Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nézik le azt aki spórol?

Miért nézik le azt aki spórol?

Figyelt kérdés

Az emberek nagy része rendkívül rövidlátó. Azt vettem észre, hogy aki odafigyel a pénzére, azt zsugorinak, begyöpösödöttnek, élni nem tudónak megbélyegzik. Sokan csak napról napra, fizetésről fizetésre élnek, és képtelenek spórolni, egyszerűen égeti a kezüket a pénz, és azt minél gyorsabban el kell szórni. Nyaralgatnak, kocsit, ruhákat, szépségápolási termékeket vásárolnak olyan emberek, akiknek még saját lakásuk sincs. És az ilyen emberek felém fanyalognak, mikor azt mondom nekik, majd akkor nyaralgatok, ha kész lesz a házi feladat. Szó szerint. Tehát ha majd lesz saját lakásom, akkor majd ráérek utána szórni a pénzt...


...Nos, 12 évnyi masszív spórolás után összejött egy saját lakásra, 32 éves koromra. Mikor az ismerőseimnek ezt elmondom, mind azt állítják hogy lehetetlen ennyit spórolni, biztos örököltem valahonnan csak titkolom. Oké, csak összeírok pár dolgot, amit egy átlagos ember 12 év alatt elszórt, én viszont nem:


Aki napi 1 doboz cigit elszív, számoljunk 1000 forinttal, tudom kicsit több, de régen olcsóbb volt és az inflációval kalkulálva ez így fer. Tehát 365x100x12 az 4.380.000 forint. Tehát ennyit spóroltam csupán azzal, hogy nem dohányzom.


Számoljuk azt, hogy egy ember átlagosan 150.000 forintot költ nyaralásra, és étteremre. Ez egy szolid belföldi nyaralás, ennél amúgy sokkal de sokkal többet is költenek akár, de most számoljunk csak ennyivel. 150.000x12 az újabb 1.800.000 forint.


Egy átlagos fiatal heti egyszer azért elmegy buliba, moziba, gyorskajáldába, stb. Néha többször is, de számoljunk 5.000 forintot egy hétre, ami a szórakozás. 5000x52x12 az 3.120.000 forint.


Szinte már ebből megvan a 10 millió 12 év alatt. Nem fogok általánosítani, mert ki így, ki úgy él, de az én ismeretségi körömben szinte mindenki szórja a pénzt valakire. A nők fodrászra, körmösre, szépségápolási termékekre, munkatárnőm minden héten otthagy egy 10-est a dm-be... Férfiak a kocsira, motorra, számítógépre, egyéb elektronikai kütyükre költenek sokat.


Én életemben rengeteg ócsárlást kaptam már azért, amiért szerényen éltem, de most 12 év után beérett a gyümölcse. Se nem éheztem, se nem nélkülöztem, egyszerűen csak ép ésszel jártam a világban, és mindennek megnéztem az árát. Mindenből azt vettem ami a leginkább megérte ár/érték arányban, és itt van a lakás, és még előttem az élet. Na, most kezdődhet a szórakozás. A legtöbben az én koromban meg sírnak, hogy nincs pénzük egy lakásra, csak ha örökölnek vagy ha hitelt vesznek fel. Hát üzenem nekik, hogy lett volna ha spórolnak. A fent említett dolgokon például. Akinek nem inge, ne vegye magára. De biztos mindenki ismer a környezetében olyan embereket, akikről ezek a példák szólnak. És pont a leg pénzszóróbb emberek ócsárolják a spórolás intézményét ahelyett, hogy tanulnának belőle.



2019. okt. 5. 18:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
91%

Honnan veszitek hogy 10 millioja van ?

Én ha olvasom az jön le hogy 10 millió csak a felesleges dolgok. különben 10m plusz valami hitel és azért már Bp mellett lehet venni valamit. (Most vettem soskuton 6ert egy házat, fel kell újítani de nem rohad 90nm és 10 percre van Bp. Igaz én befektetésre vettem)

Szóval 10 és még valamiből azért meg lehet oldani az életet .

2019. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
38%
Azért mert csak azt lássák, hogy neked van pénzed, nekük meg nincs. Ez mindig is így volt s mindig is így lesz...
2019. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
76%

"én pl. se nem dohányzom, se nem költök heti 5 ezret szórakozásra, de még havi 20 ezret sem, mégsincsenek millióim"


Akkor költesz másra. Felesleges a dohányt vagy szórakozást kiemelni. Más hamburgert, péksütikét, energia italt, kávét, ruhákat stb vesz és azért nem tud megfelelően spórolni. Kinek mi a fontos arra költ, a kérdezőnek ezek szerint a lakás volt fontos,masnak a görög tengerparti nyaralás.

2019. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
68%
Tudod, senkinek nincs a homlokára írva hogy meddig él. 40 évesen is halnak meg emberek. A vagyonodat meg nem temetik melléd. Biztos nem mondanék le mindenről hogy kuporgassak. Nekem ugyan van lakásom mert elég jól keresek. Sokan piszkálnak hogy panel, a ház jobb stb... Lehetne házam is de ahhoz le kéne mondanom az utazásról, élményekről. Hát inkább a panel meg a világlátás. Neked is azt tanácsolom, kezdj el élni.
2019. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:

Pontosan, a 21-es megmondta. Nem 10 millióért vettem lakást, és nem is annyit spróroltam össze 12 év alatt. Ezt csak arra írtam, hogy milyen apróságokon is lehet spórolni. Páran félreértettek itt dolgokat. Írhattam volna mást is, például azt hogy én 12 évig bringával jártam dolgozni, igaz, nem nagy táv, de 20.000 kilométert tekertem le 12 év alatt csak a munkába járáshoz, ami ha mondjuk egy átlagos 8 liter fogyasztású kocsi lett volna, az már 640.000 forint. Csak egy ilyen kis semmiségen, napi 5-10 tekeréssel ennyit lehet spórolni hosszú távon. Vagy ha valaki minden nap megeszik egy Mars szeletet, 12 év alatt 565.000 foint. Nem mellékesen a bringázástól és az édesség elhagyásától csak egészségesebb vagyok, úgyhogy hosszú távon csak jól jár az ember.


