam a világban, és mindennek megnéztem az árát. Mindenből azt vettem ami a leginkább megérte ár/érték arányban, és itt van a lakás, és még előttem az élet. Na, most kezdődhet a szórakozás. A legtöbben az én koromban meg sírnak, hogy nincs pénzük egy lakásra, csak ha örökölnek vagy ha hitelt vesznek fel. Hát üzenem nekik, hogy lett volna ha spórolnak. A fent említett dolgokon például. Akinek nem inge, ne vegye magára. De biztos mindenki ismer a környezetében olyan embereket, akikről ezek a példák szólnak. És pont a leg pénzszóróbb emberek ócsárolják a spórolás intézményét ahelyett, hogy tanulnának belőle.



2019. okt. 5. 18:43
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
30%
Több anyagilag sikeres embertől hallottam már, hogy jelenleg nem venne lakást, inkább bérel. Ha az átlagemberek valamiben egyhangúlag egyetértenek, azt általában nem érdemes követni, legalábbis pénzügyek terén. :)
2019. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
100%

@14:48


A sikeres emberek általában drága autókkal járnak, még sem biztatod ugyan erre a minimálbéres vagy ahhoz közeli embereket, tömegközlekedés/bicikli helyett...

2019. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt nézik le aki spórol, hanem téged és minden okuk megvan rá.
2019. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
100%

"A sikeres emberek általában drága autókkal járnak, még sem biztatod ugyan erre a minimálbéres vagy ahhoz közeli embereket, tömegközlekedés/bicikli helyett..."


De nem is készpénzre veszik párszázezres fizetésből, hanem lízingelik a cégük nevére.

2019. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%
Csak aki 500ezret keres azt nem vágja úgy földhöz a 100ezres albi, mint aki 140et.
2019. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%
51-es : na és az anyagilag sikeres ismerőseid albérletben tengődnek ?
2019. okt. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
90%

Albi vagy hitel: jelenleg jóval olcsóbb a hiteles saját, szóval elég egyértelmű (ha csak nem akar valaki rövidesen mondjuk külföldre költözni) Nyilván akinek önerőre se telik annak marad az albi kényszer megoldásnak.



"Albérletet pl. nem kell saját zsebből felújítani pár évente, milliós összegek ér"


Hagyjuk már ezt a dumát, az albit se ujitgatja senki 'pár évente'

Ha nem telik rá akkor nem újítgatod, ha van pénz akkor meg igen. Nagyszüleim is felepitették a házukat, 50 évig laktak benne különösebb ujitgatások nélkül. Igen, a végére eléggé ráfért már, de ez a része már az örökösök gondja.

2019. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
81%

"Albérletet pl. nem kell saját zsebből felújítani pár évente, milliós összegekért és a saját lakással ellentétben"


Hát ha te olyan hülye vagy hogy évente rakatsz le újra parkettát, csempét járólapot, cseréltetsz minden nyílászárót, huzatod újra a lakás elektromosságát, évente újra bútorozod a lakást, akkor lehet hogy össze jön neked az évente milliós összegekért "felújítás", de akkor meg is érdemled. :D

2019. okt. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
69%

Nekem kicsit úgy tűnik, hogy te ítélsz el embereket, kérdező.


Én pl abszolút hedonista vagyok. Biztos, hogy nem fogok magamtól megvonni semmit, és nem is tervezek hosszú távra. Azt írtad, kíváncsi vagy, miért. Elmondom hát, hogy konkrétan én miért gondolkodom így: azért, mert effektíve az emberiségnek nincs jövöje. A mi generációnk még dog harcolni a tisztavízért, fog szenvedni éhinségben, járványokbam, belepusztul majd polgár és világháborúkba. És amikor majd öreg néniként rám törik az ajtót, hogy a megmaradt kajámat elvigyék és leöljenek, akkor nem akkor azon gondolkodni, hogy de jó lett volna minden egyes eohadt nap azt a szarízű Mars szeletet megenni, amíg még lehetett...


Most nyilvàn túloztan és karikíroztam, de a tények azok tények. Az emberiség jövője nem lesz túl fényes, és mont minden zárt rendszernek, így a bolygónknal is vége lesz egyszer, és több mint valószínű, hogy ezt a mi genrációnk még végignézi.


Hát ezért nem vonom meg magamtól semmit. Az élet rövid, és bármikor véget érhet. Nyilván nem úgy kell elképzelni, hogy 2 hétig fizubután habzsi-dőzsi, utána meg kenyér és víz - nyilván nem, az ésszerűség határain belül mozgok. De gondolok itt ilyesmire, hogy a hobbim pl drága. Kb 70-80 eer egy hónapban. És nem sajnálom rá, mert boldoggá tesz, élvezem. Ez adja életem egyik értelmét. Téged mi tesz boldoggá úgy a mindennapokban? Kit szeretsz csinálni?

2019. okt. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
87%

“Téged mi tesz boldoggá úgy a mindennapokban? Kit szeretsz csinálni?“

Mindenkit szidni, lenèzni, aki másképp él, mint Őfelsége és verni a mellét, hogy ő mekkora jampi.

Mert hogy itt már rég kibújt a szög a zsákból, hogy nem az alap kérdésben említett irigykedőkkel van baja (amit még meg is értenék), hanem egyrészt azzal, hogy nem istenítik, amiért 32 évesen lakása van, másrészt mindenkivel, aki mást gondol. Holott jó néhány kulturált, értelmes válasz is érkezett, akik tényleg normálisan (bár a bunkóbbakon sem csodálkozom, mert a kérdésből is árad már a nagyképűség, a kommentjeiből meg végképp - ja és aztán persze csak kiderült, hogy szerencsésebb helyzetből, rokoni támogatással indult) írták le, hogy mit miért csinálnak úgy és ahogy, ezekre vagy nem is reagált egyszerűen, vagy bicskanyitogatóan kiforgatta őket. Ja meg persze MINDENKINEK ott volt az életében, hogy minden percéről ítélkezhessen és megmondja a tutit, hogy mit is kellett volna csinálnia ahhoz, hogy most lakása legyen (és most megint nem azokról beszélek, akik mondjuk láncdohányosok vagy alkeszek).

2019. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!