Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nézik le azt aki spórol?

Miért nézik le azt aki spórol?

Figyelt kérdés

Az emberek nagy része rendkívül rövidlátó. Azt vettem észre, hogy aki odafigyel a pénzére, azt zsugorinak, begyöpösödöttnek, élni nem tudónak megbélyegzik. Sokan csak napról napra, fizetésről fizetésre élnek, és képtelenek spórolni, egyszerűen égeti a kezüket a pénz, és azt minél gyorsabban el kell szórni. Nyaralgatnak, kocsit, ruhákat, szépségápolási termékeket vásárolnak olyan emberek, akiknek még saját lakásuk sincs. És az ilyen emberek felém fanyalognak, mikor azt mondom nekik, majd akkor nyaralgatok, ha kész lesz a házi feladat. Szó szerint. Tehát ha majd lesz saját lakásom, akkor majd ráérek utána szórni a pénzt...


...Nos, 12 évnyi masszív spórolás után összejött egy saját lakásra, 32 éves koromra. Mikor az ismerőseimnek ezt elmondom, mind azt állítják hogy lehetetlen ennyit spórolni, biztos örököltem valahonnan csak titkolom. Oké, csak összeírok pár dolgot, amit egy átlagos ember 12 év alatt elszórt, én viszont nem:


Aki napi 1 doboz cigit elszív, számoljunk 1000 forinttal, tudom kicsit több, de régen olcsóbb volt és az inflációval kalkulálva ez így fer. Tehát 365x100x12 az 4.380.000 forint. Tehát ennyit spóroltam csupán azzal, hogy nem dohányzom.


Számoljuk azt, hogy egy ember átlagosan 150.000 forintot költ nyaralásra, és étteremre. Ez egy szolid belföldi nyaralás, ennél amúgy sokkal de sokkal többet is költenek akár, de most számoljunk csak ennyivel. 150.000x12 az újabb 1.800.000 forint.


Egy átlagos fiatal heti egyszer azért elmegy buliba, moziba, gyorskajáldába, stb. Néha többször is, de számoljunk 5.000 forintot egy hétre, ami a szórakozás. 5000x52x12 az 3.120.000 forint.


Szinte már ebből megvan a 10 millió 12 év alatt. Nem fogok általánosítani, mert ki így, ki úgy él, de az én ismeretségi körömben szinte mindenki szórja a pénzt valakire. A nők fodrászra, körmösre, szépségápolási termékekre, munkatárnőm minden héten otthagy egy 10-est a dm-be... Férfiak a kocsira, motorra, számítógépre, egyéb elektronikai kütyükre költenek sokat.


Én életemben rengeteg ócsárlást kaptam már azért, amiért szerényen éltem, de most 12 év után beérett a gyümölcse. Se nem éheztem, se nem nélkülöztem, egyszerűen csak ép ésszel jártam a világban, és mindennek megnéztem az árát. Mindenből azt vettem ami a leginkább megérte ár/érték arányban, és itt van a lakás, és még előttem az élet. Na, most kezdődhet a szórakozás. A legtöbben az én koromban meg sírnak, hogy nincs pénzük egy lakásra, csak ha örökölnek vagy ha hitelt vesznek fel. Hát üzenem nekik, hogy lett volna ha spórolnak. A fent említett dolgokon például. Akinek nem inge, ne vegye magára. De biztos mindenki ismer a környezetében olyan embereket, akikről ezek a példák szólnak. És pont a leg pénzszóróbb emberek ócsárolják a spórolás intézményét ahelyett, hogy tanulnának belőle.



2019. okt. 5. 18:43
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
86%

" Ha az ember belátja a hibáit, a függéseit, a gyengeségeit..."

Látod, kérdező, erről beszéltem. Szerinted hibás, függőségben szenvedő, gyenge ember az, aki nem úgy él, mint te.

De ki dönti el, hogy mi a helyes? Te? Milyen jogon?

2019. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
24%

Ez aztán az eltorzult világ. Azt küldenék agyturkászhoz aki beosztással él. Remek.