És akkor mi van, ha a szüleimnél lakok addig? Vagy a nagyszüleimnél? Vagy a testvéremnél, apósomnál, ükapámnál? Hm? Komolyan, mi kivetnivaló van abban? Ha leadom a rezsi rám eső részét, és a kaja rám eső részét? Óriási, hihetetlen spórolás jöhet létre vele. Le sem írom, 12 évnyi albérlet mennyibe került volna, azt mindenki el tudja képzelni. Döntened kell, hogy elviseled e hogy rokonoknál kell élned azért cserébe, hogy óriási pénzt spórolj meg vele. Attól lennék senkiházi, mert rokonoknál éltem 32 éves koromig? Itt tartunk? Ez egy olyan dolog, amit az emberek 80-90%-a megtehet. Mert senkit nem dob ki az apja, aki kiveszi a részét a rezsiből, csak ha valami extrém rossz a kapcsolat a szülő és a gyerek között.

2019. okt. 6. 17:38
 26/62 A kérdező kommentje:
24-es, nem ezt mondtam én is? Most kezdhetek el élni, mert megvan a saját lakásom, amit egymagam spóroltam össze. Kész van a házi feladat, jöhet a játszás.
2019. okt. 6. 17:40
 27/62 A kérdező kommentje:
De fogalmazhatnék úgy hogy legyűrtem a főzeléket, jöhet a desszert. Van rá még egy jó 40-50 évem.
2019. okt. 6. 17:41
 28/62 anonim ***** válasza:
38%

Jó étvágyat hozzá

De te miért nézel le másokat?

2019. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, ember, hogy te úgy osztod az észt, hogy rezsipénzecske ide vagy oda, jóval kényelmesebb életed volt a mamahotelben és a lehetőséged is megvolt, hogy ottmaradj. Hát elárulom, hogy ez nincs mindenkivel így. Lehet, hogy a szülei meghaltak. Lehet, hogy élnek ugyan, de nagyon rossz a viszony. Lehet, hogy tanulás/munkalehetőség miatt kellett elköltöznie. Vagy lehet, hogy nem anyukához akarta hazahordani a párját meg a haverokat meg hagyni, hogy mosson, főzzön, takarítson neki, hanem úgy akart élni, ahogy a felnőttek szoktak.

Úgyhogy kérlek, ne oszd az észt, mert hatalmas előnnyel indultál igen sok emberhez képest. Nem sokkal vagy jobb azoknál, akik pl úgy okoskodnak a spórolásról, hogy örököltek egy komplett lakást.

2019. okt. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:

Én nem embereket nézek le. Én csak egy bizonyos mentalitást nézek le. De talán nem is lenézem, inkább szánom. Ez az a mentalitás: - amikor az ember szórja a pénzt, és lesajnálja azokat akik spórolnak - . Ez a hihetetlenül káros emberi mentalitás, a rövidlátás, a rövid távon gondolkodás, akik szerint a pillanatnak kell élni. De legtöbb esetben a pillanatnak való élés is csak a depresszió elnyomása. Mikor az ember úgy érzi, ki van égve, és kell neki új külső impulzus, már-már függés szerűen, egy új ruha, egy nyaralás, egy kocsi, miközben nincs még lakása se, és nincs mögötte egy biztos alap.

Sok esetben ez nem más, mint konfetti, múló pillanat. És nem értem azt a mentalitást se, hogy a mai ifjúság szemében egyszerűen nem létezik élet 30-40 fölött. Jön a kapuzárási pánik, meg minden ilyen baromság. Miért, mi változik idősebben? Miért kell fiatalon kiélni magad, mi olyan van amit 20 évesen még megtehetsz, de 50 évesen már nem? Ezek csak évek, életkorok, semmit nem számítanak. A lélek örök fiatal, ha te úgy akarod, a tested meg olyan fiatal, amennyire jól karban tartod. Nagyapám 80 éves, és gondolkozik rajta hogy elmenjen e még síelni, mert két éve volt utoljára. Napi szinten jár kocogni, és minden reggel tornázik egy fél órát. Olyan fizikuma van, hogy sok 50-es megirigyelné. Én ebben a mentalitásban nőttem fel, egészségesen és szerényen élek, mert szeretnék sokáig. És mikor emberek ezt a fajta előrelátást nemhogy erénynek, de egyenesen bénának, begyöpösödöttnek, és szánalmasnak gondolják, akkor már csak megkérdezem, miért? Engem nem zavar, mert van önbecsülésem, viszont filozófiai szempontból érdekel a rövidtávú emberek szemléletmódja. Miért olyanok, amilyenek? Szeretném tágítani a látókörömet, szeretném megérteni a különböző emberi tulajdonságokat. Ez is egy olyan hobbi, ami alapjáraton olcsó, vagy épp ingyenes...

2019. okt. 6. 18:44
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!