Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Maradtál magánynyugdíjpénztártag?

Maradtál magánynyugdíjpénztártag?

Figyelt kérdés

Miért igen, vagy miért nem?


Kort és nemet is légyszi!


2011. márc. 2. 11:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hát, amerikai piacon, itthonról, online. Forex nem. Biztos dolog nincs, átlag évi 30%-nak örülni kell nagyon! És nehéz, de elsajátíthatók a szükséges készségek.
2011. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%

Nem maradtam magányNYugdíjpénztártag, De magánnyugdíjpénztár tag sem.


Inkább bízom egy fizikailag létező nemzetben, amely őshonos a Kárpát-medencében, mint egy néhány(tíz) éve _papíron_ létező magáncégben.


Mi van, ha csak úgy eltűnik az a pénztár? Mentek már tönkre nagy bankok is.

2011. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
A nemzeted rohamosan fogy! És nemcsak fogy, öregszik is! És nemcsak öregszik, de egyre kevésbé dolgozik!
2011. márc. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

95%-os még mindíg nem értem, amerikai piacron itthonról hogy és mivel kereskedsz?


Brókercégen keresztül?

Vagy hogyan?

Melyiknél vagy?


Vagy bróker vagy? Vagy nagytőkés, és saját magad?

2011. márc. 4. 16:40
 15/20 anonim válasza:
100%

Szerintem azt kellene felismerni, hogy a tőzsdés ügyeskedések nem termelnek anyagi javakat. Csak úgy lehet pénzhez jutni, hogy valaki mástól azt el kell venni. (buknak rajta)


Az anyagi javakat a létező emberek termelik.


A nemzet most éppen fogy. De attól még létezik. A magánnyugdíjjal is ugyanaz fennáll, ami az államival. csak az ha majd már sokat kell kifizetni és a fogyatkozó létszámú befizetők nem tartják fent a céget akkor az bezárhatja a kapuit.


A nemzet meg nemzet marad.

2011. márc. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem azt kellene felismerni, hogy a termeléshez három dolog kell: munkaerő, tőke és anyagok. Ebből a tőzsde foglalkozik a tőke lehető leghatékonyabb elosztásáról. Ha a befektetők hatékonyan osztják szét a tőkét, akkor azon mindenki nyer. Aki ezt nem ismeri fel, és csak a munkában bízik, az lemarad. A fogyatkozó befizetések a magánnyugdíjakat nem fenyegetik, hiszen a már ott lévő tőke folyamatosan munkára fogható.


Az, hogy azt nyerem meg, amit más elbukik, az demagóg ferdítés. Ez esetleg a határidős ügyletekre vonatkozik.


A nemzet ott marad, igen. Ott marad egy maroknyi befizetővel és egy seregnyi markát tartó ellátásra szorulóval.

2011. márc. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%

Szerintem ez, amit a tőkéről írsz, rövid ideig igaz.

Azt mindenki látja, hogy a jelen világ (fogyasztói, tőkés társadalom) nem tudja fenntartani önmagát (a jövőt éli fel). És ez az állami és a magánnyugdíjra is igaz.

Az eltérést én abban látom, hogy a magánnyugdíj le tud lépni.

Csak az a kérdés, hogy meddig húzza a mai berendezkedés.

2011. márc. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Én azt nem értem, ha (nékem mint államnak) van egy dobozom, amibe mindenki minden hónapban beledobja a fizetésének egy szép kis részét, ahonnan aztán a tőzsdeszakembereim és az ország gazdálkodása meríthetnek, de leginkább kifizetem a nyugdíjakat,

Akkor hogyan mondhatom azt, hogy „Mostantól egyetlen munkába lépő sem dobhat bele pénzt., hanem azt kötelező egy magáncég dobozába dobnia!” Holott a nyugdíjakat nekem továbbra is ki kell fizetnem. (A magáncégnek meg majd csak 40 év múlva kell elkezdeni a fizetést)


Szerintem nagyon is jogos a visszaléptetés.

Annak idején a saját zsebükre játszották ki az országot.

2011. márc. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"ahonnan aztán a tőzsdeszakembereim és az ország gazdálkodása meríthetnek"


Na, azért nem érted, mert nem érted, hogyan működik a rendszer. A rendszer, ahogyan működött, fenntarthatatlan. Egyrészt remélem világos a számodra, hogy egyre több a nyugdíjaskorú, és egyre kevesebb a befizető. Emiatt tehát egyre kevesebb jut nyugdíjra. Másrészt remélem világos, hogy a nyugdíjkassza deficites, vagyis már most nem elég a befolyó összeg a mai nyugdíjakra. Tehát emiatt is csökkennie kell a nyugdíjaknak. Érted ezt a két pontot? A második miatt már most csökkenteni kell a nyugdíjakat, az első miatt pedig a helyzet rohamosan tovább romlik!


Tehát a rendszer fenntarthatatlan. (Lehet csűrni, csavarni, vagyis hogy pl. bizonyos kiadásokat kiszervezünk a nyugdíjkassza kiadásai alól (rokkantnyugdíjak, stb), így lehet segíteni a nyugdíjkassza egyenlegét, de akkor máshol kell megterhelnünk a büdzsét.) A megoldást abban látták, hogy a pénzt (tőkét) munkára fogjuk! Ha egységnyi pénzünkből most 1 nyugdíjat lehet kifizetni, akkor a mostani kifizetés helyett befektetve, fialtatva azt, 40 év múlva 3 nyugdíjat is ki lehet fizetni belőle. Ez a lényege. Ha most félreraksz, akkor kevesebbet is elég félreraknod, mégis ugyanannyi nyugdíjad lesz.


Tovább megyek: én most nem léptem vissza. Az állam ezért levon tőlem 24%-ot, amiért nem ad semmit, tőled meg levon 34-et, amiért majd nyugdíjat kapsz. Nos, szerintem az én 10%-nyi félrerakott, soktíz évig fialtatott pénzemből több nyugdíjam lesz, mint neked. Még tovább, ha nem érjük meg a nyugdíjkorhatárt, amire egyre több esélyünk van, én egy kisebb vagyont hagyok az örököseimre, míg te semmit.


És ne feledd, ahhoz, hogy te nyugdíjat tudjál kapni, én is befizettem neked a 24%-omat...

2011. márc. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

03-04 21:17



Igen kb a középkorban működött így, akkor termeltek emberek anyagi javakat.


Ma már az ipar és a termelés 80% a gépesítve van, a gépek termelnek, a hozzájuk szükséges energia egy részét meg fosszilis energiából, kisebb hányadát meg nap, víz és szélenergiából nyerik (magyarul a termelés elég nagy része ingyen van!!)


Az emberi munkaerő a legdrágább, és a leggazdaságtalanabb termelési szempontból.

2011. márc. 7. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!