Maradtál magánynyugdíjpénztártag?
Miért igen, vagy miért nem?
Kort és nemet is légyszi!
Nem maradtam magányNYugdíjpénztártag, De magánnyugdíjpénztár tag sem.
Inkább bízom egy fizikailag létező nemzetben, amely őshonos a Kárpát-medencében, mint egy néhány(tíz) éve _papíron_ létező magáncégben.
Mi van, ha csak úgy eltűnik az a pénztár? Mentek már tönkre nagy bankok is.
95%-os még mindíg nem értem, amerikai piacron itthonról hogy és mivel kereskedsz?
Brókercégen keresztül?
Vagy hogyan?
Melyiknél vagy?
Vagy bróker vagy? Vagy nagytőkés, és saját magad?
Szerintem azt kellene felismerni, hogy a tőzsdés ügyeskedések nem termelnek anyagi javakat. Csak úgy lehet pénzhez jutni, hogy valaki mástól azt el kell venni. (buknak rajta)
Az anyagi javakat a létező emberek termelik.
A nemzet most éppen fogy. De attól még létezik. A magánnyugdíjjal is ugyanaz fennáll, ami az államival. csak az ha majd már sokat kell kifizetni és a fogyatkozó létszámú befizetők nem tartják fent a céget akkor az bezárhatja a kapuit.
A nemzet meg nemzet marad.
Szerintem azt kellene felismerni, hogy a termeléshez három dolog kell: munkaerő, tőke és anyagok. Ebből a tőzsde foglalkozik a tőke lehető leghatékonyabb elosztásáról. Ha a befektetők hatékonyan osztják szét a tőkét, akkor azon mindenki nyer. Aki ezt nem ismeri fel, és csak a munkában bízik, az lemarad. A fogyatkozó befizetések a magánnyugdíjakat nem fenyegetik, hiszen a már ott lévő tőke folyamatosan munkára fogható.
Az, hogy azt nyerem meg, amit más elbukik, az demagóg ferdítés. Ez esetleg a határidős ügyletekre vonatkozik.
A nemzet ott marad, igen. Ott marad egy maroknyi befizetővel és egy seregnyi markát tartó ellátásra szorulóval.
Szerintem ez, amit a tőkéről írsz, rövid ideig igaz.
Azt mindenki látja, hogy a jelen világ (fogyasztói, tőkés társadalom) nem tudja fenntartani önmagát (a jövőt éli fel). És ez az állami és a magánnyugdíjra is igaz.
Az eltérést én abban látom, hogy a magánnyugdíj le tud lépni.
Csak az a kérdés, hogy meddig húzza a mai berendezkedés.
Én azt nem értem, ha (nékem mint államnak) van egy dobozom, amibe mindenki minden hónapban beledobja a fizetésének egy szép kis részét, ahonnan aztán a tőzsdeszakembereim és az ország gazdálkodása meríthetnek, de leginkább kifizetem a nyugdíjakat,
Akkor hogyan mondhatom azt, hogy „Mostantól egyetlen munkába lépő sem dobhat bele pénzt., hanem azt kötelező egy magáncég dobozába dobnia!” Holott a nyugdíjakat nekem továbbra is ki kell fizetnem. (A magáncégnek meg majd csak 40 év múlva kell elkezdeni a fizetést)
Szerintem nagyon is jogos a visszaléptetés.
Annak idején a saját zsebükre játszották ki az országot.
"ahonnan aztán a tőzsdeszakembereim és az ország gazdálkodása meríthetnek"
Na, azért nem érted, mert nem érted, hogyan működik a rendszer. A rendszer, ahogyan működött, fenntarthatatlan. Egyrészt remélem világos a számodra, hogy egyre több a nyugdíjaskorú, és egyre kevesebb a befizető. Emiatt tehát egyre kevesebb jut nyugdíjra. Másrészt remélem világos, hogy a nyugdíjkassza deficites, vagyis már most nem elég a befolyó összeg a mai nyugdíjakra. Tehát emiatt is csökkennie kell a nyugdíjaknak. Érted ezt a két pontot? A második miatt már most csökkenteni kell a nyugdíjakat, az első miatt pedig a helyzet rohamosan tovább romlik!
Tehát a rendszer fenntarthatatlan. (Lehet csűrni, csavarni, vagyis hogy pl. bizonyos kiadásokat kiszervezünk a nyugdíjkassza kiadásai alól (rokkantnyugdíjak, stb), így lehet segíteni a nyugdíjkassza egyenlegét, de akkor máshol kell megterhelnünk a büdzsét.) A megoldást abban látták, hogy a pénzt (tőkét) munkára fogjuk! Ha egységnyi pénzünkből most 1 nyugdíjat lehet kifizetni, akkor a mostani kifizetés helyett befektetve, fialtatva azt, 40 év múlva 3 nyugdíjat is ki lehet fizetni belőle. Ez a lényege. Ha most félreraksz, akkor kevesebbet is elég félreraknod, mégis ugyanannyi nyugdíjad lesz.
Tovább megyek: én most nem léptem vissza. Az állam ezért levon tőlem 24%-ot, amiért nem ad semmit, tőled meg levon 34-et, amiért majd nyugdíjat kapsz. Nos, szerintem az én 10%-nyi félrerakott, soktíz évig fialtatott pénzemből több nyugdíjam lesz, mint neked. Még tovább, ha nem érjük meg a nyugdíjkorhatárt, amire egyre több esélyünk van, én egy kisebb vagyont hagyok az örököseimre, míg te semmit.
És ne feledd, ahhoz, hogy te nyugdíjat tudjál kapni, én is befizettem neked a 24%-omat...
03-04 21:17
Igen kb a középkorban működött így, akkor termeltek emberek anyagi javakat.
Ma már az ipar és a termelés 80% a gépesítve van, a gépek termelnek, a hozzájuk szükséges energia egy részét meg fosszilis energiából, kisebb hányadát meg nap, víz és szélenergiából nyerik (magyarul a termelés elég nagy része ingyen van!!)
Az emberi munkaerő a legdrágább, és a leggazdaságtalanabb termelési szempontból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!