Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nézik le azokat akik...

Miért nézik le azokat akik nem állnak be a fősodratba konzumkodni?

Figyelt kérdés

ahogy észrevettem a felnőtt élet lényegében egy majmolás.


a szegények nagyrésze annyit csinál hogy a gazdagok életvitelét próbálja kétségbeesetten majmolni.


autót vesznek, nyaralnak, igaz csak évi 2 hetet, mert amúgy meló van.


mindenféle egyéb nem szükséges fogyasztási cikket megvesznek, hogy fenntartsák a látszatot.


AKi pedig nem áll be ebbe a sorba azt lenézik, kinevetik.


Én szegény vagyok és úgy döntöttem nem állok be a sorba, csakazértse lesz kocsim, se mindenféle cucc, amire szükségem sincs.



MIért nézik le az emberek azt aki nem konzumidióta?


2017. júl. 14. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Nemtom, de te pont ugyanúgy lenézed azt aki többet akar a kevésnél.


A kocsi nem luxus, a nyaralás évi 2 hét szintén nem luxus, de az embernek ennyi azért jár.


Fogyasztási cikkek, hát azért dolgozunk, hogy élvezzük a gyümölcsét. Nem csak vegetálni akar az ember, enni, inni, szarni, aludni. Az nem élet.


Egyébként ha nem lenne fogyasztás, nem lenne gazdaság se és mind éhen döglenénk vagy mehetnénk vissza csereberélni.

2017. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Tehát aki két hétre elmegy nyaralni, az konzumidióta?
2017. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező ilyenkor mi a megoldás, 2 hét +1 napra mész nyaralni és máris nem követted a szomszéd nyaralási szokásait!
2017. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem egyáltalán nem foglalkozik más azzal hogy te mire költöd a pénzed, de abban egyetértek veled hogy az emberek nagyrésze erőn felül próbálja a gazdagok életét élni, és pont ezért a "luxus" szóval megspékelve egy gagyi terméket el lehet adni túlárazva.
2017. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Vehetsz autót, csak ne úgy, hogy ha van X forintod, akkor mind az összeset autóra költöd el. De csak ha van rá szükséged. Amire nincs szükséged, arra felesleges költeni.

Nekem van kocsim, de a vagyonom ötödét sem adtam ki érte, okostelefonom, de már sok hasznom volt belőle, mert mindenfélére használom a telefonáláson kívül. De drága márkás órám nincs, mert felesleges. Közepesen drága laptopom van, de munkához kell és nem Apple, de ez is elég márkás (ennek a márkának a megbízhatósági statisztikái miatt) és ugyanolyan erős, mint egy Apple laptop, csak sokkal kevesebbért (nincs bajom az Apple-vel sem, csak az nekem felesleges lett volna). Így valahogy el lehet lenni. A nyaralás is olyan, hogy kinek mi az igénye és hova vágyik.

De persze sok emberben benne van, hogy csak azért vesznek meg valamit, mert a másiknak is van, az legyen az ő bajuk.

2017. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Valahol egyet értek veled. Csak pár dolog a közelmúltból:


- Házasodunk a menyasszonyommal, mi nem akarunk nagy lagzit, sem nagy hercehurcát a házassággal kapcsolatban, csak annyi, hogy bemegyünk a hivatalba, két tanúval, aláírjuk, kész. Még az anyakönyvvezető is furán nézett, és 10x rákérdezett, hogy biztos "CSAK" ennyit akarunk? Igen, biztos. Minek költsünk el 1 milliót egy rohadt esküvőre?! A barátaink is úgy néznek ránk, mint ha UFO-k lennénk...


- Nincs itthon TV, mert mindent neten nézünk, van egy 25 colos monitorom, az ágyból fekve lehet filmezni stb. A kollégáim és az ismerősök is hülyének néznek, hogy "mi az, hogy nincs tévétek?!", "mit fog nézni majd a gyerek, ha nagyobb lesz?"


- Nincs autóm, és nem is akarok, azért, hogy havi 3-4x használjam, teljesen felesleges. Ugyanaz mint az első kettőnél... "hogy bírtok meglenni autó nélkül?" Hogy bakker... mindenhova elvisz a busz/metró/villamos, sokkal gyorsabban, mint a sok hülyét aki áll a dugóban a körúton. Na mindegy, erre szoktam még kapni nagy lehurrogásokat.


- Nem szoktam/szoktunk facebookon megosztani szinte semmit, pedig hetente megyünk valahova. Pl. kirándulni, étterembe, vacsorázni stb. Amint megosztunk mégis valamit pár hónap után, jönnek az üzenetek, hogy "olyan rég hallottunk felőletek". Miért? Azért mert nem a facebookon éljük az életünket? :D


Kb. ennyi jutott eszembe. Ja, és mi nem vagyunk szegények, átlagosan élünk, megtehetném, hogy veszek autót, veszek tévét, csinálunk egy kisebb lagzit 3-400ezer forintért, de nem érdekelnek ezek a dolgok, és ezt az emberek 90%-a képtelen elviselni/felfogni.

2017. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Inkàbb legyenek olyan szerencsétlen csóró lúzerek mint te, akik ideológiàt próbàlnak gyàrtani a nyomoruknak?
2017. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező te már régen beálltál a majmolok soraiba!
2017. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!