Szerintem jól csinálod kérdező, bár azt nem értem miért nincs párkapcsolatod, gyerekeid. Hasonló mentalitású vagyok és a párom is. Ketten együtt még könnyebb. És igen, egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem szórakoztunk. Csak lehet azt ingyenesen, vagy nagyon olcsón is.

2019. okt. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
34%

Én azt nem értem, miért van meg még a fiatalokban is ez a posztkommunista “saját lakás kell az életem árán is”-mentalitás. Miért ciki albérletben élni? És most ne az extrém példákat ragadjuk ki, ahol mondjuk a tulaj átverte a bérlőt, mert ez (szerencsére) nem általános meg az sem, hogy eladja a fejed fölül a tetőt egy szó nélkül (ha ez lenne a többség, senki nem menne albizni).

Több olyan rokon, barát is van körülöttem, akik vehetnének lakást, de nem akarnak, mert pl nem terveznek hosszú évekig egy helyen élni. Gyereket is boldogan nevelnek, nem is tartom rosszabbnak őket azoknál, akik hitelre vesznek fel hitelt, de a kecó az legalább “saját” vagy éppen még egy osztálykirándulásra is sajnálják a pénzt és minden örömöt megvonnak maguktól, mert “lakásra gyűjtünk”. És nem, itt most nem arról beszélek, hogy nem vesznek Gucci ruhát meg járnak a Bahamákra. A kérdező és egy-két válaszoló nem ez a kategória, hanem az, aki mèg a minimális örömre is zsugori. Ezzel nincs is baj, saját döntés, de légyszi, ne érezzétek fensőbbrendűnek magatokat másoknál. Ahogy Miquel mondta, nem ti döntitek el, hogy ki csinálja jól és ki nem.

2019. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%

@13:37


Nyilván aki nem tervez egy helyen megragadni, annak nem érdemes saját lakást venni. De aki nem gondolkozik nagyon más városba/országba költözésen, hanem ott akar megtelepedni ahol, akkor mi baj van azzal hogy lakást akar?! Hosszú évek során egy lakás árát kifizeti az albérletre...

2019. okt. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%

Meg aztán az sem mindegy hogy 80-100ezer Ft albérleti díjat fizetek egy hónapban lakhatásra vagy 30ezer Ft rezsit.


Fel nem fogom hogy ebben mi "posztkommunista"....

2019. okt. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
82%
Albérletet pl. nem kell saját zsebből felújítani pár évente, milliós összegekért és a saját lakással ellentétben mobilis is maradsz - pl. ha beköltözne a háztömbbe egy antiszociális kisebbségi család vagy egy üvöltöző és emberekre támadó pszichiátriai beteg (mindkettőre volt már példa a környezetemben).
2019. okt. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
89%

Miért baj a saját lakás ? Vagy ha van lakasod nem koltozhetsz ? Dehogynem. Kiadod a lakásod és mehetsz.

A lakás birtoklása azt jelenti hogy van megtakaritasod ami értékálló és normális kamatot termel. Nem azt hogy ott kell laknod.

2019. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
12%
De a sok pénzügyi zseni csak annyit lát, hogy "hö, inkább fizetem a hitelt bérleti díj helyett, mert akkor a végén az enyém lesz a lakás" (ami egyébként sosem lesz igazán a tiéd, bizonyos esetekben bármikor elárverezhetik vagy kisajátíthatják).
2019. okt. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
88%

@13:54


Persze, léteznek extrém esetek.

De ennyi erővel ne vegyél 6 milliós új autót se, akkor se ha kényelmesen megengedhetnéd magadnak, mert mi van ha 1 hét múlva totálkárosra töröd, és buktál 6 milliót...

2019. okt. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

48#. Inkább a hitelt fizetem, akkor is a sajátomban lakok, el is adhatom. Albi sosem lesz az enyém, és semmmit nem alakíthatok rajta, pénzkidobás az ablakon, méghozzá duplán.

Az meg hogy elárverezik, az meg ugyanaz mint ha albiból vágnának ki tartozás miatt.

Nem vagy túl meggyőző, de szerencsére vannak ilyen gondolkodásúak mint te, akik eltartjátok a tulajt.

2019. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!