Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nézik le azt aki spórol?

Miért nézik le azt aki spórol?

Figyelt kérdés

Az emberek nagy része rendkívül rövidlátó. Azt vettem észre, hogy aki odafigyel a pénzére, azt zsugorinak, begyöpösödöttnek, élni nem tudónak megbélyegzik. Sokan csak napról napra, fizetésről fizetésre élnek, és képtelenek spórolni, egyszerűen égeti a kezüket a pénz, és azt minél gyorsabban el kell szórni. Nyaralgatnak, kocsit, ruhákat, szépségápolási termékeket vásárolnak olyan emberek, akiknek még saját lakásuk sincs. És az ilyen emberek felém fanyalognak, mikor azt mondom nekik, majd akkor nyaralgatok, ha kész lesz a házi feladat. Szó szerint. Tehát ha majd lesz saját lakásom, akkor majd ráérek utána szórni a pénzt...


...Nos, 12 évnyi masszív spórolás után összejött egy saját lakásra, 32 éves koromra. Mikor az ismerőseimnek ezt elmondom, mind azt állítják hogy lehetetlen ennyit spórolni, biztos örököltem valahonnan csak titkolom. Oké, csak összeírok pár dolgot, amit egy átlagos ember 12 év alatt elszórt, én viszont nem:


Aki napi 1 doboz cigit elszív, számoljunk 1000 forinttal, tudom kicsit több, de régen olcsóbb volt és az inflációval kalkulálva ez így fer. Tehát 365x100x12 az 4.380.000 forint. Tehát ennyit spóroltam csupán azzal, hogy nem dohányzom.


Számoljuk azt, hogy egy ember átlagosan 150.000 forintot költ nyaralásra, és étteremre. Ez egy szolid belföldi nyaralás, ennél amúgy sokkal de sokkal többet is költenek akár, de most számoljunk csak ennyivel. 150.000x12 az újabb 1.800.000 forint.


Egy átlagos fiatal heti egyszer azért elmegy buliba, moziba, gyorskajáldába, stb. Néha többször is, de számoljunk 5.000 forintot egy hétre, ami a szórakozás. 5000x52x12 az 3.120.000 forint.


Szinte már ebből megvan a 10 millió 12 év alatt. Nem fogok általánosítani, mert ki így, ki úgy él, de az én ismeretségi körömben szinte mindenki szórja a pénzt valakire. A nők fodrászra, körmösre, szépségápolási termékekre, munkatárnőm minden héten otthagy egy 10-est a dm-be... Férfiak a kocsira, motorra, számítógépre, egyéb elektronikai kütyükre költenek sokat.


Én életemben rengeteg ócsárlást kaptam már azért, amiért szerényen éltem, de most 12 év után beérett a gyümölcse. Se nem éheztem, se nem nélkülöztem, egyszerűen csak ép ésszel jártam a világban, és mindennek megnéztem az árát. Mindenből azt vettem ami a leginkább megérte ár/érték arányban, és itt van a lakás, és még előttem az élet. Na, most kezdődhet a szórakozás. A legtöbben az én koromban meg sírnak, hogy nincs pénzük egy lakásra, csak ha örökölnek vagy ha hitelt vesznek fel. Hát üzenem nekik, hogy lett volna ha spórolnak. A fent említett dolgokon például. Akinek nem inge, ne vegye magára. De biztos mindenki ismer a környezetében olyan embereket, akikről ezek a példák szólnak. És pont a leg pénzszóróbb emberek ócsárolják a spórolás intézményét ahelyett, hogy tanulnának belőle.



2019. okt. 5. 18:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
96%
Manapság mindenkit mindenért lenéznek.
2019. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:
Na jó ez is igaz mondjuk.
2019. okt. 5. 18:55
 3/62 anonim ***** válasza:
74%

Te miért nézed le azt aki nem spórol?


Ha van rajta sapka akkor az a baj, ha nincs akkor meg az.

2019. okt. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne oszd meg a pénzügyeidet másokkal. Vagy ha nagyon nem bírod ki akkor mond azt, hogy családi segítséggel és hitellel vettél lakást.


Sokan írigykednek a másikra ezért nem beszélek a pénzügseimről még a tágabb családban sem.

2019. okt. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

Én nem nézem le a pénzszóró embereket egészen addig, amíg nem kötnek belém a spórolásom miatt. Ez olyan, mintha te egész életedben edzenél, izzadnál, hajtanál, erre meg odajönne egy fánkot zabáló nagy kövér disznó, és kigúnyolna téged amiatt hogy edzel, rád kenné hogy csak azért vagy izmos mert szteroiddal lövöd magad, és hogy ő csak azért kövér mert rosszak a génjei.


Másrészt meg soha nem értettem ezt a pénzügyi titkolózást. Mi titkolnivaló van abban? Én őszinte vagyok mindenkivel, nincs mit szégyellnem senki előtt.

2019. okt. 5. 19:04
 6/62 anonim ***** válasza:
63%
Felőlem aztcsinalsz a penzeddel amiakarsz
2019. okt. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
61%

Érezted egy kicsit is jól magad az elmúlt 10 évben? Mi a helyzet a szociális kapcsolatokkal? Vannak barátaid? Van feleséged? Gyereked?


Mert másnak a te korodban már van, lakást meg vesznek közösen.

2019. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:
Persze hogy szórakoztam, ingyen is lehet szórakozni. Túrázás, bringázás, séta, foci, sport, edzés, van egy gitárom is amit apámtól kaptam még, és azon szoktam játszani nagyon sokat. Barátok természetesen vannak, feleség és gyerek nincs. Amúgy meg akik gyereket vállalnak a semmire, tehát hitelfelvételre bazíroznak, azok elég bátrak... Mocsárséta vékony lián kapaszkodóval.
2019. okt. 5. 19:30
 9/62 anonim ***** válasza:
90%

Én annyi hogy hitelt vettem fel Ft alaput így lakás helyett ház lett


Azt lett feleség aki csak annyit lát hogy van minden és nem érti hogy nekem ez miért nagy dolog mert ő csak idejott, segítettem neki az adósságait kifizetni, mivel 1.8 millió Ft adóssága volt neki a megtakarítása.


Soha nem fogja értékelni, úgy szórja a pénzt ahogy kell hiszen minden van.

Mondjuk én menet közben egyre jobban kerestem mert a spórolás mellett igyekeztem fejlődni is.

2019. okt. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
80%

Azt nézik le, aki gyökér módon spórol.

Környezetemben a teljesség igénye nélkül a módszerek:

Nem húzza le pisilés után a wc-t

Napokig hordja ugyanazt a pólót, fehérneműt

Étteremben rendel egy üveg vizet, majd előveszi a saját kajáját, nehogymá ő itt kőccsön

Fapadoson “okosba” tolja a csomagokkal, aztán persze vérig sértődik, ha a túlméret miatt megbüntetik

Nyaraláson egy fillért is sajnál, hogy megkóstoljon bármilyen helyi ételt (nem a legpuccosabb helyekre gondolok), hisz itt a jóó rántotthúsos szendvics otthonró, aztán meg lelopjuk a svédasztalt reggel

Többesével lopkodni a kitett sót, cukrot stb-t minden egyes helyen

Stb stb.

2019. okt. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!